Erkeklere Kurulan Tuzaklar (6284)

18 Şubat 2019Haberler10 Yorum »

diken resim

Oğlum Kubilay, İstanbul da özel sağlık kolejinde lise 2 öğrencisiydi. Bir kız, arkadaşı aracılığıyla Kubilay’a arkadaşlık teklifi göndermiş, arkadaş olmuşlar. Kızın ailesi de   biliyordu.

Bir gün kızın babası aradı “oğlun kızımın ırzına geçmiş, sizi şikayet edeceğim” dedi. Ben “görüşelim varsa gerçekçiliği istediğini yapabilirsin.” dedim. Kubilay’la konuşunca nasıl bir tuzağın içine düştüğümüzü anladık.

Kubilay bana telefonunu gösterdi; yazışmalar ve resimler hayatım boyunca görmediğim ahlaksız resimler, videolar ve yazılar, şoka girdim. Oğlum kıza “Bana böyle şeyler gönderme” dediği halde kız göndermeye devam etmiş. Bunlar hep mesajlarda mevcut. Daha sonra avukatımı çağırdım ve tüm delilleri dosya haline getirdik ertesi gün eve polisler geldi ve Kubilay’ı götürdü.

Mahkemeye gittik ve bizim delillere bakmadan (13.02.2018) tutuklandı. Oğlum 16 yaşında elleri kelepçeli, 1. ağır ceza mahkemesinde tecavüzcü olarak yargı karşısında tir tir titriyordu. İlk mahkeme tarihi belli olduğunda kızın babası şikayetten vazgeçmek için 500 bin TL değerinde ev istedi. İddiası ise Kubilay’ın kızla 16 sefer cinsel ilişkiye girmesi fakat yer mekan ismi yok, iki yalancı şahit ile.

Ben hukuk mücadelesine başladım.  Yalancı şahitler daha sonra mahkemeye “kendilerinin bir şey bilmediklerini” söylediler. Adli tıptan gelen raporda kızın bakire olduğu yazıyordu. İlk mahkeme, karşı tarafın tüm foyaları ortaya çıktığı halde, buna rağmen tutukluluk hali devam etti; çünkü kadın beyanı esastı.

Toplam 6 mahkeme sürdü ve bir şey bulamayınca ” 6284 kadın beyanı esastır” dendi ve oğluma cinsel istismardan 8 sene hapis cezası verildi. İyi halden vs 4 yıl 5 ay 10 gün ceza aldı.
Hepimiz şok olduk. Bu kadar delile rağmen ceza verilmişti. Üst mahkemeden itiraz edildiği için bu süreçte tahliye edildi fakat  onanırsa tekrar ceza evine girecek, oğlum her an hapishaneye dönme tehlikesiyle yaşıyor.

Bu süreçte aynı konudan mağdur çok aile ile tanıştım. Kız sevgilisine kızıyor ailesine söylüyor yada para tuzaklı bir iftira atıyor çocuklar doğru ceza evinde. Yaşları 13 ile 17 arasında yüzlerce çocuk akranlar arası ilişkiden dolayı 10 yılın altı olmamak üzere cezalar yemiş, hepsi pırıl pırıl gençler. Bu cezaların sebebi çok basit “kadın beyanı esastır.”

O kızın oğluma cinsel içerikli fotoğraflar, videolar atması cinsel istismar sayılmadı çünkü o kız; fakat benim oğlum erkek  olduğu için, aslında cinsel istismar gören taraf oğlum olduğu halde, cinsiyetinden dolayı oğlum cezalandırılıyor.

Oğlumu şikayet eden kız, şimdi başka erkeklerle, babası uyuşturucu bağımlısı. Bizden ömür gitti, oğlumun eğitimi gitti. Adalet bu kadar ucuz  mu?

