Covid 19, Koronavirüs, Maske, Vs Vs

27 Temmuz 2020Beden ve Ruh Sağlığı, Haberler10 Yorum »

COVID-19 zayıflıyor mu - Sondakika Haberler

Kıymetli ÇocukAile Dostları,

Bir süredir dünyayı ve hayatımızı etki altına alan koronavirüs, yasaklar, maske, evde daha çok kalmak, okulların tatil olması, virüs ile ilgili politikalar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için bir şeyler yapıyor musunuz?

Korunmak için tedbirler alıyor musunuz?

Kendisi ya da yakınları virüsle tanışanlar var mı aramızda nasıl geçirdiler?

Bu sayfada bu konuda görüşlerinizi bekliyorum.

Not: Covid uzak olsun ama kendisi de pek güzel. Rabbimin sanatı her şeyde görülüyor.

Okunma Sayısı : 8.829

Yorum yapın

“Covid 19, Koronavirüs, Maske, Vs Vs” için 10 Yorum

 1. feyza dedi ki:

  Zeynep hnm çok gecmiş olsun. Atlatırlar insaallah. Biz gecirmedik henuz ama yakın uzak çevrede neredeyse yuzde seksenı gecırdı kı bu vakaların en fazla yasandıgı bes ilden birinde yasıyoruz.
  Kimi öksürükle hastaneye yattı, ilaçları kullandı. Kimisi kas, agrısı dısında bır problem yasamadı. Tanıdıklarımdan bır kısı vefat ettı, bunun dısında hepsı ıyıleştı.
  Bol sıvı alımı öneriliyor. Bızım bulunduğumuz ilde şu an ilaç stoklarda kalmamış ve ıkı gun once teshıs konan arkadasım eve gonderıldı. Ilac verılmedı. Durumu ıyı.
  Şu an bıle oturdugum bınada yarısı covıd teshısı ıle evınde karantınada. Ben de yenı geldım ve ogrendım.
  Korkmayın inşaallah gecer, dua ederız. Sıfa ıcın sız de yakınlarına gıdemesenız de Yasın_ı serıf ve hucurat suresını bol bol okuyun. Manen rahatlama hıssederler eminim.
  Saglikli şifa dolu gunler dılerım.

  • Zeynep dedi ki:

   Çok teşekkür ederim Feyza hanım Allah razı olsun bizim de vaka sayısı en fazla olan iller arasında yaşadığımız il fakat yakın çevremde hiç yoktu ilk defa çok çok yakınım olan birilerinde olunca çok kaygılandım nasıl geçer nasıl olur diye her şeyi düşünüyor insan ama çok şükür iyi durumları Allah bütün hastalara şifa versin sizleri korusun

 2. Yasemin dedi ki:

  Atlatır insaALLAH. Çok gördüm atlatani. Yeter ki motivasyonu yüksek olsun. Siz de o da iyileşeceğine inansın. ALLAH şifa versin. Çok gecmis olsun.

 3. U-mutlu dedi ki:

  Zeynep hanım Allah acil şifalar versin . Biz geçirdik ama ilaç kullanmadık hafif seyretti çok şükür.
  Ama bol bol sıvı alımı gerekli vücuttan atılması için terledikce duş almak . İnsan çok iştahsız oluyor ama en azından bir çorba icebilmeli ben iki gün yiyemedim yediğim gün daha iyi hissettim .bol sarmısak tukeetik
  Soğan dilimleyip üzerine bal döktüm sulandikca içtik herkeste farklı semptom oluyor ben hiç oksurmedim ama eşim çok oksurdu . Anneniz bol bol temiz hava alsın balkon olur camdan olur . Moral verin ona en çok morale ihtiyac duyuyor insan . Psikolojik olarak çok etkiliyor insanı malesef. Üç gün olmuş bir iki güne azalması lazım insallah öyle olur. Rabbim safi adıyla sifalandirsin insallah . Karışık oldu ama aklıma ilk gelenler bunlar oldu bide Çok ağrı olunca da ağrı kesici aldık ilk günler

  • Zeynep dedi ki:

   Çok teşekkür ederim Allah razı olsun size çok geçmiş olsun çok rahatladım yorumunuzu okuyunca umut oldunuz o an çok farklı bi ruh hali ile yazmiştım buraya bi yandan onları düşünüyorum bi yandan eşim sürekli korona bitene kadar görüşmek yok artık deyip duruyor zaten marttan beri sayılı görüştük aynı şehirdeyiz ve yakın mesefadeyiz bizimkiler geldi 3 defa onda da eşim tavır yapınca bir daha gelemediler bundan sonra görebilecek miyim birşey olsa eşim cenazesine götürür mü daha neler neler düşündüm ya ilk gün. Atlattılar sayılır şükür şimdi de ne zaman görüşebiliriz o düşünce var ben bir ay sonra görüşmeye başlayalım diyorum maske mesafe kuralı ile eşim de bitsin tamamen korona diyor ya biteceği de yok kardeşim polis eşi hemşire yiğenime de annem baktığı için eşim istemiyor korkuyordu en başından beri şimdi de haklı çıkmış gibi oldu kendince ben çocuklardan dolayı ücretsiz izindeyim eşim de okullar kapalı olduğu için çok az gidiyor yani marttan beri haftada bi markete gitmek dişinda hiç dışarı çıkmadık diyebiliriz

   • U-mutlu dedi ki:

    Estağfurullah Zeynep hanım Allah sizden de razı olsun, aklınızdan neler geçmiş çok üzüldüm şükür ki durumları iyi . Ama o.ilk günler yok mu ne karanlık ne boğucu yaşayan bilir bizde koca şehirde hiç bir akraba yok,marttan beri evdeydik iki çocukla apartman da herkes gibi hepimiz zor zamanlar geçirdik biliyorum.
    Bayramda ailelermizi ziyarete memlekete gittik ikimizin de ailesi aynı şehirde ve çok yakın ilkin kayinbabamlarda belirti çıktı ama grip gibi sonra ben sonra aileme bulastirmistimiyim uzakdurayim derken arka arkaya kız kardeşlerim annem oldu o kadar zordu ki nefes alamıyorum üzüntüden ,kendimi suclamaktan alamıyordum
    Sanki hiç bitmeyecek gibiydi o günler kabus gibiydi inanır misinz hastalik bitene kadar gözüme uyku girmedi daldigim gibi anî uyanmalar bende kendimi öyle yiprattim elimde olmadan bilseydim kolay gecegini daha sakin olabilirdim.
    Ama geçti bitti çok şükür.
    İnşallah ailenizi görüp daha çok rahatlayacaginz günler gelir dediğiniz gibi mesafa maske kuralına uygun açık alan da olabilir. Rabbim ferahlatsin gönlünüzü insallah.

 4. Zeynep dedi ki:

  Annem ve kardeşim pozitif şu anda kız kardeşim de şüpheli o kadar endişeliyim ki bugün 3.günü karantinalarının nasıl olacak nasıl seyredecek hastalık bekliyoruz sadece kapılarına erzak ve yemek bırakabiliyorum elimden hiç bişey gelmiyor şu anda herşeyi kötü ya Allah korusun kötü bişey olsa cenazesi nasıl olur diye bile düşünmekten uyuyamıyorum annemin durumu ağır ama hastanelerde yer yok atlatan yakını olan var mı ilaçları kullanmiş mı merak ettim 8 tane ilaç içiyor bi defada kendi ilaçları da var şeker tansiyon kan sulandırıcı falan

  • Abdullah BİR dedi ki:

   ZEYNEP HANIM’a…

   Rabbim annenize ve kardeşinize acil ve hayırlı şifalar nasip etsin öncelikle.(Amin)

   Bilinen ilaçların HİÇBİRİSİ COVİT 19 olarak isimlendirilen hastalığın tedavisi için üretilmiş ilaç değil. Bu hastalığın (!!!) septik ve Patolojık semptomları grip, zatüre, koa, tüberküloz vb akciğer kökenli hastalıklar ile benzerlik gösterdiği için söz konusu hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar YÜKSEK DOZLAR da Covit hastalarına da veriliyor.

   Tekrar yazıyorum MEVCUT İLAÇLARIN HİÇBİRİSİ TEK BAŞINA veya BİR KAÇI KOMBİNE OLARAK BU HASTALIĞIN TEDAVİSİNİ SAĞLAMAZ.

   ÇÜnkü bu hastalık akciğerlerden önce vücudun bağışıklık sistemine saldırıyor, vücudu zayıf düşürüyor ve akabinde de ak ciğerlerde coğalarak akciğerlerin su toplanmasına ve dolaşım sistei ile de diğer oraganlara yerleşerek genellikle kişinin solunum ve organ yetezliğinden hayatını kaybetmesine neden oluyor.

