Aynı Evde Nafaka Ödemek

19 Mart 2018Anlat Rahatla12 Yorum »

çekişmeli-boşanmaBir Adem Diyor ki…

Birbirlerinden ayrı yaşayan veya boşanmış eşlerin uzun süreli nafaka ödemesi konuşuluyor; ama benim durumum daha garip.

Ben eşimle birlikte yaşadığım halde nafakaya mahkum edildim. Üstelik ayda 5 bin TL maaş aldığım ve tümünü eve harcadığım halde. İçkim, sigaram yok, tek alışkanlığım evimde kitap okumak.

Üstelik eşim çarşaflı ne yazık ki. O da özgürlük furyasına kapılmış. “Devlet kadınlardan yana,  benim de istediğim gibi gezip tozmak hakkım var” diyor.

Kredi kartı ekstrelerini mahkemeye ibraz ettiğim halde, avukatım “siz hiç marketlerden, mağazalardan çıkmamışsınız” deyip hayret ettiği halde. mahkeme eşimin beyanını esas aldı.

Mahkemede “ben mağdurum bakıma ihtiyacım var” dedi. Sunduğum belgelerin hiçbiri işe yaramadı, hakim davanın açıldığı tarihten geriye doğru nafakayı işletti 4000 TL ödedim.

Avukatım da 4500 TL istedi.

Ben bu kadını 240 m evde yaşattığım ve arabamla makam şoförlüğünü yaptığım halde bunu yaptı. Gerek televizyondan gerekse çevreden gördüğü hayatlara heveslenerek böyle bir şeye kalkıştı. Bir de fesat kadınları da unutmamak gerekir.

4 çocuğumuz var. Dün kendisine kiralık ev baktığımı evden ayrılacağımı söyledim “senin gibi bir kadınla yapamayacağım” dedim.

“Böyle olacağını bilmiyordum, masraflarını karşılayayım. kapatalım.” diyor.

Benim için artık geç olduğunu söyledim.

Daha tapusunu almadığımız kooperatif defteri üzerindeki evime müşteri buldum bile, arabamı da satıyorum. Şimdi gerçekten mağduriyetin ne demek olduğunu yaşayacak.

Söyleyeceğim şu ki hakim ona mahkemede kızsaydı, “ne yapmaya çalışıyorsun, çocuklarına bak, şurada ibraz edilen evine gelen erzağı ye, eşyayı kullan, otur” deseydi bu duruma gelmeyecektik.

Şimdi bu kanunlar vesilesi ile bir yuva daha yıkılıyor.

Okunma Sayısı : 4.743

Yorum yapın

“Aynı Evde Nafaka Ödemek” için 12 Yorum

 1. Seyfi diyor ki:

  Kardeşim büyük geçmiş olsun.
  Bu kadını affedip dönme sakın. Bende benzer bir hata yapıp, bana iftira atarak polise şikayet eden eski yılanı affetmiştim. Ama sorunlar düzelmedi aksine arttı. Yeniden şikayet etti. Ve daha iğrenç pek çok deneyim yaşattı.
  Sonunda boşadım. Çocuklarıma doyamadan hemde.
  Bu acı tecrübelere sebep olan tüm kanun koyucuların benzerlerini yaşamalarını diliyorum Allah’tan.

 2. Mehmet Gülmüş diyor ki:

  Kardeşim. Ayrılık için mümkün mertebe kapıları kapatmak gerekirken sen ayrılığı hemen kabul etmiş gibi bir ruh haline girmişsin. Bu uygun olur mu ya. Maden eşin hatasını bir derece anlamış. Sen de az orta yolu bulmaya yanaş. Bazı durumlara Allâh rızası için katlanmak gerek. Lütfen az daha sabır ve izah gayreti hadefinizde olsun. Allah şerden de boşanmaktan da muhafaza eylesin. Amin

 3. İlker diyor ki:

  Aynen mahkeme sadece kadının sözlü beyanını dikkate alıyor.benimde boşanma davam sırasında yemediğim küfür hakaret tehdit kalmadı.hepsini delillerle ispatlamamıza rağmen birde üstüne 500 tl bilirkişi masrafı ödedikten sonra hakim kusurlu tarafın ben olduğumu karara yazarak boşadı.mademki beyana dayalı yargılama olacak kanunlara ne geek var?

 4. mümin diyor ki:

  uzman psikoloğa veya danışmana git ben bu konuda danışmanlık yapıyorum sizdede alın bi uzmandan..

 5. recep haksever diyor ki:

  Şimdi bu hakim hakkında işlem yapmazsanız neyi düzeltebilirsiniz?
  Sorunların çoğu kanundan değil yargıçlarldan ve yargıtaydan kaynaklanıyor.
  Layusel (sorumsuz) ve vicdandan milletten bağımsız!!! bir yargı var..

