Cinsiyeti Bozmak Yaratılışa İhanettir

01 Ocak 2019Haberler13 Yorum »

download-2-1-e1507259950832“Kişinin benlik duygusuna, “erkeklik” veya “dişilik” duyusundan daha yakın hiçbir his yoktur.”  (Jed Diamond)

CİNSİYET: YARATILIŞ KODLAMAMIZ

Cinsiyet; erillik ve dişilik arasında genetik, biyolojik ve fizyolojik farklılık gösteren özellikler olarak tanımlanıyor.

Cinsiyet tanımlamalarında eksik olan şey cinsiyetin kişinin psikolojik farklılıklarını da gösteriyor olmasıdır. 

Cinsiyetin genetik kodlamaları kişiye sadece biyolojik ve fizyolojik özellikler kazandırmaz; insan psikolojisinin temel özelliklerini de cinsiyetinden alır.

Cinsiyet eşitliği iddialarında bulananların söylediği gibi, cinsiyet insanda küçük bir ayrıntı değil, insanın ta kendisidir.

Kişinin doğumundan itibaren gelişimi, tutum ve davranışları cinsiyet özellikleri doğrusunda hareket eder. Hücrenin cinsiyeti kişinin vereceği tepkiyi belirler.

Cinsiyet kişinin fıtratıdır, yaratılış kodlamasıdır. Biyolojik cinsiyet, kişinin cinsiyet rollerini oluşturur.

Elbette bütün erkekler birbirinin aynı, bütün kızlar da birbirinin aynı değildir. Fakat aynı cinsiyette olanlar, temel davranışları belirleyen pek çok ortak özelliği taşırlar. İstisnalar elbette vardır fakat genel olarak kadınların ve erkeklerin cinsiyet olarak sahip oldukları özellikler, onları diğer cinsiyetten ayıran temel farklardır ve bu farklar da azımsanmayacak kadar önemlidir.

“Kişi kadın olabilir fakat erkek rolü içinde yaşayabilir ya da erkek olabilir fakat kadın rolü içinde yaşayabilir.” diye iddiada bulunanlar fıtratı inkâr ederler.

Akıl kalp ve nefs erkekte ve kadında farklı çalışır. Cinsiyet ile cinsiyet rollerini ayırmaya çalışmak, yaratılışa ihanettir.

 “Erkeklere benzeyen kadınlara ve kadınlara benzeyen erkeklere Allah lanet etsin!”

Hz. Muhammed (s.a.v)

CİNSİYETTE MELEZLEŞME

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği: Cinsiyet dönüştürme ve melezleştirme hareketidir.

“Erkek ve dişi olmak biyolojiktir; fakat erkeklik ve dişilik toplumsal gelişir.” diyerek, hayatın içinde bunca gerçekliğe ve yüzlerce bilimsel açıklamaya rağmen cinsiyetin davranışlara etki etmediğini iddia etmek, oldukça mantıksız ve boş bir iddia olmasına rağmen maalesef ki oldukça çok taraftar bulmuştur.

Toplumsal cinsiyet eşitliği projesinin hedefi “kadınlaşmış erkekler” ve “trkekleşmiş kadınlar”dır. Feministlerin geçen yüzyılda başlayan haklarda eşitlik iddiası, bu yüzyılda dönüşerek iki cinsiyeti eşitleme, birbirine benzetme projesi haline geldi.

Bu proje belli ki büyük bir oyun. Pek çok devlet tarafından onaylandı ve hayata geçiriliyor. Cinsiyet eşitliği projesi kadın ve erkek cinsiyetini değiştirip yeni türler üretme projesi olarak dünyada hızla yayılıyor. Toplumsal cinsiyet kavramı siyasi, hukuki, ekonomik ve sosyal olarak güç kazanıyor.

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği projesi aynı zamanda eşcinselliği ve diğer sapkın cinsel meyilleri meşrulaştırıp, yaygınlaştırıyor.

