Dikenli Koltuğun Taliplerine!

30 Nisan 2018Haberler1 Yorum »

dikenli koltuk 2Sayın Milletvekili Adayları!

Milletvekili olma niyetiniz nedir? Gerçekten milletin vekili olup millete hizmet etmek mi, yoksa haklı haksız ne olursa olsun partinizi destekleyip parti vekili olmak mıdır?

Dünyası havalı, ahreti veballi bir göreve talipsiniz.

Havalı görülen o koltukların altı diken döşelidir, kul hakkı döşelidir.

O havalı koltuklar sizi ya cennete ya cehenneme uçuracak vasıtadır. Hakkı savunursanız cennete, haksızlık karşısında susar hele bir de haksızlığa destek olursanız cehenneme uçarsınız.

Vekil olduğunuzda reddetmek ya da onay vermek için kaldırdığınız her elden, attığınız her imzadan mesulsünüz? Hiçbir kanun tasarısını okumadan iyice bir incelemeden, anlayan kişilerle istişare etmeden imza atmayınız. O kanun sebebiyle oluşacak bütün mağduriyetlerden ve o mağdurların gözyaşlarından sorumlu olacaksınız.

Milletin vekili olup sonra da “tek başıma ne yapabilirdim” deme lüksünüz yok. Millete yapılacak haksızlık karşısında ses çıkarıp,  dik bir duruş sergileme cesaretiniz yoksa dikenli koltuklara talip olmayın. Allah’a güvenen bir kişi binlerce kişiden daha güçlüdür bunu unutmayın.

Kısacası“Hakkı savunacak cesaretim yok” diyorsanız vekil olup ebedi hayatınızı berbat etmeyiniz.

 

Okunma Sayısı : 3.009

Yorum yapın

“Dikenli Koltuğun Taliplerine!” için 1 Yorum

  1. recep haksever diyor ki:

    İş baştan sakat ben millete bir şeyler verecek isem neden adaylık parası ödüyorum. Bunlar oradan bişeyler almak için gidiyorlar.

Dünden Bugüne

Ayşe Askere Git Ali Sofra Kur

(30.9.2015 tarihli bir yazım. Şu an ocak 2019, bu süreçte ders kitaplarından bütün cinsiyet rolleri çıkartıldı ve 162 okul pilot okul olarak seçildi "cinsiyet eşitliğine duyarlı okul" adı altında cinsiyetsiz ...
Devamını Oku

Güzel Söz

“ Çocuklar ana- balarının kötü örnekleriyle bozulmaya devam ettikçe yeni bir dünya kurulamaz.” (A. Carrel)

Kitap

Algı Yönetimi ve Manipülasyon

Algı Yönetimi ve Manipülasyon "Kanmanın ve Kandırmanın Psikolojisi" kitabı nasıl kandırıldığımızı çok iyi gözler önüne seren bir kitap. Mücahit Gültekin kitapta bilimsel açıklamalarla birlikte günümüzden ve İslam tarihinden örneklerle  yalın bir ...
Devamını Oku