Tüm deliller olmasına rağmen, para isteme anı, resimler, videolar olmasına rağmen, adalet tecelli etmedi. Okulu mecburen açık öğretimden okuyor. 15 temmuz da vatanı için koşan oğlum da vatan millet aşkı ise şimdi yerlerde.  Kubilay gibi binlerce çocuk ceza evinde çünkü kadın beyanı esas bu ülkede. Adalet olmazsa vatan da olmaz.   Oğlumun ceza evinden yazdığı mektup

IMG_1950

Okunma Sayısı : 9.314

Yorum yapın

“Erkeklere Kurulan Tuzaklar (6284)” için 10 Yorum

 1. Firdevs diyor ki:

  Selamun aleyküm
  Yazıyı okuyunca çok sinirlendim. Bu haksızlığa kim dur diyecek,buna birileri bir son vermeli artık dedim içimden ama şu çocuğun mektubunu ağlayarak okudum. Kahroldum. Bunun vebalini kim ödeyecek. Allahım sen aklımı koru. Birileri bişey yapsın kurtarsınlar bu çocuğu.

 2. Meczub diyor ki:

  NE KADAR ACI VERİCİ Bİ CÜMLE

  “O kızın oğluma cinsel içerikli fotoğraflar, videolar atması cinsel istismar sayılmadı çünkü o kız; fakat benim oğlum erkek olduğu için, aslında cinsel istismar gören taraf oğlum olduğu halde, cinsiyetinden dolayı oğlum cezalandırılıyor.”

  Devletimiz bu kadar aciz ve zavallı halde maalesef.. Milletini kendisinden soğutuyor, erkekleri kadınlardan, vatandaşlarını vatandaşlıktan..

 3. Ayşe diyor ki:

  Geçen yıl buna benzer bir olaydan cezaevine girmemek için 17 yaşında komşumun oğlu canına kıydı. Ne emeklerle büyütüyoruz evlatlarımızı ömrümüzü adiyoruz ve bir hiç uğruna kimi cezaevinde kimi toprakta Allah kimseye böyle acı yaşatmasın.

 4. Ana Yüreği diyor ki:

  Allah kimsenin başına vermesin.Hiç bir delikanlımız böyle bir iftiraya maruz kalmasın inşaallah..
  Önceleri kız çocukları büluğ çağına erince akıl baliğ sayılır 1-3 belki 5 yıl içinde evlenmeye kendi ailesini kurmaya teşvik edilirdi.İnsanın özünde yaradılıştan var olan karşı cinse sevginin en kuvvetli ihtiyaç duyulduğu dönemdi büluğ çağı.İçinden derinlerden itilirsin sevmeye,sevilmeye ki yuva kurasın.O sevgiyle çocuk büyütesin.Bu dönemde hissedilen sevgi bastırıldı.Artık büluğa eren kişi çocuk,eee 18-20 yaş arası genç,eee 20-30 yaş arası özgürlük…13-16 yaş arasında hissedilen bu sevgi ihtiyacı 30-35 yaşına kadar nasıl karşılanacak peki?O dönemde hissettiği, tek amacının sevmek sevilmek olan isteği ile kurulacak yuvayla,30 lu yaşlara doğru amacının maddi getiri,özgürlük,rahatlık,fedakarsızlık,tahamülsüzlük,bencillik haline dönüşerek kurulan yuva elbette aynı kefeye konamaz.
  Yeni hanımlığa,erkekliğe adım atmış gençlerin sevilmek,beğenilmek istemesi pek normal.Ama yönlendiren medya ve sosyal ağlar olmamalı.Çok masumdur onların sevgisi.30 yaşına kadar kimse kafes içinde tutamaz.Zamanın da bir evlilik olamayınca kendilerini kontrolleride zor oluyor tabi.
  Bu atılan iftiralar, istanbul sözleşmesi,gençlerinde birbirini sevmesini engelleyecek.Evlenecek yaşa (30-35 yaşına) gelince de bir yapay zekalı robot onların tüm ihtiyaçlarına yetecek.BÖYLECE SEVGİYE İHTİYAÇ OLMAYACAK! AHLAK OLMAYACAK! DİN OLMAYACAK! AİLE OLMAYACAK!ÇOCUK OLMAYACAK! NESİL AZALACAK! TOPLUM OLMAYACAK! Sadeca bir kaç insanın yönettiği azınlık kalacak…Allah ailenin temel taşı olan nesillerimizi hertürlü şerden korusun…(amin)

 5. ALİ SAMANGÜL diyor ki:

  Duruma çok üzüldüm. söylenecek Tek şey var. Bu kanunu bu şekilde çıkaran Akparti suçlu.Oy uğruna insanların hayatı karartılıyor.