Bu projenin arkasında başka ne hedefler var zamanla ortaya çıkacaktır. Kapitalist sistem cinsiyetleri bozduktan sonra kim bilir insanlara neler satmayı planlıyor.

Cinsiyetler birbirine benzedikçe kadın-erkek arasında çekicilik yok oluyor, evlilikler azalıyor, insanlar yalnızlaşıyor.

Yalnızlaşan insana çözümler çoktan üretilmiş oluyor: Yapay rahim, babasız çocuk üretme, insana benzeyen robotlar… Yalnızlaşan insanların robotlarla yaşaması hatta belki evlenmeleri gibi pek çok planın tutması için zemin hazırlanması gerekiyor. Feministler de bu konuda kapitalist amcalarına yardım ediyorlar.

İnsanları yaratıcının uygun bulduğu kalıptan çıkarıp zorla başka kalıpların içine sığdırmaya çalışıyorlar. Farklılık ve zıtlık yasasının tersine yeni tipler üretimi insanlığı nasıl bir noktaya götürecek? Dinimizde kadının erkekleşmesi, erkeğin de kadınlaşması lanetlenmiştir. Çünkü sistem zıtlık ve farklılık üzerine kurulmuştur. Yaratılışı bozmak insanlara ancak hüsran getirir.

Kadınlaşmış erkekler ve erkekleşmiş kadınlar. Karşı cinsiyetin kalıbı içine sığmaya çalışan, zavallı varlıklardır. İşin acı tarafı bütün bunlar sorgulanmadan, modernlik adına kabul ediliyor.

Sema Maraşlı

 www.cocukaile.net

 

 

 

 

Okunma Sayısı : 3.384

Yorum yapın

“Cinsiyeti Bozmak Yaratılışa İhanettir” için 13 Yorum

 1. Burak Basayev diyor ki:

  Selamunaleykum,

  Cinsiyet eşitliği projesi, değindiğiniz gibi sadece kapitalizme hizmet amaçlı oluşturulan bir proje değildir. Kapitalizme hizmet, belki de projenin istenmeden elde edilen, ama işlerine yarayacak en küçük sonuçlarından biri olacaktır.

  Asıl irdelenmesi gereken; Allah’ın kanunlarına, düzenine, yani İslam’a savaş açan elitlerin/yöneticilerin, toplumları nasıl başarılı bir şekilde yozlaştırdıklarıdır. Elitlerin oluşturmak istedikleri yeni “dinsiz dünya” hedefinde en güçlü alanları yazılı/görsel medya, en etkili silahları teknolojidir.

  Diziler, filmler, müzik klipleri, tiyatrolar, sketchler, haber, magazin vb. medya programlarıyla oluşturmak istedikleri topluma ait yaşam biçimini, toplumda hedefledikleri ideolojiyi profesyonel bir algı yönetimi ve manipülasyonlar ile topluma sunmaktadırlar.

  2 soru:

  1-) Peki kim istiyor bu Dinsiz dünyayı? Sıkça ABD’li başkanlardan duyduğumuz “Yeni Dünya Düzeni” namı-diğer NWO (New World Order) ile kime hizmet edilecekti?

  İsra suresi 62.ayette İblis, Allah’tan (azze ve celle) mühlet istemiş, insanların çoğunu saptıracağını ifade etmişti. İnsanları saptırmak için ise
  bu dünyadaki askerlerini kullanmaktadır. İblis’in ordusu, dünyayı şer odağı yapmak, toplumu yozlaştırmak için gece-gündüz çalışmaktadır. Gündemdeki cinsiyetsiz toplum projesi de, İblis’in vaadettiği “insanları saptırma” planının bir parçası, projeyi yayan ve uygulayanlar da İblis ordusunun askerleridir.

  2-) Kim için hazırlanıyor bu dinsiz dünya?

