6284 Kız Çocuklarını Satmanın Yeni Kapısı…

29 Kasım 2018Haberler17 Yorum »

anahtar cezaeviMerhaba Sema Hanım. Biz Diyarbakır-Bağlar semtinde oturmaktayız. Babam iş bulamamaktan dolayı bir ilk okulda cüzi bir miktarla çalışıyordu. Eve ekmek parası diye 20 senedir sürekli farklı okullarda temizlik yapar. işini hakkıyla yapmak için hafta sonları bile sabahın nurunda gider akşam geç saatlere kadar

bile çalışırdı.

18 mart 2018 tarihinde pazar akşam yemeğini yerken okuldan telefon geldi müdür aradı acil okula gelmesini söyledi. Babam o akşam eve gelmedi bize haber geldi ki babam tutuklanmış göz altına alınmış 8 yaşında küçük bir kızın beyanı üzerine teşhis ediliyormuş ama bişey yokmuş babamı sabaha serbest bırakacaklardı. Akşamında karakola gittik bize polisler bırakılacak dendi. Sabahında tekrar gittik mahkemesi var mahkemeden sonra bırakılacak dendi fakat bırakılmadı. 50 gün içerisinde babama 12 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Tüm bunlar olurken biz araştırdık ne oldu nasıl oldu babamı temize çıkarmak için uğraştık çünkü babam suçsuzdu 8 çocuğu olan namusuyla çalışan cüzi bir miktarla bile olsa evine ekmek getiren kimseye el açmak istemeyen biriydi babam.

Çocuğun beyanında “Cuma günü ben arkadaşımla kurt baba oynarken arkadaşımı aramaya gittim, hademe kolumdan tutarak okulun arka bahçesine götürdü yanağımı ve boynumu emdi  ve o sırada bağırdım fakat ders zili çaldığı için kimse sesimi duymadı ve bana kimseye söyleme söylersen kimse sana inanmaz bana inanır sen küçüksün ben büyüğüm yalan atıyor derim.” dedi.

Ve nasıl biriydi sorulduğunda başında kahverengi şapka uzun boylu kırışık yüzlü 50 yaşında olduğunu söylüyor. Fakat okulun kamera kayıtlarında babam şapka takmamış ve babamın boyu da uzun değil.

Tüm bu yaşananlarla birlikte biz müdürle sınıf öğretmeniyle nöbetçi öğretmenlerle konuştuk. Hepsinin söylediği şuydu ki Veysi bunu yapmaz bizimle bile konuşurken dikkatli konuşur. Sınıf öğretmeniyle konuştuk o gün kızda herhangi bir değişiklik gördünüz mü veya derse geç kaldı mı? Ama öğretmen ne derse geç kaldığını ne de en önde oturan çocuğun yüzünde herhangi bir değişiklik olduğunu söyledi.

Bu beyanını mahkemede de tekrarlamasına ve kamera kayıtlarında babamın hiçbir şekilde çocuğun beyanıyla arka tarafa gitmediği sabit olmasına rağmen mahkeme sadece küçük kızın darp raporuna – olay cuma günü olmasına rağmen kız cumartesi akşam banyodan sonra güya fark edilip şikayet ediliyor-  binaen ceza veriyor.

Tüm delillerimize rağmen bilirkişi raporu öğretmen şahitliği çocuğun beyanındaki çelişik ifadeler lehimize olmasına rağmen babam içerde.

Biz 8 kardeşiz 4 kardeşim zihinsel olarak engelli,  babaannem yatalak, babam psikolojik olarak cezaevinde kötü.

Sosyal baskı ve akraba bakışları bizi rahatsız etmekte ve babamın ceza evindeki durumu bizi kaygılandırmakta. Sesimizi duyurmak istedik fakat onların avukatının dediği gibi yasalar onlardan yana.

Dosyamızı istinafa göndermek için dilekçe yazdık karşı tarafın avukatına büyüklerimiz ulaşmak istedi ve avukatın dediği şuydu. ” O adam orada boşu boşuna 4 aydır yatıyor bu işi en baştan parayla çözebilirdiniz buraya gelin konuşalım”

Oraya gittiğimizde de avukat bizden kızın babasının daha fazla istediğini fakat kendisinin ısrarı üzerine indirim yaptığını ve şikayetlerini 50 bine geri çekeceğini söyledi.

Biz “bunlar namuslarını 50 bine mi satıyorlar” diye babamızın böyle bir şey yapmadığını söyleyerek ağlayarak bürodan ayrıldık.

