Aile Dostu Paketi Geliyor

24 Haziran 2013Haberler9 Yorum »

genişAile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, bakanlık olarak 76 milyonun aile hukukunu korumak için ‘Aile Olmak’ isimli projeyi hayata geçireceklerini söyledi.

 

Çekirdek aile sayısını artırmayı hedeflediklerini vurgulayan Bakan Şahin, proje kapsamında TOKİ konutlarında dede ve nineyi torunları ile buluşturacak 3+1 dairelere ilave olarak 1+1 daireleri de ilave edeceklerini ifade ederek, “Bu proje ile insanımızı doğduğu topraklarla, yakın çevresi, akrabaları ile çok daha kolay biraraya gelmesini sağlayacağız. Bugün yaşanan problemlerin altında parçalanmış aileler var.” diye konuştu.

Şahin, Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Türkiye Satranç Federasyonu arasında imzalanan işbirliği kapsamında gerçekleşen tanıtım toplantısına katıldı. Şahin, toplantı sonrasında basın mensuplarının, ‘Aile Olmak Projesi’ ile ilgili sorularını cevaplandırdı.

Projenin içerisinde, büyük ailelerin birbirleriyle vakit geçirmeleri için TOKİ’yle birlikte bir proje hazırladıklarını kaydeden Şahin, “Aslında dönüp baktığınız zaman dedenin ve ninenin, torunlarını daha çok bir arada gördüğü, özellikle büyük kentlerde, göçün yoğun olduğu yerlerde alternatif barınma modelleri oluşturuyoruz. Mesela bir 3+1 bir sitenin içerisinde bir daire varken, bir taraftan da 1+1 yapıp bir sitenin içerisinde, bahçesinde torununa bakacağı, torunuyla daha çok bir araya geleceği mekanlar oluşturmayı çok önemsiyoruz.” şeklinde konuştu. Bakan Şahin, ailenin istediği aktiviteleri daha ucuz bir maliyetle yapmasını sağlayacak bir devlet anlayışı olduğunu vurgularken, “Özel sektör ve sivil toplumu da bu anlayışla besleyip, bir bütüncül bakışı hayata geçirmek istiyoruz.” dedi.

SEYAHATLERDE AİLEYE ÖZEL İNDİRİMLER GELİYOR

Ulaşım ve iletişim alanında da bu yeniliklerin sağlanmasına çalışacaklarını aktaran Şahin, “Daha önce hatırlarsanız, eğer kırılacak bir şey olduğu zaman ‘dikkat kırılır’ derdik. O paketi taşırken çok dikkat edilirdi. Şimdi ‘Aile Dostu Paketi’ koyduğumuz zaman burada indirim getiriyoruz. Mesela PTT Bank’la şu anda çalışıyoruz. Eğer bir aileye gidecekse, bu da ‘Aile Dostu Paketi’ damgası aldıysa, normal bir fiyattan çok daha ucuz bir şekilde bu paket gidecek. Şu anda Ulaştırma Bakanlığı bünyesinde gönderdiğimiz pakette de 65 yaş üstü gibi, şehit yakını, gaziler, engelliler gibi ücretsiz seyahat hakkı, indirimli seyahat hakları var. Bunlara bir de ‘Aile Paketi Seyahat Hakkı’nı koyacağız. Yani yaşamın her alanında en büyük sorunumuz çekirdek ailelerimizin çoğalması. Büyük ailelerin azalmasından şikayet ediyoruz. Çünkü, ailenin koruyucu önemi çok önemli. Şimdi o etkileşim alanını, aslında doğduğu topraklar, akrabaları, yakın çevresiyle çok daha kolay bir araya gelmek istiyor, talep var. Biz sosyal devlet olarak onu bir araya getirecek bir projeyi hazırlamış olduk. İşi kolaylaştırıyoruz ve cazibeyi artırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

BUGÜN YAŞANILAN BİR ÇOK SORUNUN TEMELİNDE PARÇALANMIŞ AİLELER VAR

Bugün yaşanılan bir çok sorunun temelinde parçalanmış ailelerin olduğunu gördüklerini kaydeden Şahin, “Parçalamadan, daha güçlü bir şekilde kurumu güçlendirmek için de yeni bir anlayışla, dille, gençlere ailenin önemini anlatacak şekilde bu projeyi hayata geçireceğiz.” açıklamasını yaptı. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile de o alanı ilgilendiren faaliyetler doğrultusunda ‘Aile Paketi’nin oluşturulması yönünde çalışmaların gerçekleşeceğini aktaran Şahin, “Bir aile eğer müzeye giderken ‘Aile Dostu Kartı’ varsa indirim alacak, yani yaşamın her alanında yapmak istediği her şeyde ‘Aile Paketi’ ile yaşamını kolaylaştıracak. Bu aktiviteleri daha ucuz bir maliyetle yapmasını sağlayacak bir devlet anlayışı. Arkasından özel sektör ve sivil toplumu da bu anlayışla besleyip, bir bütüncül bakışı hayata geçirmek istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: CİHAN

Okunma Sayısı : 7.802

Yorum yapın

“Aile Dostu Paketi Geliyor” için 9 Yorum

 1. Yasin dedi ki:

  Bahsettiğiniz o resim yabancı bir siteden çalıntı ev resim üstünde oynanmış.
  Resmi orjinal hali: http://www.dreamstime.com/stock-images-kids-drawing-family-image19130844

 2. Ahir zamanda Müslüman olmak dedi ki:

  sayın bakana tavsiyem sen önce kadınları evlerine dönder sonra dedeye ve nineye sıra gelir..kadının evde olmadığı bir ailede dede ve nine olsa ne olur olmasa ne olur! artı zaten kadının evde olmadığı işte olduğu bir düzeni sağlayıp çocuklarıda kreşlere yönlendirmek hususunda yaptığınız yoğun çalışmalar ortadayken ve hiç hicapta duymadan bu konuda sayın BULAÇA Hz.Haticeyide örnek olarak verip istismara yeltenmişken lütfen artık bu tür şeylerle vakit geçirmeyin ben inanmıyorum sizin aile hususundaki çalışmalarınıza bu kadar basit!bu hususta sayın fıtratçı Abimiz Ali BULAÇ’ın güzel bir yazısı var “Kres Eken Huzurevi Biçer” diye okumanızı salık veririm.

  buyrun link:http://www.zaman.com.tr/ali-bulac/kres-eken-huzurevi-bicer_1138861.html

 3. Ahsen dedi ki:

  Bütün bu parçalanmışlıkların sebepleri olarak bakanımız birbirine yakın olmamak,ulaşım ve iletişim araçlarının pahalı olması olarak görüyorsa çözümleri de kendince hemen buluvermiş!
  Keşke vaziyet bu kadar kolay kurtarılsa.

  • seymen dedi ki:

   Dediğiniz gibi teşhis yanlış olduktan sonra yapılacak tedavi ne işe yarayabilir ki?

   Gelinlerin bir kısmının 10-15 günlüğüne bile başka bir ildeki kaynanalarının yanına gitmeye gönülleri yokken, bu sayın bakan hanımefendi kime ne anlatıyor.

 4. .:. dedi ki:

  Saka gibi

  Turkiyedeki bosanma sayisi yillik 120 binli raskamlari gecmis durumda’kabul edilen yasalarla insanlar hizla bosaniyor ve ustelik coguda kavgali olmaya basliyor, cunki sistem de irant var. Cok oncelerden bu durumun gelecegi belli idi. —ilgili bsksnlik. Pozitif ayrimcilik yaspiyor ve taraf turuyor. —kendi butcesinin agirlik kismini bu yonde kullaniyorlar. oysa ozurluler’sehit aileleri’kimsesiz cocuklar’bakima muhtac aileler daha geri planda kaldilar. kendi butcesini bitirince bakanlik, baska yerlere iyice karismaya basladi, bir bakiyorsunuz. ordu ile arkerlikle ilgili insanlari bir araya getirip sunum yapiyor, ama askerdeki intihar sayilari her gecengun daha fazla artiyor. Bosanma konusundan rakamlar veriyor. ve halki yaniltiyor. 120 bin bosanmanin bir kismi tekrar evlendi diyor. iyi de tekrar evlenenlerin ne kadari kadin , ne kadari erkek diyemiyor. AB yasalari ile bitirilmeye calisilan aile goz boyamalarla mi duzeltilecek. -insanlar evlenmeye korkuyorlar atik.

  Aile bakanligi gectigimiz gun’bir olayda hukuk islerine oyle karistiki’mudahil olduk dedi ve bir kisiyi tutuklattik dedi’sonrada buyuk birsey olmus gibi ovunuyor. Iyi de hukuk islerine aile bakanligi neden karisir. Hukuk isini yapamiyor mu, belliki yapamiyor. cok ilgincki. hukukun eline verilen bu yasalari yapan kendileri. Bu kadar basit. Sen aileyi yik’sonra aile olmak diye reklam yap. ustelik bakanlik genelde dedikodu ve arastirma rakamindan yola cikarak islem yapiyor. oysa somut rakamlar gereklidir. -o yuzden insanlari yaniltiyorlar.

  Grctigimiz gunlerde yabancilarinda provakatorlugunde Taksim gezi olaylari oldu. Daha once dile getirmeye calismistim, Feminist gruplar okullara saldiracaklar ve cocuklari babalarina kotuleyecekler bunu yaparken oncesinde kompozisyon verecekler. Babayi kotu gosterecekler. Bircok kisinin dikkatinden kacmistik. Gezi olaylarinda okullarindan getirilen minik cocuklar bu olaylara alet edilip, onlara kamera onunde ezberletilmis, yonlendirilmis sorular sordular. youtubede var bakiniz. okadar yapmacik ki, senaryo oldugu anlasiliyor. ilerde bunlar artacak hedef genclik’cocuklar ve kadinlar. Bakiniz gezi olaylari.

  Simdi ilgili bakanlik Bu olaylarda’orada olan yakan yikan kisilerin aile yapisina baktimi, (Alkol var, Uyusturucu var, her turlu yasal olmayan yondem var. bu kisilerin ailesi’evlilik durumlari diger durumlari arastirmasi gerekir. Provakatorlerin hedefi budur.
  Bu kabul edilen, dayatilan siddet yasalarin getirdigi somut ornek vermek gerekirse.

  Kadinlar kullaniliyor. Bu ulkede. Babasinin maasini alabilmek icin, sahtekarlik yapip bosanan sayisi onbirlerce oldugu soyleniyor. Peki neden?

  Simdiki yasa ile kadina kanitlamasada sahte sikayet etme hakki verilmis. simdi bu supheyi’bu olasiligi her evlenecek erkek goruyor. yasa adil olmadigindan hep temkinli, hep hazirlikli, her an sikayet edilirim diye. Cunku sikayet edilirse, adamin evi varsa elinden alacak, mali varsa, yarisini alacak, cocugu varsa cocugu alacak, adami nafakaya baglayacak, adami sokaga atacak, (cok hizli artis olacak ki, bunu yapabilen kadin eger sahte bir sikayetse, eski kocasindan oc almak icin ustelik de evlenmeden adamin evinde belkide dostu ile yasayacak, kimbilir o adam kac sene onlari bakacak, cok utanc verici durum cunki avrupa boyle ve bunu yapan cok kisi var) Bu adam birdaha evlenebilir mi, ya bakanligin verdigi rakamlardaki tekrar evlenenler. eski esi haricinde olanlar, onlar buyuk ihtimalle siddet sikayeti gormemistir, ben siddet sikayeti ile ilgili soyluyorum, bu kisiler cogunlugu korkutuyor, cunku yasalar malesef, duzenbaza, hirsiza, sahtekara bu kanunda kolaylik veriyor. Adil davranmiyor. Gectigimiz aylarda Turkiyedeki adalet saraylarindan birinde, gen bir kadin bosanan esinden cocugu icin nafaka artirma gerekcesi ile adliyeye gelmis, ustelik bu kadin baska biri ile evlenmis ve , sira beklerken baska kadinla konusuyor, ben diyor kendim icin degil cocugum icin istiyorum diyor. Oysa mahkemeler, cocuga nafaka belirlerken ortam sartlarina bakmiyor. cocuga verilecek nafaka bedelini yuksek tutup kadina kolaylik sagliyor.

  Bu somut ve cok cirkin ornekler, Aile bakanliginin kabul ettirdigi yasalar ve uygulamalari boyle . simdi aile dostu pakati kimin icin yapilmistir acaba, sormak lazim.

  Bu hukumetin en basarisiz birimi bu bakanlik olarak goruyorum, verdikleri rakamsal bilgiler hep eksik ve kandirmaca. Gunumuzde provasi yapilan dis destekli hukumet yikma eylemi, bu yasalarla daha fazla olacak, bunu gorecegiz. Allah ulkemizin yardimcisi olsun.

  • .:. dedi ki:

   Kadın Merkezleri ve bazi derneklerde kendine vazife cıkartarak Aile ici davalarda ozellikle, Siddet sikayeti ile yapilan (Siddet e gercekten maruz kalmis ile olmadigi halde buradan rant elde edenleri ayirmak gerekiyor.)