  Her ordunun bir sahibi, bir de komutanı vardır. Şer ordusunun sahibi Iblis, askerleri de dünyada her türlü şerri yayan, Allah’a ve dinine savaş açmış her bir bireydir. İster devlet başkanı, ister medya patronu, ister örgüt üyesi, ister avam halktan biri olsun, doğru/dolaylı yoldan bu projelere hizmet eden her bir birey şeytanın ordusunun bir parçasıdır. Ayrıca, bu ordunun komutanı fiziki boyutta henüz ordunun başına geçmemiştir fakat geçmesi an meselesidir.

  Yeni dinsiz dünya, İblis’in sahip olduğu ordunun komutanı yani Al-Masīḥ ad-Dajjāl (Deccal) için hazırlanmaktadır. Tüm elitler onun gelişi için dünyanın her yerinde şerri yaymakta, müslümanların kanını dökmektedir. Kudüsün çevresindeki hazırlıklar, Şam bölgesindeki büyük olaylar, Allah resulunun (sav) asırlar önce bizlere ahiz zaman hakkında bildirdiği hadisleri incelediğimizde büyük resmi daha net görebilmekteyiz.

  Hak ve batılın inananlar için iyice ayrıştığı zamandayız. Şerrin evlerimizin çatısına sağanak sağanak yağdığı bir dönemdeyiz. Şeytanının ve deccalin şerrinden Allah’a sığınıp, teyakkuz halinde olmalıyız. Kendimizi ve ehlimizi var gücümüzle korumalıyız.

  Vesselam.

  “Ey iman edenler! Kendinizi ve ailelerinizi yakıtı insanlar ve taşlar olan ateşten koruyun.” (Tahrim-6)

 2. Misafir diyor ki:

  Ey bu vatan gençleri!

  Frenkleri taklide çalışmayınız.

  Âyâ, Avrupa’nın size ettikleri hadsiz zulüm ve adâvetten sonra, hangi akılla onların sefahet ve bâtıl efkârlarına ittibâ edip emniyet ediyorsunuz?

  Yok, yok!
  Sefihâne taklit edenler, ittibâ değil, belki şuursuz olarak onların safına iltihak edip kendi kendinizi ve kardeşlerinizi idam ediyorsunuz.

  Âgâh olunuz ki, siz ahlâksızcasına ittibâ ettikçe, hamiyet dâvâsında yalancılık ediyorsunuz. Çünkü şu surette ittibâınız, milliyetinize karşı bir istihfaftır ve millete bir istihzâdır.

  Lem’alar, 17. Lem’a, s. 124

 3. Misafir diyor ki:

  “…
  Bil, ey ikinci Avrupa!
  Sen sağ elinle sakîm ve dalâletli bir felsefeyi ve sol elinle sefih ve muzır bir medeniyeti tutup dâvâ edersin ki,
  “Beşerin saadeti bu ikisiyledir.” Senin bu iki elin kırılsın ve şu iki pis hediyen senin başını yesin ve yiyecek!…”

  LEMALAR/17.LEMA

 4. Misafir diyor ki:

  “Ey uykuda iken kendilerini ayık zannedenler!

  Umûr-u diniyede müsamaha veya teşebbühle medenîlere yanaşmayın.

  Çünkü, aramızdaki dere pek derindir; doldurup hatt-ı muvasalayı temin edemezsiniz.

  Ya siz de onlara iltihak edersiniz, veya dalâlete düşer, boğulursunuz.”

  Mesnevi Nuriye

 5. Gulpembe diyor ki:

  Yapilmak istenen sey Iki cinsi esitlemek degil aynilastirmakdir. Esitlik kelimesi sempatik ve bariscil bulundugu icin insanlar farki farkedemiyorlar, esitligin zarari olmaz hepimiz insaniz diye dusunuyorlar, fakat bu bir kelime oyunudur, amaclanan alternatif cinsler uretmektir.

