Bu Ceza Kime? Çocuklara mı Kadınlara mı?

29 Haziran 2020Duyun Sesimi, Haberler4 Yorum »

Ben Kübra. Genç evlendim. Evlendiğimizde ben 15 yaşındaydım eşim de 18 yaşındaydı. Şu an ben 23 yaşında, eşim de 26 yaşında.

8 sene önce 2012 yılında eşimle evlendik ve  zorla evlendirilmedik. Eşimle birbirimizi seviyoruz diye beraber kaçtık.

Ailelerimiz bize “Biraz daha  bekleyin, ondan sonra evlenirsiniz” deseler de biz beklemedik ve evlendik.

2013 yılında bir kız çocuğumuz oldu ardından 2014 yılında da erkek çocuğumuz oldu. Aradan tam 8 yıl geçti ve bu 8 yıl içinde çocuklar büyüdü, okula basladı. Biz eşimle beraber çalısmaya basladık  ve kendimize bir düzen kurduk.

Bu süre içerisinde evimiz oldu, çocuklarmızla mutlu bir aile olarak yaşıyorduk. Ne zamana kadar? 2020 mart ayına kadar.

Eşime genç evlendik diye cinsel istismar suçundan 8 yıl 4 ay hapis cezası geldi. Şaka değil ya eşim benle evlendiği, yuva kurduğu, bana sahip çıktığı için hapis cezası aldı.

Bütün düzenimiz bir anda yerle bir oldu. 2 çocukla ortada kaldım. Eşim teslim olmadı şimdi kaçak. 3 aydır ne biz onu ne de o bizi görebiliyor. Çocuklar “Babam nerede?” dediklerinde “Uzaklara çalışmaya gitti” diyoruz.

Kızımın doğum günü geliyor ve “Babam gelecek mi?” diyor, cevap veremiyorum. Allah aşkına ya kime bu ceza? Çocuklarımıza mı bana mı eşime mi? Kime sorarım size?

Kadınları savunmaya kalkıp, kadınlar üzerinden prim yapmaya çalışan kişiler nerede?

Burada istismar nerede? Burada tecavüz nerede?

Benim gibi onlarca aile mağdur. Bu mudur sizin kadınları kollama amacınız?

Hadi gelip kollayın o zaman. Mağduriyetimizi giderin. Benim çocuklarım 8 yıl babasız büyümesin. Ya ben 7 yaşındaki  ve 6 yaşındaki çocuklarıma “babanız hapiste” diyememem.

Okunma Sayısı : 1.018

Yorum yapın

“Bu Ceza Kime? Çocuklara mı Kadınlara mı?” için 4 Yorum

 1. Sadece Fatih dedi ki:

  Son zamanlarda yaşadığımız afetlerin sebeplerini bulmak için çok kafa yormaya gerek yok. Adalet anlayışının kaybolduğu, türlü türlü zulmün kol gezdiği, haklının değil güçlünün sözünün geçtiği bu devirde deprem de olur, sel de, salgın da.

  Bu çift helalinden evlenmek yerine zina etseydi hapis cezası yerine belki de madalya verirlerdi. Vay be ne aşkmış diye taltif ederlerdi. Sevginin tanımı işin içinde illa yasaklar ve günahlar olunca mı aşk oluyor. Birbirini seven iki kişi evlenince aralarındaki duygu aşk olmuyor mu?

  Sevgi pıtırcığı aşk savunucusu feministlere böyle anlatınca sinirleniyorlar. Hadi onların bir ülküsü var ve gereğini yapıyorlar da bu zulme dur demesi gerekenlerin bu zulmü işlerkenki ülküsü ne?

 2. Denis dedi ki:

  Siz gerçekten kadını ve haklarını koruduklarina inanıyorsunuz. Bende ikinci eşim ve bir ömür o kadına nafaka ödemek zorundayiz. O keyfinde sefasında çünkü o kadın biz neyiz kadın degilmiyiz hakkımız nerede. Bu ülkede ne hak nede hukuk olduğuna inananlar varmiki.

 3. Aydin dedi ki:

  Selamun Aleykum!

  Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste!

 4. bilal. dedi ki:

  ALLAHA KARŞI SAVAŞANLAR İYİ BİLSİNLER Kİ KAYBEDECEKLER. DÜNYALARI BERBAT, AHİRETLERİ BERBAT OLACAK. ne olacak bu ailelerin halleri ? kabul bu çocukların hataları var: kaçmışlar ama bunu cezası hapis midir? çocuklar olmuş, aileler barışmış. ne diyim bazı şeyler ahirete kalacak.

Dünden Bugüne

Hadis-i Şerif Düşmanlığı

Bizim halkımız Kur’an-ı Kerimi pek bilmez. Bu elbette büyük bir eksikliktir fakat yine de dinimizi Peygamber Efendimizin hayatı ile öğrendiğimiz için halkın inancı sağlamdır. Batılılar yüzyıllar boyunca İslam ülkelerine hoca kılığında ...
Devamını Oku

Güzel Söz

Rasulullah Efendimizin yaptığı bir dua. Bu kıymetli hadisi Şerifi öğrenelim bolca okuyalım inşallah. Kaynak: Ebu Dâvud

Kitap

Yuvamızda Huzur Bulalım Diye

Huzur, modern dünyada, moda dışı bir kelime gibi duruyor artık. Oysa, Huzur; ne tatlı bir kelimedir. Huzur; ruhun, zihnin ve bedenin sükûnet bulma hâlidir. Huzur; gönlün yatışması, nefsin tatmin olmasıdır. Huzur; baş dinçliği, gönül ...
Devamını Oku