   Bu ornek ve uygulamalar yurd dısındadir, Turkiyedeki tam kapsamini bilmiyorum ama bu yasalari kabul ettiren guc onu er gec kabul ettirir, Cunki hedef farklidir. Siyasidir. Gezi olaylari genel cerceve olarak dahil edilerek dusunulmelidir. Bizim ulkemizde bu tepti , basaramadilar, ancak devam edecek ve farkli sekillerde deneyeceklerdir. Hedef, Kadinlar, Cocuklar, gencler ve engelliler.

   Turkiyeden once ayni yasalari kabul eden ulkelerde. Siddet gerekcesi ile sikayet yapildiginda, Prosedur baska kanaldan ilerliyor, Bosanma asamasina kadar hakimler bu konuya bakmiyor bile cunki, sayi cok fazla, Hic kimse ilgilenmiyor, Gorevi kolluk kuvvetlerine pas ediyorlar. Burada Alinan bir sahte rapor veya bir yalanci sahit, hatta buna da gerek yok, sikayetci olan kadinin beyani yetiyor. Burada tutulan rapor, her asamada kullaniliyor ve sikayet edilen Koca , es, veya irlikte yasadigi kisi Bu kararla suclu kabul ediliyor.

   Burasi cok onemli;
   Bundan Sonrasinda kadina, Genelde ucretsiz avukat veya bu isleri ozellikle takip eden (Derneklerde, kurumlarda, feminist olusumlarda bulunan avukatlar veriliyor.) Burada amac, dogruyu bulmak degil. Amac Somurmek.

   Bunu su sekilde yapiyorlar, Kadın merkezlerinde kurulan sistemlerde, aile islerine bakmiyorlar, (yani oraya bir erkek veya bir baba sorunu icin basvuramiyor, genelde butcesini de devlet toplumdan aldiklari ile karsiliyor.) Kadinlar oncesinden Tiyatroya hazirlaniyorlar, Evinde yasanan bir problem veya kusurlu olsada, ondan sıyrılmanın en kolay yolu, iftira atmak, suclu iken guclu duruma gelmek.

   Kadin neler yapmasi gerektigi konusunda egitiliyor ve zamani gelince oynunu oynayarak sikayet ediyor.

   İlk sikayetten sonra zaten kolluk kuvvetleri tedbirini aliyor, olay icerigine dahi bakmiyor. Sonrasinda atanan avukat, Artik Bu adami somurene kadar hep o kisinin avukati oluyor ve birde cocuk varsa iste hersey daha kolay oluyor sahte sikayetci icin. BURADA SİKAETCİ OLAN KADIN İSE Ona verilen avukat, surekli davalar aciyor, Bosanma, dedbir nafakasi, istirak nafakasi, sonrasinda, nafakanin revize edilmeleri, okadar fazlaki, Bu davalar olunca kadin isine bakiyor, isi yoksa devlet biryerlere yerlestiriyor, Parasi olsada birde bosandigi esinden alabiliyor, cocuk varsa daha kolay oluyor. Adamin evi varsa elinden aliniyor ve oraya yaklasamiyor, Kadina telefon veya buton veriyorlar. Adam isi varsa, surekli davalara gitmesi hatta avukat tutmasi gerekebiliyor. Ve Her dava icin ayri bir avukat bulmasi gerekiyor veya Para ile karsiliyorsa, her davaya ayri bedel odemek zorunda kaliyor. Duzen ve sistem bu sekilde ve bu Turkiyeye yakin zamanda gelir ve intibak ederler.

   Ote yandan da Aile dostu paket gelir.

   Sistem bu sekilde yapilandiriliyor.

   Eger Ana yasanin ilgili maddelerini okursak cok net goruruz, Devlete Kadin ve Erkek esitligini saglamasi ve hayata gecirmesi gerektigi gorevide verilsede. Bu yasalar, anayasaya gore suclu ama, bunu konusma ve dile getirmek zor, ote yandan ana yasanin 90 inci maddesi sanirim, Turkiyenin imzaladigi uluslar arasi anlasmalarin Anayasanin uzerinde oldugunu belirtmekte fayda var. Yani Bugun, Turkiye uluslar arasi anlasmaya gore kendisinde bir yasa yapmis ve buna 2+2 dort denmisse. Bir zaman sonra, Uluslar arasi anlasma yasasi tekrar biryerlerde, oylanıp da degistirilirse, ve Turkiye bunu kabul etmese ve istemese dahi, imzaladigi anlasmalar ve anayasadaki bu madde geregi kabul etmek zorundadir. Yani onlar artık, 2+2 bes olmustur dediyse ve kabul etmisse bu boyle olmustur. O yuzden mahkeme kararlari ile ilgili onumuzdeki gunlerde Ulkemizde fasillar acilacak, Ozaman dananin kuyrugu kopacak, Cunku artik turk mahkemeleri Bir cok mahkeme kararinda, ya uluslar arasi anlasmalara, yada AB nin kabul ettigi ortak degerlere evet demek zorundadir.