  Amerikadaki “okullarda kizlarin tercihleri/ erkeklerin tercihleri diye birsey olmaz , tercihlerine sen karar vermelisin, hangi tercihi sevcegini de denemeden bilemezsin…” gibi ucu acik bir felsefe veriliyor. Bunu kabul etmediginizde cocugun bireyselligini ozel alanini istismar ediyormussunuz gibi bir yadirgamada bulunulabiliyor. ebeveynler bilincliyse ve Allah da korumussa; cocuklar dogustan getirdikleri hisler ve ailede aldiklari gorgu ve egitimle bunu hayatin dogal akisi icinde reddetmis oluyorlar cok sukur.

  Bu yukardan inen politikalar dogal afete benziyorlar, tehlikeyi gorursunuz ama etrafinizi uyarmak ve ailenizi korumaya calismaktan baska birsey elinizden pek gelmez.bir fitne cikiyor tum dunyayi vuruyor. Artik dünya bati-dogu yada Muslim- gayri muslim diye degil, iyiler-kotuler yada mazlumlar- zalimler diye ikiye ayrilmis durumda.

  • Gulpembe diyor ki:

   Bu aynilastirma sonra da yeni cinsler uretme konusunda erkeksi duygular problem oldugu icin mucadele de normal olarak erkeklere karsi yurutuluyor , mesela amerikadaki erkek lise talebelerinin azinsanmiycacak bir orani antidepresan yada sakinlestirici haplar kullaniyor. Siradan yaramazliklar diyebileceginiz erkek cocuklarina has hareketlilik bile hiperaktivite olarak etiketleniyor, bu cocuklar psikiatrik hap almazsa dislaniyor, ogrenimlerine devam edemiyorlar. Tabiki ciddi rahatsizliklarda belki kullanilabilir fakat pekcogunun elinden boylece hayatlari sakince cekip aliniyor ve bu cocuklar bir omur intihara meyilli yasayacaklar belki de.

   Hakeza bu sitede epey gundem olan bosanma sonrasi nafaka ve benzeri adaletsizlikler de bu projenin bir parcasi.ahirzamanda erkekligin azalmasi ve varolan erkeklerin de evlilikten kacinmasina dair “bir erkege pekcok kadinin dustugu”seklindeki hadisler bu minvalde yorumlanabilir.

   • Serkan kavak diyor ki:

    Sevgili gulpembe hanim,tesbitiniz elbette yerinde. Lakin ,bahsettiginiz konu rusya ,belarus,ukrayna ve bazi baltik ulkelerinde kafinlar daha cok.lakin turkiyede erkekler daha fazla en son oran iki erkege bir kadin sekline dogru gidiyordu.burada konu erkeklerin tuekiye de cok olmasi.. bundan buzlerde hosnut degiliz.erkek nesli kadinlara bu sekilde servis esilerek oyuncak edilemez.. feminist hareketlerin bunkadara revacda olmasinin sebebi erkeklerin fazla olmasi.ve islami caminj kadinlari da dail hepsi burmu havada.,kendi genclik donemlerinde,cocuklul donemlerinde. Bilirim.ki erkekler her zaman cokdu.ama bunlar bizi mutlu etmiyor..biz sanki tanrinin eli ile ozel cogaltilip erkekleri cok cok tutlan oluyoruz.bu haksizlik birazda kafinlar fazla olsun biz secelim.tek eskilikden tutn cok eslilige kadarabir cok hakkimiz bu ulkede elimizden alindi.hala akp den medet umanlar var.
    .hayat pahalli biz gecinemez iken bizim disimizda ukrayna da tek odali evlerde bunu cok ciddi olarak belirtirim ki .burda kimsenin bile gormeyecegi kadafa guzle kizlarin orda oyke yerlerde hayat yasadigi.ukraynada da savas var .onlarsa musluman olmak iastiyor .ruslarda , onlarda gelsin buraya biz erkekler kimsenin mali hic bir devletin remi dayanagi temel kirulusu olmak istemiyoruz. Sema maraslinin cok eski yazilarinda okudun gazze de viegra isteyere ,cadirda yasayan ve iliski esnasinda cocuklarini cadira cikartan aile ornegi verdi.biz aslinda bati kanunlari ile zaten kusatildik. Acidigimiz insanlat suroye de 4 kadin alan adamin hikayesi ilkel gorune dursun .hayati sayayan iyi yasadi.bizde onlarin zora gelince kardesleri olduk.biz kimsenjn enayisi degiliz. Olmak da isteiyorz… hadisler turkiye ye de ugrasin artik onu demek istedim.anam babam sevdiklerim sana deda olsun ya rasulaaah lakin senin hadislerin birazda turkiye ye de islesin ..kadin lar iyice nankorlesiyor..ettiklerinj buksunlar.

