2012 Aile yılı İlan Edildi

30 Nisan 2012Haberler2 Yorum »

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, Sancaktepe Belediyesi’nin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve İslam Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi’nin (IRCICA) desteğiyle düzenlediği ”İslam Ülkelerinde ve Toplumlarında Aile” konulu uluslararası sempozyumda yaptığı konuşmada, ailenin toplumların en temel taşı olduğunu söyledi

Hüseyin Tanrıverdi, ”Nasıl kökü sağlam olmayan ağaç kurumaya, temeli sağlam atılmayan bina yıkılmaya mahkumsa ailenin çürüdüğü, dejenere olduğu bir toplum da çökmeye, hatta yok olmaya mahkumdur” dedi.

Hüseyin Tanrıverdi, ”Aile düzeninin bozuk olduğu, aile sıcaklığının tanınmadığı bir toplumda huzurdan, mutluluktan ve sağlıklı bir gelecekten bahsetmek asla mümkün değildir. Mutlu bir evdeki sıcaklık tüm mahalleye, tüm şehre, tüm ülkeye yayılır” dedi.

Tanrıverdi, bilgisayar kullanımı, internet ve özellikle televizyon konusunda çocukların zararlı yayın ve görüşlerden korunması için anne ve babaların eğitiminin büyük önem kazandığını vurguladı.

Yerel Yönetimler Başkanlığı’nın 2012 yılını ”Aile Yılı” olarak ilan ettiğini, yıl içinde yerel yönetimlerin aile konusunda daha çok proje üretmelerini, ailenin korunmasını ve devamına ilişkin bilimsel toplantılar düzenlenmesini, etkinlikler gerçekleştirmesini istediklerini söyledi.

Okunma Sayısı : 7.268

Yorum yapın

“2012 Aile yılı İlan Edildi” için 2 Yorum

 1. tarık dedi ki:

  He he Aile yılı mı? AKP mi ilan etmiş:)

  Şaka ise hiç komik değil, ciddi ise çok komik. AKP son çıkardığı yasa ile 2012’yi ancak “Ailenin içini boşaltma yılı” ilan edebilir.

  • Yasin dedi ki:

   Yoksa bu daha beter yasaların ön hazırlığı mı?
   Şüphelenmemek elde değil, kasıt görüldükten sonra “hüsnü zan” enayiliğinde bulunamıyor insan…

Dünden Bugüne

Hadis-i Şerif Düşmanlığı

Bizim halkımız Kur’an-ı Kerimi pek bilmez. Bu elbette büyük bir eksikliktir fakat yine de dinimizi Peygamber Efendimizin hayatı ile öğrendiğimiz için halkın inancı sağlamdır. Batılılar yüzyıllar boyunca İslam ülkelerine hoca kılığında ...
Devamını Oku

Güzel Söz

“ Sıkıntılar akıllıca idare edildikleri takdirde karakteri terbiye ederler. “ ( S. Smiles )

Kitap

Yuvamızda Huzur Bulalım Diye

Huzur, modern dünyada, moda dışı bir kelime gibi duruyor artık. Oysa, Huzur; ne tatlı bir kelimedir. Huzur; ruhun, zihnin ve bedenin sükûnet bulma hâlidir. Huzur; gönlün yatışması, nefsin tatmin olmasıdır. Huzur; baş dinçliği, gönül ...
Devamını Oku