   Bunu umarim anlatabilmisimdir.

   Bugun Gezi olaylari bahanesi ile firsati eline geciren AB ulkeleri ve yoneticileri nasil esip gurluyorsa, ilerleyen zamanlarda, daha fazla gurleyecekler.

   Gezi olaylarinin bir baska boyutunu,

   Saglık alaninda,
   Calisma alaninda,
   Sosyal politikalar alaninda,
   Hukuk alaninda,
   Ve bunlarin hepsini aileyi bozarak yapacaklar.
   Mahkemeler dolup tasacak ve uretilmeden surekli sorunlarla ugrasip ulkenin degerleri eritilecek.

   Hedef Budur,

   Suan Krizdeki Butun AB ulkelerinde bu yapi vardir, Bunu yapanlar icin AB ulkesi olmasi gerekmiyor. Turkiyeyide buna uyduracaklardir.

   O yuzden AİLE BAKANLIGI Cok yanlis isler yapiyor, bu zamana kadar kendisi birsey uretememistir.Sayin Basbakanin Ruzgarini kullanmistir. Surekli kopya, surekli dayatilan, alintı ve cakma uygulamalar. Turkiyenin gerceklerinden uzak. Yukaridaki Makale ve icerigi de gerceklerden uzaktir. Bunu isyenlerin amaci budur, uygulanamayan kalici olmayacak yapmacik projeler uretmek ve cope atmak.

   Dikkat ediniz son zamanlarda, surekli biryerlere deger aktarmasi yapiliyor ve sozde sosyal yardim kapsaminda, (sonra bunlar hak arayacak ve kucuk kucuk parlamalar olacak. )

   Yapıyor, yıkıyor, yıktıgını yapmaya calisiyor.

   Oysa yapmasi gereken Yikilmamasi icin iyi yapmaktir. kalici proje uretmektir.

   • seymen dedi ki:

    “Yukaridaki Makale ve icerigi de gerceklerden uzaktir.”
    Halkı gözünü boyamak ve oyalamak için yapılan politik açıklamalar.
    TOKi nin gelir paylaşımı ile yaptığı yerlerin bir çoğunda 1+1 var zaten.
    3+1 daire alana yanında 1+1 i bedavaya vereceklerse birşey diyemem. 🙂

  • .:. dedi ki:

   Yukarida bahsetmis oldugum Tiyatro bu amaci guden kadin tarafindan oynatiliyor, zaten belli zaman sonra kadin buna hazirikli oluyor, cevrede okadar cok boyle olay oluyorki, artik kaniksaniyor.

   Tabi bu sekilde oyun oynanirken, Bunun karsi cinsi de bu olaylar cogalinca, Kendi tedbirini almaya basliyor….

   Ne oluyor, diyeyim. Basina gelecekleri bilen kiside, Evlenmeden tedbirini aliyor, Hatta evlenmiyor bile Dost hayati yasiyor, istersede cocuk yapiyor.

   Butun bunlarin hepsi bize sunu gosteriyor, Er veya gec sistem kendi yolunu buluyor ve insanlar bu sefer kendi cozumlerini uyguluyorlar, Yasa koyucularda,a boyle durumlarda, sekildeki gibi Aile dostu paketleri getiriyorlar. veya benzerlerini. Hic isleri gucleri yok, bos isler. Sen bu bos islerle ugrasacaksinki, baska birseye kafa yormayacak dusunmeyeceksin, Senin yerine dusunenler var sen sadece uygula, Amac budur.

   Gorduk mu oyunu, Yap, yık, boz, tekrar yap. Burada sen harca baskasi kazansin. Onceden Bu konular asiriya kacinca utanc vesilesi olurdu, simdi, kaniksanmis, Artik Evleniyorlar, bosaniyorlar, esdegistirip tekrar evleniyorlar, heyecan katmak icin erkek erkegi evlendiriyorlar, kadin kadini evlendiriyorlar. evlenmeden yasiyorlar, dini nikah olmadan 3-5 birilikte olanlar, pek kimse bosta kalmiyor. Herzamanki gibi yasalar geriden geliyor. Her seferinde Aile kurumu cok daha fazla yara aliyor.

  • .:. dedi ki:

   “Gectigimiz gunlerde yabancilarinda provakatorlugunde Taksim gezi olaylari oldu. Daha once dile getirmeye calismistim, Feminist gruplar okullara saldiracaklar ve cocuklari babalarina kotuleyecekler bunu yaparken oncesinde kompozisyon verecekler. Babayi kotu gosterecekler. Bir cok kisinin dikkatinden kacmistik. Gezi olaylarinda okullarindan getirilen minik cocuklar bu olaylara alet edilip, onlara kamera onunde ezberletilmis, yonlendirilmis sorular sordular. youtubede var bakiniz. okadar yapmacik ki, senaryo oldugu anlasiliyor. ilerde bunlar artacak hedef genclik, cocuklar ve kadinlar. Bakiniz gezi olaylari.”

   Boyle demiştik geçtiğimiz sene bu başlık altındaki yorumumuzda,

   şimdi sizlere ben bir fotograf sunmak isterim epey zamandır malum kesim internette dolaştırmaya başladı ve ben bunu farkedince ozamanki yorumum aklıma gelmişti. Aslında seneler önce bu filmi AB ülkelerinde yapmışlardı ve halen yapmaktadırlar, Aslında bu söylediklerimiz ve bu doğrultudaki yorumlarımız , sağ duyulu kişilerinde söyledikleri hep aynı şeylere işaret ediyordu, Bizim ülkemizdede AB özentisi bu tür şeylern Türk aile yapısını hızla yıkacak olmasıydı. Bunu zaten Bşanma rakamlarında görüyorduk, türkiyede bugüne kadar gelmiş geçmiş en yüksek rakamdı, Sayın Fatma Şahin in hediyesi, artık adını belkide pek hatırlayan olmayacak. fakat tahribatı yüksek olmuştu..

   Resim Kısaca şunu anlatıyor.

   https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/p480x480/1458691_680290618668446_471426544_n.jpg

   “Mehmet’in babasının kolları neden yok?”

   Sizce mehmet in babasının kolları neden yok?

   Mehmet e bunu sizce kim yaptırmıştır. Mehmet kimdir ve kaç yaşındadır. Ben size bir şey söyleyeyim mi? O Resmi çizen Mehmet değildir. üstünde gerçek dese de. Nasıl olabilecegini daha önce anlatmıştım, bizzat yaşadım ve gözlemledim yıllar önce.

   Çocuklarınızı okullara, kreşlere, ana sınıflarıne veya etkinliklere gönderirken çok dikkatli olun ve buralarda ne yaptıklarını onlara sorun ve takip edin. Bir gün size kendi evladınızı düşman yapabilirler. Bu sadece bir örnek..

   Feminazi,

   onlar hiç durmayacak..

   dikkat edersek bu sene daha boşanma rakamları açıklanmadı. bir yıldan fazla olmuştur ve her uç ayda bir açıklanırdı. İnşallah rakamlar yuzbinli rakamların çok altlarına geriler.. ama çok zor en son evelki sene rakamları 120 bini geçmiş idi.

Dünden Bugüne

Hadis-i Şerif Düşmanlığı

Bizim halkımız Kur’an-ı Kerimi pek bilmez. Bu elbette büyük bir eksikliktir fakat yine de dinimizi Peygamber Efendimizin hayatı ile öğrendiğimiz için halkın inancı sağlamdır. Batılılar yüzyıllar boyunca İslam ülkelerine hoca kılığında ...
Devamını Oku

Güzel Söz

Rasulullah Efendimizin yaptığı bir dua. Bu kıymetli hadisi Şerifi öğrenelim bolca okuyalım inşallah. Kaynak: Ebu Dâvud

Kitap

Yuvamızda Huzur Bulalım Diye

Huzur, modern dünyada, moda dışı bir kelime gibi duruyor artık. Oysa, Huzur; ne tatlı bir kelimedir. Huzur; ruhun, zihnin ve bedenin sükûnet bulma hâlidir. Huzur; gönlün yatışması, nefsin tatmin olmasıdır. Huzur; baş dinçliği, gönül ...
Devamını Oku