Dikenli Koltuğun Taliplerine!

30 Nisan 2018Haberler1 Yorum »

dikenli koltuk 2Sayın Milletvekili Adayları!

Milletvekili olma niyetiniz nedir? Gerçekten milletin vekili olup millete hizmet etmek mi, yoksa haklı haksız ne olursa olsun partinizi destekleyip parti vekili olmak mıdır?

Dünyası havalı, ahreti veballi bir göreve talipsiniz.

Havalı görülen o koltukların altı diken döşelidir, kul hakkı döşelidir.

O havalı koltuklar sizi ya cennete ya cehenneme uçuracak vasıtadır. Hakkı savunursanız cennete, haksızlık karşısında susar hele bir de haksızlığa destek olursanız cehenneme uçarsınız.

Vekil olduğunuzda reddetmek ya da onay vermek için kaldırdığınız her elden, attığınız her imzadan mesulsünüz? Hiçbir kanun tasarısını okumadan iyice bir incelemeden, anlayan kişilerle istişare etmeden imza atmayınız. O kanun sebebiyle oluşacak bütün mağduriyetlerden ve o mağdurların gözyaşlarından sorumlu olacaksınız.

Milletin vekili olup sonra da “tek başıma ne yapabilirdim” deme lüksünüz yok. Millete yapılacak haksızlık karşısında ses çıkarıp,  dik bir duruş sergileme cesaretiniz yoksa dikenli koltuklara talip olmayın. Allah’a güvenen bir kişi binlerce kişiden daha güçlüdür bunu unutmayın.

Kısacası“Hakkı savunacak cesaretim yok” diyorsanız vekil olup ebedi hayatınızı berbat etmeyiniz.

 

Okunma Sayısı : 1.595

Yorum yapın

“Dikenli Koltuğun Taliplerine!” için 1 Yorum

  1. recep haksever diyor ki:

    İş baştan sakat ben millete bir şeyler verecek isem neden adaylık parası ödüyorum. Bunlar oradan bişeyler almak için gidiyorlar.

Dünden Bugüne

Ayşe Askere Git Ali Sofra Kur

(30.9.2015 tarihli bir yazım. Yeni müfredatta cinsiyet eşitliği ne kadar yer aldı bilmiyorum. Bilgi sahibi olan okuyucular yazarlarsa memnun olurum.) Yeni okul dönemi açıldı, Allah sonumuzu hayreylesin. Özellikle "okul dönemi" dedim, ...
Devamını Oku

Güzel Söz

" Bir evin güzelliği uyumdur. Bir evin tadı bağlılıktır. Bir evin sevinci sevgidir. Bir evin zenginliği çocuklarıdır. Bir evin yasası hizmettir. Bir evin refahı memnun olan gönüllerdir. " (Henry Taylor)

Kitap

Çocuğunuzun Sahibi Değilsiniz

“Sormamız gereken soru şu: Geçmişimizin şimdiki yaşamımızı ne kadar süre daha yönetmesine izin vermek istiyoruz? Daha ne kadar başka bir zamanın hayaletleriyle savaşmak istiyoruz?" #drshefalitsabary nin kitabını internette kitap araştırmaları ...
Devamını Oku