Dikenli Koltuğun Taliplerine!

30 Nisan 2018Haberler1 Yorum »

dikenli koltuk 2Sayın Milletvekili Adayları!

Milletvekili olma niyetiniz nedir? Gerçekten milletin vekili olup millete hizmet etmek mi, yoksa haklı haksız ne olursa olsun partinizi destekleyip parti vekili olmak mıdır?

Dünyası havalı, ahreti veballi bir göreve talipsiniz.

Havalı görülen o koltukların altı diken döşelidir, kul hakkı döşelidir.

O havalı koltuklar sizi ya cennete ya cehenneme uçuracak vasıtadır. Hakkı savunursanız cennete, haksızlık karşısında susar hele bir de haksızlığa destek olursanız cehenneme uçarsınız.

Vekil olduğunuzda reddetmek ya da onay vermek için kaldırdığınız her elden, attığınız her imzadan mesulsünüz? Hiçbir kanun tasarısını okumadan iyice bir incelemeden, anlayan kişilerle istişare etmeden imza atmayınız. O kanun sebebiyle oluşacak bütün mağduriyetlerden ve o mağdurların gözyaşlarından sorumlu olacaksınız.

Milletin vekili olup sonra da “tek başıma ne yapabilirdim” deme lüksünüz yok. Millete yapılacak haksızlık karşısında ses çıkarıp,  dik bir duruş sergileme cesaretiniz yoksa dikenli koltuklara talip olmayın. Allah’a güvenen bir kişi binlerce kişiden daha güçlüdür bunu unutmayın.

Kısacası“Hakkı savunacak cesaretim yok” diyorsanız vekil olup ebedi hayatınızı berbat etmeyiniz.

 

Okunma Sayısı : 4.630

Yorum yapın

“Dikenli Koltuğun Taliplerine!” için 1 Yorum

  1. recep haksever dedi ki:

    İş baştan sakat ben millete bir şeyler verecek isem neden adaylık parası ödüyorum. Bunlar oradan bişeyler almak için gidiyorlar.

Dünden Bugüne

Hadis-i Şerif Düşmanlığı

Bizim halkımız Kur’an-ı Kerimi pek bilmez. Bu elbette büyük bir eksikliktir fakat yine de dinimizi Peygamber Efendimizin hayatı ile öğrendiğimiz için halkın inancı sağlamdır. Batılılar yüzyıllar boyunca İslam ülkelerine hoca kılığında ...
Devamını Oku

Güzel Söz

“ Bir insan niçin yaratılmışsa ona o kolaylaştırılır. “ ( Hz. Muhammed s. a. v )

Kitap

Yuvamızda Huzur Bulalım Diye

Huzur, modern dünyada, moda dışı bir kelime gibi duruyor artık. Oysa, Huzur; ne tatlı bir kelimedir. Huzur; ruhun, zihnin ve bedenin sükûnet bulma hâlidir. Huzur; gönlün yatışması, nefsin tatmin olmasıdır. Huzur; baş dinçliği, gönül ...
Devamını Oku