Araştırmamıza göre en baştan beridir bu olayın üzerinde duran kızın teyzesi de çocuklarının başına  böyle bir durum getirmiş ve daha  mahkemelik olmadan insanlardan yüklü  miktarda para almıştır.

İnsanlar bu işi parayla yapıp masum insanların haklarına girip ahiretlerini parayla satıyorlar.

Lütfen sesimizi duyurun tüm haber kanallarına adalet bakanına yazmamıza rağmen dönüş olmadı en azından bu konuda duyarlı olduğunuza inanarak size yazdık. Allah razı olsun. Selametle…

 

Okunma Sayısı : 10.465

Yorum yapın

“6284 Kız Çocuklarını Satmanın Yeni Kapısı…” için 17 Yorum

 1. bir bayan diyor ki:

  anlamakta o kadar zorlandım ki…
  neyi derseniz..
  boyle davalar geldıkce hukukcular bırlık olup da kanunda şu gb eksıklıkler var , şu sekılde magdurıyetler var dıye ustlerıne bıldırmezler mı…
  Nasıl bır avukat, bır hukukçu(!) iftirayı parayla savunabılır, parasız da olsa iftira savunuculugunu nasıl yapabılır…
  bir de karşı taraf o aynı avukatı tutmus olsaydı bu sefer adamın masumlugunu ıspata calısacaktı..
  helal kazanmanın onemını daha iyı anlıyorum.. 7 bın 8 bın -hatta daha ust alan da var -maası alıp da ustune adaletsızlık yapabılen hukukcular Allah sızı ıslah etsın…Allah paranızı hell kaznmak nasıp etsın sıze
  adalete cok ıhtıyacımız var..
  ancak oncelıkle ınsanlıgımız duzelecek…ahlak duzeleck..sonra hukukdakı vıcdanlı ınsanlar adaletı saglamaya calısacak..
  Allah ıfıtradan koruzun hepımızı

 2. Saygın Kantara diyor ki:

  Kanun koyucular kendi başlarına bir iş gelmeden gerçekleri görmeyecekler. Hem zaten kanun koyanlar önce kendileri uyması gerekirken, bizde tam tersi oluyor. Kanun koyucu kendini kanun üstünde görüp sıyrılıyor maalesef.

  • İSMAİL AYDEMİR diyor ki:

   Selam aleyküm, malesef kanun koyucular bazı film fırıldak çevirerek işlerini yürütüyor. Gittiğim danışman anlattı , vekilin biri karısını aldatmış (anladığım kadarıyla iktidara mensup), karısı durumu öğrenmiş, siyasi hayatı ve skandalı ortaya çıkmasın diye karısına bakanlıkların birinde müşavirlik kadrosu ayarlayarak karısıyla anlaşmış. Ne güzel aile. biri rüşvet verir biri rüşvet yer. konudan pekçok vahim durum çıkartılabiliyo malesef.

 3. Nuri diyor ki:

  Selamun aleykum, malesef avukatlarında yapacakları pek bir şey yok. Türkiye karaavrupası hukuk sistemine bağlı. yani kanunsuz suç olmaz, herşeyi kanunla düzenlerler, Hakim, savcı ve avukatların elleri kolları çoğunlukla bağlıdır.
  Anglo sakson sistemi denile ABD ve İngiltere’de ise yargının vicdani olarak karar vermeleri daha mümkündür. Kanunlar sınırlıdır. genel hatları belirler olaya ve duruma göre karar verme imkanı sunar.
  Ben 2000 Ankara hukuk mezunuyum. İslam hukuku seçmeli ders bile olarak okutulmadı.
  Allah CC Ebru kardeş şahsında bütün mmadurların yardımcısı olsun.
  bizler evimizde, bireysel hayatımızda yani özgür olduğumuz alanlara Allah’tan ve Rasulünden gelenlere teslim olmassak bu günlerin bile iyi günler olduğu kanatindeyim.
  “Ey iman edenler Allah’ın ve Rasulunün önüne geçmeyin…” (Hucurat suresi 1. ayet)
  gücümüz yettiği kadar icra makamlarına bu durumları anlatarak ve yazarak dyurumak için çaba göstermek ve salih bir hayat yaşamak gerekiyor.

  • Yahya diyor ki:

   Aleykum Selam Nuri bey,

   avukatların yapacakları pek bir şey yok.
   demişsiniz belki haklısınız… yani adliyede yapabileceğini yapar hünerini sergiler… ANCAK “hakim, savcı …elleri kolları çoğunlukla bağlıdır” sözünüze kesinlikle katılmıyorum!!!

   Çünkü hakim ve savcılar geniş bir yetki alanına sahiptir ve kanaat getirerek bir karara varırlar. Ya da avami tabirle isteyen istediğini kılıfına uydurur!

   o da mı mümkün değil, yapamıyor; o zaman insanda azıcık haysiyet olur, istifa eder.

   • Zeynep diyor ki:

    Benim görümcem hakim idi eşi de savcı görümcem in hiçbir şekilde fetö ile bağlantısı olmadığı halde Pensilvayada ki soysuzun adını bile bilmediği halde fetocu diye ihraç ettiler aslında ihraç edemediler ya istifa edersin ya da ihraç olursun diye tehditle zorla istifa ettirdiler HSYK daki hukukçular Sebep olarak da rengini belli etmemiş siyasetten uzak durmuş eşi ihraç oldu ki eşi ilk hukuk Fakültesine gittiğinde birkaç ay evlerinde kalmis sonra ayrılmış birdaha da irtibatı kesinlikle olmamış ki bundan 20 yıl öncesinden bahsediyorum ayrica o insan her dönem iktidar daki partiye oy vermiş biri hadi o ihraç oldu güvenmedi devlet demekki diyelim görümceme nasıl böyle bir hukuksuzluk yaparlar avukatlık yapmasına bile izin vermiyorlar yani hakim ve savcının öyle geniş görev yetkisi falan yok en büyük hukuksuzluk da HSYK kurumunda var Allah biliyor kimseye anlatamıyoruz Ebru nun gözünün yaşının hesabını Rabbim sorsun diye hep dua ediyorum

    • Irmak diyor ki:

     Zeynep hanim, Bu anlattiginiz gibi hukuksuzluk/ haksizlik/ zulum ne yazik ki cok yapildi/ yapiliyor.
     Du ediyorum bir an evvel biter. Bu yuzden hukumet cok vebal ve beddua aliyor.

 4. İSMAİL AYDEMİR diyor ki:

  Çocuklara cinsel saldırıda bulunan şahıslara suçu ve şüphesiz delili sabit olmak kaydıyla esaslı bir yaptırım şarttır, Aynı şekilde iftira atanlara da esaslı bir yaaptırım şarttır. İftira olayları istismar olaylarından fazla gözüküyor. Adalet haktır, haktan ayrılanın dünyası ve ahreti haraptır. Adalet ve Kalkınma Partisi ) Ak Parti ) şimdide akp haline geldi. Uyan Eyy Amerika…

 5. Abd-i âciz diyor ki:

  Ebru hanım Allah sizin ve Babanızın Yar ve Yardımcısı olsun.
  Sabredin kardeşim duaya devam edin.
  Fiili olarak da duaya devam… Medyada duyurulması çok önemli
  inanıyorum ki ;En küçük bir mahlukun en küçük bir ihtiyacını işitip cevap veren ve ihtiyacını yerine getiren bir Rabb-i Rahimimiz var inşallah… Eşrefi mahlukat olan insanın da isteklerini,ihtiyaçlarını, dualarını görüp işitip onlara yardım edecektir..âmenna ve saddakna. ümidinizi bitirmeyin inşallah..

 6. Ebru diyor ki:

  Esselamu aleyküm. Bu kişi benim babam. Ne yazık ki babam hâlâ içerde ve her yanına gittiğimizde karşımızda çocuklar gibi gözyaşlarına boğuluyor. Bir evlat olarak bir insanın babasını bu durumda görmesi, hele de hiçbir suçu yokken ve daha da acısı böylesi iğrenç bir suçtan… Allah kimseye böyle bir şey yaşatmasın. Allah’ın şeriatına ne kadar da muhtacız. Böylesi bir sistem insanları bu kadar mağdur ediyor hem de sayısızca ispat olmasına rağmen..
  Sesimizi duyurdugunuz için Allah razı olsun Sema Hanım. İnşaAiiah rabbim babamızı bu zulümden kurtarır..

  • Abdullah Bir diyor ki:

   SEVGİ HANIM’a…

   Sizin feryadınızı sadece Sema hanım ve bizler duymadık kainatın yaratıcısı, efendisi ve tek yasa koyucusu olan ALLAH da duydu ve inşaallah en kısa sürede “İLAHİ ADALET” tecelli edecek.

   Bu saatten sonra ( fiili ve dil duallarını hakkıyla yaptıktan sonra)size düşen güzel bir sabırdır kardeşim.