   Hastalığın ilk ve ileri aşamalarında yapılabilecek en doğru tedavi yöntemi doğal yöntemlerle HASTANIN BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRMEKTİR.

   Nitekim bağışıklık si,stemi güçlü olan bir çok kişi bu hastalığa yakalandığını bile fark etmeden hastalığı yendi ve bu kişilerin kanında oluşan ANTİKOR başka hastaların tedavisinde destekleyici tedavi yöntemi olarak kullanıldı ve bir bölümünde başarılı da oldu. Ancak antikor danörü olan kişilerin hastalığa yakalanma, iyileşme süreleri konusunda bilinmesi gereken bir takım kesin kriterler olduğu ve bu yöntemin ( antikor transferi ile tedavi) her hastada % 100 başarılı olmadığı bilinen bir gerçektir.

   Bu nedenle tıbben Covit 19 hastalığına ( !!!) yakalandığı bilinmeyen veya sağlıklı insanlar ile bu hastalığa yakalanmış ancak hastalığın seyri ağır olmayan hastaların başta PROPOLİS ( doğal arı antibiyotiği ) POLEN, HAKİKİ ve DOĞAL KESTANE BALI ( Balın içind eki kestane balı oranı en az % 75-80 olmalı) KULLANARAK hastalığın seyrinin daha hafif geçmesini sağlaması mümkündür.

   Yoğun bakım da solunum cihazına bağlı sunni tenefüs yaptırılan hastalar hariç her covit hastası doktorların verdiği ilaçların yanında yukarıda zikrettiğim doğal ürünleride kullanabilirler.

   Cünkü, Covit 19 mikrobu-Bakterisi genel anlamda, yani tür olarak yazının başında bahsettiğim bilinen hastalıklar ( grip, zatürre vb ) gibidir ve bir tür VİRAL ENFEKSİYONA sebep olur ve Viral Efeksiyonlar da ki tedavilerin temelinde hastanın bağışıklık sistemini güçlendirme ve mikrobu zayıflatma amaçlı tedavi yapılır.

   Özetle…

   Sizin anneniz ve akrdeşinizin yaşadığı bu süreçte de yapmanız gereken ilk sey her ikisinin de BAĞIŞIKLIK SİSTEMLERİNİ GÜÇLENDİRMEK ve MİKROBUN GÜCÜNÜ KIRMAK olmalıdır.

   Tekrar Geçmiş Olsun

   • Zeynep dedi ki:

    Çok teşekkür ederim Allah razı olsun evet sıtma ilacı kullanılıyor semptomları hafifletmek için ama böbrek ve karaciğere zarar verebilir büyük ihtimal o yüzden ben kararsız kaldım kullanmaları konusunda fakat annem ve erkek kardeşim riskli kronik rahatsızlıklarından dolayı öyle olunca kullandılar bol su içtiler atmak için iyiye gidiyor durumları çok şükür. Polen ve propolis kullanıyorlardı önceden beri bal da öyle kefir yapıyorduk iki güne bi tüketiyorlar işte ne duyduysak deniyoruz kız kardeşim de pozitif çıktı fakat o daha iyi ilaç kullanmıyacak inşallah atlatırlar

Dünden Bugüne

Hadis-i Şerif Düşmanlığı

Bizim halkımız Kur’an-ı Kerimi pek bilmez. Bu elbette büyük bir eksikliktir fakat yine de dinimizi Peygamber Efendimizin hayatı ile öğrendiğimiz için halkın inancı sağlamdır. Batılılar yüzyıllar boyunca İslam ülkelerine hoca kılığında ...
Devamını Oku

Güzel Söz

“ Her insanın hayatında mutluluğa kavuşabilmesi için bir saat vardır. İş o saati kaçırmamakta… “ ( B. Fletcher)

Kitap

Yuvamızda Huzur Bulalım Diye

Huzur, modern dünyada, moda dışı bir kelime gibi duruyor artık. Oysa, Huzur; ne tatlı bir kelimedir. Huzur; ruhun, zihnin ve bedenin sükûnet bulma hâlidir. Huzur; gönlün yatışması, nefsin tatmin olmasıdır. Huzur; baş dinçliği, gönül ...
Devamını Oku