    • Serkan kavak diyor ki:

     Sevgili gulpembe hanim,O zaman burada baska durum daha cikmis olur.bu kadara fazla nufusunun erkek olan turkiyesinde ki, xoklugun icerisinde eger ki kadinlar hala evlenecek erkek yok diyebiliyorlar ise durum daha vahim.gercekden de turkiye de butun isleyisler tersine.yasam tersine akiyor..butun dunyada kafinlar. Cogaliyor burada erkek nesli onde.biz bundan rahatsiziz,kadin milletine av olmak istemiyoruz.emin ki benim gibi dusunen cok erkek var.turkiye de erkek nesli azalmiyor arkadaslar cogaliyor.kadinlarin pazardan sececekleri market urunkeri degiliz.onlarin gonullerine gore karsr verip ah iste idare eder diyebilecekleri meyvalari segikiz.ukraynada kadinlar cop topluyorlar..yani bu ulke neden bu kadara rahat halinden anlamiyorum.karnini doyurmak icin asgari ucreti bile talep edemeyen bir erkek milleti cok olsa ne olur.hakkini arayamayan erkek,erkek degildir..milletce erkekler haklarini arayamayan korkak pasif sig sindilimmis evde baska ,iste baska yolda baska
     Davranan bir toplum olduk..

     • Gulpembe diyor ki:

      Serkan Kavak bey,
      Beni guldurdunuz.. demek hadisler birazda turkiyeye ugrasin:))) yalniz Ben bunu musbet mana da yazmamistim ; yine amerikadan ornek vereyim… son arastirmalara gore amerikali genclerin eski zamanlardaki erkeklere kiyasla bir partnerle yasama oranlari gittikce dusuyor ,yani ciddi bir kitle kadinlar icin para ve zaman harcamak istemiyor. Bunu tetikleyen sey basta mustehcen yayinlar ve onlarin beyin kimyasini bozarak sebep oldugu bagimlilik ve hastaliklar. Bu tum dunyanin sorunu. Dua edeceksek fitrata donulmesi icin edelim, erkekleri daha fazla kaybetmek icin degil.

      Guzelliklerine bakmadan sizden ev araba isteyen kizlar da cok ayip etmisler, Allah Islah etsin,dunyanin civisi cikmis:) Saka bir yana Rabbim hayirli kismetler versin, gonlunuz gibi temiz bir insanla evlenirsiniz insallah.(Amin)

   • Serkan kavak diyor ki:

    Kemalis laik kesimin surekli erkek milletini ezen,islami gerici yobaz sig cikartmalarinin sonucudur bunlar.burada durum daha farkli eski zihniyete sahip olarak kiz cocuklarina sorulmazdi verilirdi diyerek ailenin dislandigi bir durumda ,simdi kadinlarin sorulup hataa kendilerinin bile isteyerrk daha ds secdikelri donemde neden bisanmalar arti.neden kadin evde kavga eden oldu .hayfinfeministler sema marasliyi sevmiyen mangalda kul birakmayan islamci feminist hanimlar cevap ver,erkek sayilari fazla diye kedinin fare ile oynamasi gibi neden bu kadara kendiniz bir sey zannesiyorsunuz.. rus ,ukrayna .belarus da gelsin buraya .yemin ederimki bizi kabuk edecek cok kadin var gelsinler..bizlerde turkiyedeki kadinlardan memnun degiliz .bu zihniyete sahip kafinlati istemiyoruz daha guzelleerini istiyoruz.daha ihtisamli .daha bize biz yapan kadinlati istiyorzu.siz ev araba isyiyorsunzu ama o kadara guzel degiksiniz.hak etmiyorsunuz bu kadarnini.ukrayna .ruslar.belarus kadinalri daha layik.valaahi de bilkahide sizin istediklerinize onlar daha layikk..

   • Cihad diyor ki:

    Aboow..Ne deyon bacım sen. Bizim “milli” sandığımız eğitim miğer ele mi geçirülmüş. Bu kötü adamlar da kim imiş deyiversene hele. Yoğsam bunların hepisi komplo teorisinmiymiş. Bazıların üyle söylir.

    Geçen idü sanırsam. Seminermüymüş neymiş, katılmış idim. Pek iyi insanlarmış bu eşitlikçiler canım. Hep “mısın,misin”li konişirler. Benim kibin “keko”yu bilen, aralarında bir idare ettüler bir görsen. Çoh saygılı ve çoh sevgili idiler. Allah hepünüzü eşitlikçi etsin..(tövbe,tövbe)

    Sarı Çizmeli Hasan AĞA..

 6. İSMAİL AYDEMİR diyor ki:

  Selamun Aleyküm. Cinsiyetler üzerindeki, aile üzerindeki, fıtrat ve adalet üzerindeki oynan bu kadar oyunla nasıl mücadele edebiliriz ??? Akp den Devletten hayır gelmemekle birlikde bizzat onlarında eliyle yapıldığından mütevellit, ümit noktasında bu oyunların üstesinden nasıl gelinebilir??? Tavsiye ve öneriler önem arzetmekle beraber, kuvveden fiile nasıl geçmek icap eder ??? Bizden gözükenlere karşı kale kapılarımız açtık sonrta baktık ki içerimize bi çok truva atı gir miş … Desteklediklerimiz bizden bildiklerimiz ümit gördüklerimiz, ehveni şer olup çıktılar. Hakkaniyetli, adil sivil irade olarak neler yapabiliriz ??? Ne tür bi mücadele içerisine girmemiz lazımdır ??? Nasihatleriniz arz olunur ??? Selam ve dua ile…

  • Abdullah hasan diyor ki:

   ”idrar la abdest alınmaz” diye kestirip atamadık, erkek idrarımı kadın idrarımı pistir demeye gittik. derken baktık …… kuyusunda sörf yapmaya doğru gidiyoruz. Mevlam bizi affetdip tez zamanda uayndırıp helake gitmekten korusun. Hava ve heveslere ulaşmak için kati prensipleri çiğnemeye veyas çiğnenmesine razı olduk , tabikii belalar üzerimmize geliyor, Çünkü Fıtrat üzere olmak Sünnetullah tır.Rabbim bundan razı değil ve başımız da dertten kurtulmuyor.

Dünden Bugüne

Ayşe Askere Git Ali Sofra Kur

(30.9.2015 tarihli bir yazım. Şu an ocak 2019, bu süreçte ders kitaplarından bütün cinsiyet rolleri çıkartıldı ve 162 okul pilot okul olarak seçildi "cinsiyet eşitliğine duyarlı okul" adı altında cinsiyetsiz ...
Devamını Oku

Güzel Söz

"İçinizden kendileri ile huzura kavuşacağınız eşler yaratıp aranızda sevgi ve esirgeme var etmesi de O’nun ayetlerindendir. Şüphesiz ki bunlarda düşünen kavim için ayetler vardır.(Rum Suresi 21.ayet)"

Kitap

Algı Yönetimi ve Manipülasyon

Algı Yönetimi ve Manipülasyon "Kanmanın ve Kandırmanın Psikolojisi" kitabı nasıl kandırıldığımızı çok iyi gözler önüne seren bir kitap. Mücahit Gültekin kitapta bilimsel açıklamalarla birlikte günümüzden ve İslam tarihinden örneklerle  yalın bir ...
Devamını Oku