Askerlere Kadın-Erkek Eşitliği Anlatılacak

01 Ekim 2018Haberler2 Yorum »
bedelli askerAile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Milli Savunma Bakanlığı (MSB) işbirliğinde, bedelli askerlik yapacaklara 21 günlük temel askerlik eğitimi kapsamında kadına yönelik şiddetle mücadele seminerleri verilecek.
Seminer kapsamında erken yaşta zorla evlilikler de anlatılacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk “Bu yılın başından bu yana kamu personelinin kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda bilgi ve farkındalığının arttırılması amacıyla 81 ilde ‘kadına yönelik şiddetle mücadele eğitimleri’ ile 25 binin üzerinde kamu görevlisine ulaşıldı. Kadına ve çocuklara yönelik saldırılar insanlık suçudur. Bu nedenle kadına karşı şiddetle mücadele kapsamında geniş bir yelpazede çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
Farkındalık arttırma faaliyetleri çerçevesinde Milli Savunma Bakanlığı ile 21 günlük temel askerlik eğitimi alacak 500 binin üzerinde ere ‘Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Semineri’ verilmesi konusunda mutabakata vardık.” dedi.
40 ilde başlayacak seminerlerle bedelli askerlik uygulamasından faydalanan herkese ulaşılması hedefleniyor. Bakanlık uzmanlarınca verilecek eğitimlerde, ‘aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadele’, ‘erken yaşta ve zorla evliliklerle mücadele’, ‘kadın-erkek eşitliği’, ‘ulusal mevzuat ve başvuru mekanizmaları’ konuları ele alınacak.
ÇocukAile notu: Umarım askerlerden biri çıkıp “Madem eşitiz kadınlar nerede?” diye sorar.  Afrin’deki ve Kuzey Irak’taki askerlere de bu eğitimi versinler madem konu bu kadar önemli. Onlar da kadınlarla eşit olduklarını öğrensinler de “Madem eşitiz neden biz burada belki az sonra son nefesimizi verecekken, kadınlar neden evde televizyon başında çekirdek çitleyip Tahir’in Nefesi kurtarmasını izliyorlar?”  diye sorarlar da idarecilerimiz cinsiyet eşitliği politikaları ile gelecekleri nokta hakkında az bir düşünürler.
Okunma Sayısı : 2.471

Yorum yapın

“Askerlere Kadın-Erkek Eşitliği Anlatılacak” için 2 Yorum

 1. Hüseyin diyor ki:

  Eşit derken ne dediğinizi bilirmisiniz ?
  Evet, ne erkek kadına üstün değil ne kadın erkeğe. Üstünlük takvadadır.
  Kadın erkek fıtratları farklı. Birbirilerin tamamlayıcısıdırlar.
  Fakat bir erkek = bir kadın kesinlikle en büyük yalanlardan bitanesidir. Eğer biz önder olmak istiyorsak yeryüzünde, batılaşmakla değil öz değerlerimize kavuşarak olur ancak.
  Ne yazık ki idarecilerimizin bi kısmı dışı doğu gibi görünsede içi tamamen batıdan fethedilmiş durumda.
  Allah hidayet basiret versin. Islah eylesin…

 2. Bilinçli erkek diyor ki:

  Beyin yıkama ve sünepeleştirme seansları tam gaz. Askerliğinde bir kutsallığı kalmadı. Feministler sağolsun. Şahsen oğlum olsa bu beyin yıkamalarına maruz kalmaması için askere göndermemek için elimden geleni yaparım.

Dünden Bugüne

Ayşe Askere Git Ali Sofra Kur

(30.9.2015 tarihli bir yazım. Şu an ocak 2019, bu süreçte ders kitaplarından bütün cinsiyet rolleri çıkartıldı ve 162 okul pilot okul olarak seçildi "cinsiyet eşitliğine duyarlı okul" adı altında cinsiyetsiz ...
Devamını Oku

Güzel Söz

“ Kötü bir işin en gizli şahidi, vicdandır. “ Hz. Ömer (R.A)

Kitap

Algı Yönetimi ve Manipülasyon

Algı Yönetimi ve Manipülasyon "Kanmanın ve Kandırmanın Psikolojisi" kitabı nasıl kandırıldığımızı çok iyi gözler önüne seren bir kitap. Mücahit Gültekin kitapta bilimsel açıklamalarla birlikte günümüzden ve İslam tarihinden örneklerle  yalın bir ...
Devamını Oku