Başarılı Çocuk

18 Eylül 2016KitapYorum Yok »

basarili“Hayattaki başarınız kazandığınız para ya da mevki ile ölçülmeyecek, yaptıklarınızla kaç kişinin hayatını daha iyi hale getirebildiğinizle ölçülecek” Dr. William Sears ve eşi ile yıllar evvel Doğal Ebeveynlik kitabıyla tanışmıştım. Çok hoş bir kitaptı. Bu doktor çiftin sekiz çocukları var. Kitaplarında hem onlarla kurdukları diyaloglar hem de bu kadar çok çocuk çeşitliliğindeki davranış biçimleri var.

Her çocuğa aynı muameleyi göstermiyorlar.Başarılı Çocuk bağlanmanın ve güven inşaasının ,çocukların bebeklikten yetişkinliğe olan süreçlerinde etkisini, örneklerle, bilimsel verilerle ve çözümlerle sunuyor. Başarılıdan kastı da bu kavramlar üzerinden şekilleniyor zaten. Kitabın tek handikapı bunları tek kitapta toplaması zannımca. Çünkü tüm bunlar yaklaşık 600 sayfaya tekabül ediyor. Kitap ve çocukseverlerin okumasını tavsiye ederim.

Okunma Sayısı : 2.954

Yorum yapın

Dünden Bugüne

Ayşe Askere Git Ali Sofra Kur

(30.9.2015 tarihli bir yazım. Şu an ocak 2019, bu süreçte ders kitaplarından bütün cinsiyet rolleri çıkartıldı ve 162 okul pilot okul olarak seçildi "cinsiyet eşitliğine duyarlı okul" adı altında cinsiyetsiz ...
Devamını Oku

Güzel Söz

"Bir ev halkı birbirine iyilik ve ikramda bulunduğunda Allah üzerlerine rızık akıtır ve Allah'ın himayesinde olurlar. (Hadis-i Şerif)

Kitap

Algı Yönetimi ve Manipülasyon

Algı Yönetimi ve Manipülasyon "Kanmanın ve Kandırmanın Psikolojisi" kitabı nasıl kandırıldığımızı çok iyi gözler önüne seren bir kitap. Mücahit Gültekin kitapta bilimsel açıklamalarla birlikte günümüzden ve İslam tarihinden örneklerle  yalın bir ...
Devamını Oku