  İyi bir diktatör bunlardan bin kat iyidir…

  • Yahya diyor ki:

   Recep bey,

   Nasıl kanundan kaynaklanmıyor? Evlilik birliği içinde veya boşanma süreci esnasında mahkemeye müracaat edip, tedbir nafakası bağlatmak mümkün. Bunu yargıç kendi kafasından uydurmuyor ve uygulamıyor. “gerekli şartları” gördüğü zaman yargıç buna karar veriyor.

   Ayrıca yazarın yazdığı belki de farkında dahi olmadığı; mal/mülk satmakta çözüm değil; diğer eş yine mahkemeye başvurarak mal varlığına tedbir koydurur veya mal varlığı üzerindeki hakları kısıtlar. Evlilik birliği içerisinde satılan mal/mülk üzerinden dahi alacak iddia edebilir, satışın iptalini isteyebilir vs. Çünkü boşanma öncesi mal/mülk satışının, mal kaçırma olduğu aşıkadır.
   Yazara çok geçmiş olsun ve kolay gelsin….

   “Layusel (sorumsuz) ve vicdandan milletten bağımsız!!! bir yargı var..” demişsiniz; bilakis, kadından yana bir yargı var!!!

  • Serkan.. diyor ki:

   Gecmis olsun..uzuldum

 6. saray. diyor ki:

  Selam aleykum güzel kardeşim, bence bir kere daha düşün. hanımını al karşına güzelce anlat, ayetlerden hadislerden konuyla ilgili bahset. yuvanı yıkma bence. rabbim hayırlara bereketlere cıkarsın…

 7. Abdullah Bir diyor ki:

  Yazdıklarına bakılırsa senin hanım ÇARŞAFLI CEHENNEM EHLİNDEN.

  Kendini bırakma, moralini bozma, sinirlenip bir delilik yaparak gazetelerin 3. sayfasına KADIN KATİLİ yaftasıyla malzeme (haber) olma.

  Yasını bilmiyorum ama kaç yaşında olursan ol, çocukların, akarabların ve tanıdıklarının sözlerine aldanıp da tekrar o kadın ile devam etmeyi düşünme.
  Maddi, psikolojık bedeli ne olursa olsun o kadından boşan.

  Senin olmazsa olmazlarını şahitler huzurunda kabul eden bir kadın ile ve evlilik sözleşmesi yaparak yeniden evlen, kendine yeni bir hayat kur.

  Bu mümkün değilse, yabancı bir kadın ile evlen.

  Hepsinden önemlisi de çektiğin sıkıntılar için üzülme, çünkü geçmişi değiştirme imkanın yok, gelecek içinde kaygılanma, sıkıntılarının çözümü için Allah’a sığın, O’nu vekil et, yani problemlerini sahibine iade et.

  SABIR, SÜKÜR ve DUA ile bugüne kadar yaşadıkların ve bundan sonra yaşayacakların için şimdiden “elhamdulıllah” de.

  Unutma ki her kesin imtihanı farklıdır.

  Buda senin imtihanın.

  Hayırlı düşünce, karar, iş ve eylemlerinde Allah yar ve yardımcın olsun.(Amin)

  • Doğruyu Arayan diyor ki:

   Bu nasil bir cvp? Hanimefendi hatasini anladiysa hersey yoluna girebilir hala. Disardaki etmenlerden etkilendiğini yazmış zaten.

 8. Saliha diyor ki:

  Masaallah size siz iyi bile dayanmissiniz . Kadın olduğum halde ben bile okurken sinirlendim.

  • ahmet diyor ki:

   Ümmetin fesatları; tv dizileri, reklamlar, sende var bende yok- ben layık değilmiyim hikayeleri, el alem ne der hikayeleri, helal kazanca kanaat edip sabredip artırmak dururken , ” kira ödeyeceğime faiz öderim gün gelince mal sahibi olurum ” saçmalıkları… Ve daha sayamadığım niceleri! Çarşaf vücudu örtmüş belli ki sadece. Allah akıl fikir versin topluma.

Dünden Bugüne

Ayşe Askere Git Ali Sofra Kur

(30.9.2015 tarihli bir yazım. Şu an ocak 2019, bu süreçte ders kitaplarından bütün cinsiyet rolleri çıkartıldı ve 162 okul pilot okul olarak seçildi "cinsiyet eşitliğine duyarlı okul" adı altında cinsiyetsiz ...
Devamını Oku

Güzel Söz

“ Bir insan niçin yaratılmışsa ona o kolaylaştırılır. “ ( Hz. Muhammed s. a. v )

Kitap

Algı Yönetimi ve Manipülasyon

Algı Yönetimi ve Manipülasyon "Kanmanın ve Kandırmanın Psikolojisi" kitabı nasıl kandırıldığımızı çok iyi gözler önüne seren bir kitap. Mücahit Gültekin kitapta bilimsel açıklamalarla birlikte günümüzden ve İslam tarihinden örneklerle  yalın bir ...
Devamını Oku