Annesi Beddua Etti, Kabe`ye İmam Oldu!

03 Şubat 2012Haberler, Hayatın İçinden4 Yorum »

Sudeys akşam namazını kıldırıyor, Sudeys yatsı namazını… Sudeys tekbir getiriyor, Sudeys euzu besmele çekiyor… Sudeys Fatiha okuyor…

Sudeys Fatiha okurken susabiliyorum sadece. Sudeys Fatiha okurken ağlıyorum. Sudeys Fatiha okurken kalbi titremeyen bizden olabilir mi? Sudeys anlamını da söylüyor sanki Fatiha’nın. Ağlıyor Sudeys. ‘İyyake na`büdü ve iyyake nesteiyn’ ayetine hıçkırıkları karışıyor Sudeys’in: “Yalnız Sana ibadet eder, yalnız Senden yardım dileriz.” Bir adım daha gitse yanacak sanki. Kâbe’nin imamı Sudeys.

Kâbe’nin imamı Sudeys
 
22 yaşındaydı henüz Kâbe’ye imam olduğunda. 1984’ün Şubat’ıydı. İlk kıldırdığı namaz, sabah namazıydı. Heyecanlanmış olmalı elbet. 27 yıl geçmiş aradan, 27 yıldır Kâbe’de namaz kıldırıyor Sudeys hep aynı aşkla. 27 yıldır namaz kıldırırken inancını tazeliyor ümmetin.
 
Anacığının bedduası Sudeys
 
Umreden gelen babam anlatıyor. Sudeys, kendisine, nasıl Kâbe’ye imam olduğunu soranlara: “Ben anamın bedduasıyım” diyormuş. Kâbe’nin imamı bir anne bedduası; ama nasıl yani? Merak etmez mi insan? Merak etmiş bunu duyan insanlar da.
 
Sormuşlar Sudeys’e: “Ey Sudeys sen nasıl beddua olabilirsin?” Sudeys anlatmış. Sudeys anlatırken yeniden annesinin ona beddua ettiği günlere gitmiş.
 
“Kâbe’ye imam olasın Sudeys’’
 
Sudeys küçükken yaramazlık yaptığında annesi ona kızıp “Kâbe’ye imam olasın Sudeys” dermiş. Bir anne bedduası Sudeys. Bir anne ne kadar kızabilirse o kadar kızmış anası, bir anne ne kadar beddua edebilirse öyle beddua etmiş. Bir ananın bedduası bile en güzel dua olmuş. Sudeys büyümüş, Sudeys Kâbe’ye imam olmuş.
 
Sudeys, Kâbe’nin imamı Sudeys, anasının bedduası Sudeys. Sanki hiç çocuk olmadı Sudeys, hep Kâbe imamıydı sanki.
 
Sudeys Fatiha’yı okuyor, bir adım daha atsa yanacak sanki. Sudeys ‘İyyake na`büdü ve iyyake nesteıyn’ diyor, devam edemiyor. Ağlıyor. Sudeys yutkunup tekrar deniyor. Sudeys kadar güzel Fatiha okuyan var mı?
 
dunyabizim.com
Okunma Sayısı : 11.844

“Annesi Beddua Etti, Kabe`ye İmam Oldu!” için 4 Yorum

 1. HURİYE ÜMİT TUNA diyor ki:

  harika elinize yüreğinize sağlık.hizmetlerin devamını dilerim

 2. şerife diyor ki:

  Allah karşımıza böyle örnekler çıkardığı sürece yeni nesil de iyi yetişir inşallah. anne evladını cennete gönderecek iş yaparsa cennet ayakları altıda olur tabi.Allah razı olsun.

 3. Ali Haydar diyor ki:

  ETÖ ve PKKde annelerin bir bedduasi anadoludaki annelerin coxonun axzi heb kahr edici dualarnan doludur demekki TCnin düzelmesi analarin axizlarin düzelmesine baxli bekliyelim belkide yeni anne adaylari farkli axza sahib olurlar

 4. Halit DUMAN diyor ki:

  Siteniz çok güzel henüz yeni bakma fırsatım oldu inşallah bundan sonra takip edeceğim çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Yorum yapın

Röportajlar

Hayâ Üzerine

Sevgili Büşra Karaca, Anne Notları sitesi için geçen yıl benimle bir röportaj yapmıştı. Cinsel Eğitim konusu başladığında aklıma geldi röportaj. Uzunca bir röportaj olmuştu. Hayâ ile ilgili olan bölümü aldım. ...
Devamını Oku

Güzel Söz

“ Bağışlama menekşenin kendini ezen topuğa anında bulaşan güzel kokusudur. ” (George Roemisch)

Kitap

Çocuklar Anneleri Büyütür

İyi kitaplar, sadece yazıldıkları konuda değil, hayatın diğer alanlarında da size bir bakış açısı kazandırır, taşların yerine oturmasını sağlar.Tuğba Akbey İnan’ın kitabını bu nedenle merakla bekliyordum. Daha önce onun seminerlerine ...
Devamını Oku