  • Themisin gözleri diyor ki:

   Kanunun hiçbir yerinde böyle birşey yok! Feminist kadın dernekleri kadınları eşitlik diye diye başımıza çıkaran zihniyetler yüzünden yargıtay içtihadı haline geldi bu nedenle hakim kararı bozulmasın diye yargıtaya göre karar vermiş fakat ortada kızın aleyhine deliller varken bu kararın verilmesi hakim açısından acı birşey nasıl hukuk eğitimi aldığı tartışılmalı! Ama bu karar temyizden döner hatta kız ve ailesi hakkında iftira ve adliyeyi araç olarak kullanıp kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma suçundan dava açılabilir!

  • Aadem diyor ki:

   Güçlü kadın güçlü Türkiye diyorlardı. Türkiye yi mahvettiler. Güçlü kadın güçlü aile diyorlardı, aileyide mahvettiler. Güçlü kadın, güçlü Akp.

 6. Abdullah hasan diyor ki:

  Yazıklar olsun, bu kadar duyarsız bir toplum nasıl olduk. Biz bize yeteriz derken bu şaşkınlık aklıma gelmemişt. Bu Duyarsızlık varken bize topluca bir bela gelmese diye Rabbime ccoooook dua eddiyorum.

 7. mücahit diyor ki:

  Sema hanım Allah razı olsun biz erkeklere destek oluyorsunuz.Bu olay özelinde görüldüğü gibi çok büyük bir adaletsizlik var ama şu konuda önemli kız olsun erkek olsun gayrı meşru her ilişkinin sonu bir şekilde hüsrandır.Kızlarımız da erkeklerimiz de her türlü karşı cins ilişkisinden kaçınmalıdır evlenene kadar.Yoksa kızlarımızın ve oğullarımızın mağduriyet yaşadığı çok olay yaşarız.Kızlarımıza oğullarımıza evlilik dışı her münasebetten yılandan akrepten kaçar gibi kaçmayı öğretmemiz lazım.

  • Yahya diyor ki:

   Mücahit bey,

   Yazdıklarınıza aynen katılıyorum hatta bende aynı hususu dile getirecektim, sustum – kasap et, koyun can derdi – malum.

   Fakat günümüz şartlarında gençlere de ne diyeyim bilemiyorum.
   Bizde o dönemlerden geçtik ve en azından kız erkek aynı sırada oturmaz, etek boyu, kılık kıyafet kontrolü… ve nush-tekdir-kötek uygulaması vardı.

   Şimdi özgürlük adı altında, her türlü müstehcenlik, fuhşiyat, ahlaksızlık serbest ve erişimi kolay.

Dünden Bugüne

Ayşe Askere Git Ali Sofra Kur

(30.9.2015 tarihli bir yazım. Şu an ocak 2019, bu süreçte ders kitaplarından bütün cinsiyet rolleri çıkartıldı ve 162 okul pilot okul olarak seçildi "cinsiyet eşitliğine duyarlı okul" adı altında cinsiyetsiz ...
Devamını Oku

Güzel Söz

" Bir evin güzelliği uyumdur. Bir evin tadı bağlılıktır. Bir evin sevinci sevgidir. Bir evin zenginliği çocuklarıdır. Bir evin yasası hizmettir. Bir evin refahı memnun olan gönüllerdir. " (Henry Taylor)

Kitap

Algı Yönetimi ve Manipülasyon

Algı Yönetimi ve Manipülasyon "Kanmanın ve Kandırmanın Psikolojisi" kitabı nasıl kandırıldığımızı çok iyi gözler önüne seren bir kitap. Mücahit Gültekin kitapta bilimsel açıklamalarla birlikte günümüzden ve İslam tarihinden örneklerle  yalın bir ...
Devamını Oku