   RABBİM HAYIRLI VE DOĞRU DÜŞÜNCE, KARAR, İŞ VE EYLEMLERİNİZDE YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN seklinde ki dualarımız sizinle inaallah…

  • Feyza diyor ki:

   Ebru hanim ve aleykum selam, cok gecmis olsun. Bu olayi gorsel medya araciligi ile de duyurmaya calissaniz ya da bizler elimizden gelen birsey varsa yapalim. Haberlere vs ciksa eminim yardimci olunacaktir. Ayrica evinizde de bir dram yasaniyor zira bu gibi meseleler sadece evinizdeki kardeslerinizin durumu ile de olsa medyada duyuruldugunda dikkat cekiyor ve insanlarin destegi ile bir sekilde magdur kisilerin magduriyeti giderilmeye calisiliyorken ustune ustluk bir de babanizin iftiraya maruz kalmasi, inaniyorum ki dikkatleri toplayacaktir ve vicdanli avukatlar devreye girecektir. Allah yar ve yardimciniz olsun. Kardeslerinize ve babaannenize de sifa diliyorum Allahu Teala’dan..

  • Abdullah hasan diyor ki:

   Ebru hanım Mevlam cümlemize yar ve yardımcısı 0lsun,
   ”İnşaAiiah rabbim babamızı bu zulümden kurtarır..” diye haklı olarak dua etmişsiniz fakat sizden istirhamım dır dualarınızı cümle mağdurlara göre geniş tutsanız daha makbul olur kanaatindeyim, zaten geriye birbirimize dua etmekten başka neyimiz kaldıki.

 7. Sevgi diyor ki:

  Nedense ilk aklima gelen gercekten olayin yasandigi ama sucu zavalli adamin ustune attiklari oldu. Ne akla hizmet zaten fakirlik sinirindaki adamdan para koparmaya calissinlar ki?
  Her yonuyle bu ve benzeri olaylarda azami dikkat gosterilmesi gerekiyor ama ne yazikki gordugumuz bizim sistemimizde bu hic denecek kadar az var…

 8. Abdullah Bir diyor ki:

  KADİN kimlikli insanların ve cinlerin SERRİNDEN Allah’a sığınırım.
  Hasbunallahu venivmelvekil…

  Avukatın teklifi hem mide bulandırıcı, hemde masum adamı ceza almaktan kurtarmaz.
  Çünkü, bu tür olaylar yasalar tarafından “çocuk tacizi” olarak kabul edilir ve bir kez şikayete konu edildiğinde şikayetçi kişi şikayetini geri çekse dahi devlet konuyu KAMU DAVASİ olarak devam ettirir, yani şikayet ile dosya haline gelen konunun devlet icin geri dönüşü, affı yoktur.

  Bu masum adamın Allah yar ve yardımcısı olsun

 9. muhammedbakır diyor ki:

  Ne yazık bir olay…
  insanın nutku tutuluyor,gerçi alıştık ama bu gibi haberleri okuya ya daha doğrusu alıştırıldık galiba…Ben şuna inanıyorum biz Allahın hükmü ile yönetilmediğimizden ona onun kendi yasalarıyla karşı çıktığımızdan Allahın bizi bizle imtihanıdır.Şu bir gerçek insanoğlu ileri ki zamanda kendi dünyasını yaşanmaz hale getiridiği bu zamanda bu kadar sorunlar teşekkül ediyorsa ilerisi için bir düşünce tasviri bile insanı muğlakta bırakıyor… Kadına kandının hakkından fazla verirsen kadına haksızlık etmiş olursun… kadın dediler anayasal maddelerin hepsini hak savunalım derken erkeklerin haklarını gasp ettiler… Elbete sorunlar sıkıntılar erkeklerde vuku bulacak… vesselam…

 10. Orhan diyor ki:

  Bu durum medyada iyi anlatılmalı ki, başkalarına da mani olsun. İftira atmaya cesaret bulamasın.

Dünden Bugüne

Ayşe Askere Git Ali Sofra Kur

(30.9.2015 tarihli bir yazım. Şu an ocak 2019, bu süreçte ders kitaplarından bütün cinsiyet rolleri çıkartıldı ve 162 okul pilot okul olarak seçildi "cinsiyet eşitliğine duyarlı okul" adı altında cinsiyetsiz ...
Devamını Oku

Güzel Söz

“ Sıkıntılar akıllıca idare edildikleri takdirde karakteri terbiye ederler. “ ( S. Smiles )

Kitap

Algı Yönetimi ve Manipülasyon

Algı Yönetimi ve Manipülasyon "Kanmanın ve Kandırmanın Psikolojisi" kitabı nasıl kandırıldığımızı çok iyi gözler önüne seren bir kitap. Mücahit Gültekin kitapta bilimsel açıklamalarla birlikte günümüzden ve İslam tarihinden örneklerle  yalın bir ...
Devamını Oku