Boşanmış Babalar Bildirisi

"BOŞANMIŞ BABALAR GRUBU"NDAN ASBP Önünde Yapılacak Basın Bildirisine Davet Mektubu

Bizler çocuklarını çok seven, eşinden boşanmış veya boşanma sürecinde olan babalarız. Bazılarımızın eski eşi çocuğumuz ile görüşmemizi engelliyor. Bazılarımızınki çocuğumuz ile ilişkimizi zedelemeye çalışıyor. Kimimiz bazı mahkeme kararlarındaki baba ve erkek aleyhine hükümlerin mağduru. Kimimiz ise maalesef bunların hepsini bir arada yaşıyor.

Şu an binlerce boşanmış ebeveynin , çocuğu üzerinde velayeti alan tarafın çocuk üzerine EYS diye tanımlanan (Ebeveyn Yabancılaştırma Sendromu) uyguladığını bilmekteyiz ve bunun TCK’ya çocuk istismarı ve psikolojik şiddet olarak tanımlanmasını talep ediyoruz.

Çocuklarımız MAL-EŞYA değildir, İcra memuruyla çocuk almanın ve aile mahkemesi kararlarının PARA yatırılarak uygulanması Anayasamıza,Çocuk hakları sözleşmesine ve İnsan hakları Sözleşmesine aykırıdır. Bu konuda da gerekli bakanlıklarla çalışmaya başladık. Adalet bakanlığından değişime ve yeniliğe karşı çok parlak bir ışık almamıza karşın, Asıl ışık görmemiz gereken ASPB’den maalesef 2 yıldır bir ışık göremedik. Ev haczinin kalktığı bir ortamda halen çocuklarımızın hacze-dilmesi bizleri ve çocuklarımızı olumsuz yönde etkilemektedir.

Sayın ASP Bakanı Fatma Şahin hnm, maalesef kadınlar yönünde çalışmalar yapmakta ve erkekleri kaale almamaktadır. 6284 sayılı aile kanununda da bunun en iyi örneğini görmekteyiz. Kendisi bu kanunu sokaktaki hayvana kıyamayan ancak karnındaki çocuğa kıyarak kürtaja evet diyen Serbest hayatı destekleyen , FEMİNİST ve LGBT derneklerinden oluşan “Şiddete son kadın platformu” ile hazırladığını her fırsatta belirtmektedir. Zaten mahkeme kararıyla verilen ilk panik butonunun sahibinin de bir transseksüel olması aile yasasının işbirlikçilerinin kim olduğu ve kimler için yapıldığının kanıtıdır.

6284 sayılı Aile ve kadını koruma yasası AİLEYİ DİNAMİTLEMEKTEDİR.

Sayın Basın Mensubu arkadaşlarımız ;

9 Kasım 2012 saat 15:30-17:00 arası Aile Bakanlığının AKAY caddesindeki binası önünde (karşı kaldırım iş bankası önü) ekte verilen programa göre , Ankara Güvenlik şube müdürlüğü bilgisi dahilinde BASIN BİLDİRİSİ yapılacak ve konuşmalar ve etkinlikler sonrasında ASPB’ye konu ile ilgili dilekçe,materyel ve konunun anlam ve önemini belirten hediyeler ASPB GELEN EVRAK servisine bırakılacaktır.

”BABALI YETİMLER BÜYÜMESİN” , “İCRA İLE ÇOCUK ALMAYA HAYIR” , “KADINDAN SORUMLU ERKEKTEN SORUMSUZ BAKAN İSTEMİYORUZ” , “DON’T PANIC BAKANIM” Slogan ve pankartları altında yapacağımız basın açıklamasına kamuoyunu aydınlatmak amacıyla değerli katılım-larınızı bekleriz.

Basın Bildirisi Programı :

15:00–15:30 Belirtilen saatte aşağıdaki haritada belirtilen geliş yönü doğrultusunda toplanma ve haritada belirtilen bölgede (Akay Caddesi İş bankası önü) toplanılması.

15:40-16:30 Basın bildirisi ve Kamuoyunu bilgilendirme amaçlı konuşmanın yapılması. (İcra ile çocuk alma,Velayet,6284 sayılı kanun ,Erkeğe yapılan şiddetler,ASPB’nin erkeğe karşı olan ilgisizliği konuşmanın ana hatlarıdır)

16:30-17:00 ASPB’ye Düzenleme Kurulundan seçilmiş 2 kişi tarafından bir dilekçe ve ekindeki dosya ve konunun anlam ve önemini belirten oyuncak , kitap v.b’nin “Bakanlık Evrak Kalemi” ne teslim edilmesi ve iyi niyet ve dileklerimizin bildirilmesi

17:00-17:15 Bildiri için gelen Basın mensupları ve güvenlik şube yetkilileri ile vedalaşma ve durum değerlendirme.

17:15- Geliş yönü doğrultusunun tersine , düzenli ve olaysız bir şekilde dağılma

 

Konu ile ilgili detaylı bilgileri , www.ortakvelayet.com www.basbakanamektup.com ve www.basbakanasikayet.com sitelerinden alabilirsiniz.

İrtibat için 0.530.766 11 09 ‘dan İlker bey ile görüşebilirsiniz.

Saygılarımla

 

Boşanmış Babalar Grubu

Düzenleme Komitesi

0.530.766 11 09

www.ortakvelayet.com

www.basbakanamektup.com

www.basbakanasikayet.com

http://www.facebook.com/groups/bosanmisbabalar/

 


Bunlar da ilginizi Çekebilir

25 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz