Çocuğumu Göremediğim Günler Ne Olacak? (6284)

05 Nisan 2020Duyun SesimiYorum Yok »

Tahsin Bey Diyor ki,

Şu günlerde ülkemizi ve tüm dünyayı koronavirüs hastalığı kaplamış durumdadır. Bizler inançlı insanlarız. Hiçbir şeyin sebepsiz olarak başımıza gelmeyeceğini inanıyoruz. Peki, o zaman “Bu durum bizim başımıza neden geldi?” diye sormuyoruz.

Bu soruyu devletimizin tüm yetkilileri tüm vatandaşlar kendisine sormalıdır. Biliyorsunuz mazlumların duası hemen geçer.

Fiilen bir buçuk yıldır birlikte olmadığım kişi tarafından devlet eliyle zulüm kanunu olan 6284 sayılı kanuna göre aynı günde ve yarım saat içerisinde delil, belge ve ispat olmadan hakkımda koruma ve uzaklaştırılma kararı alınmıştır.

Diğer taraftan çocuğumla görüşmem ve kişisel ilişki kurulması yönünde Bölge Adliye Mahkemesine yaptığım başvuru yaklaşık dört aydır sonuçlanmamış olup, herhangi bir bilgide alamıyorum.

Bir taraftan 6284 sayılı kanuna göre kadının beyanına göre delilsiz/belgesiz/ispatsız sadece yarım saatte hakimlerce koruma kararı verilmekte, diğer taraftan erkekler ise aylarca mahkeme kararı bekleyerek mağdur edilmektedir. Bu büyük bir eşitsizlik/çelişki/tezat/adaletsizlik değil midir? Tamamen kadının tarafında yer almak değil midir?

Ayrıca devletimiz tüm Bakanlıklarda koranavirüs önlem ve tedbirleri nedeniyle yaptığı hizmetlerde, vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için çeşitli erteleme ve telafi açıklamaları yapmış ve tedbirler almıştır. Fakat Adalet Bakanlığımız adalet/yargı hizmetlerinde mağduriyet yaşanmaması için henüz bir açıklama yapmamıştır.

Çocuğumla normal şartlarda yaptığım kişisel görüşü (buda yalnızca ayda sadece iki saat) şu anda karşı tarafın tek taraflı iradesiyle yapamıyorum. Yani çocuğumu göremiyorum.

Adalet Bakanlığımız yaşanan bu mağduriyet için önlem almalı ve benim gibi çocuğunu göremeyen babalar için koranavirüs önlemleri/tedbirleri bitince çocuğunu göremediği süreler normal sürelere eklenerek/ilave edilerek mağduriyet önlenmelidir.

Bu konularda Devletimizin vatandaşlarımızın kazanılmış/müktesep haklarındaki mağduriyetleri önlemek için gerekli yasal tedbirleri almasını ivedi/acele olarak talep ediyoruz.

Okunma Sayısı : 5.720

Yorum yapın

Dünden Bugüne

Hadis-i Şerif Düşmanlığı

Bizim halkımız Kur’an-ı Kerimi pek bilmez. Bu elbette büyük bir eksikliktir fakat yine de dinimizi Peygamber Efendimizin hayatı ile öğrendiğimiz için halkın inancı sağlamdır. Batılılar yüzyıllar boyunca İslam ülkelerine hoca kılığında ...
Devamını Oku

Güzel Söz

“ Merhamet en etkili silahtır; kalbe kadar işler ve ebediyete kadar iyileşmeyecek yaralar açar. “( LAvigerie)

Kitap

Bitik Erkekler

Uzun zamandan beri siz Değerli ÇocukAile Okurlarıma tavsiye etmeyi düşündüğüm fakat hakkında yazma fırsatı bulamadığım için tanıtmayı geciktirdiğim, herkesin okuması gereken bir kitap “Bitik Erkekler” Kitapta erkeklerin her alanda nasıl geri ...
Devamını Oku