Feministlerin Katil Kahramanı ve Kesik Baş Cinayeti

27 Ağustos 2019Sema Maraşlı7 Yorum »

semaFeministlerin katil kahramanı Nevin Yıldırım kimdir onunla başlayalım. Nevin Yıldırım’ın adını 2012 yılında duyduk. Sevgilisinin başını kesip köy meydanın atan kadın olarak bir anda feministlerin gözdesi oldu.

Evli bir kadının, evli bir adamla kaçak ilişkisi ve sonu kanlı biten hikaye feministleri pek bir heyecanlandırdı.

Feminist dernekler Nevin Yıldırım’ı kurtarmak için 5 tane avukat tuttular. Bütün davaları takip ettiler, mahkemenin önünde gösteri yaparak hakimlere göz dağı verdiler fakat Nevin Yıldırım’ı serbest bıraktırmayı başaramadılar. Bu yıl 2019 mayıs ayında Nevin Yıldırım’ın cezası Yargıtay tarafından ömür boyu hapis olarak onandı.

Feministler bu karara delirdi. Gösteri yürüyüşleri ve twitter etkinliği ile devlete, adalete, erkeklere epeyce küfrettiler.Feminist dernekler kamuoyuna karşı da katili savunuyor olmamak için “Nevin Yıldırım’ın iddiasını onaylayarak, Nevin Yıldırım sistematik tecavüze (üç yıl) uğradı namusunu kurtarmak için öldürdü, serbest bırakılması lazım” diyorlar.

Feministler, kahramanları Nevin Yıldırım’ın öldürdüğü Nurettin Gider ile gönüllü birlikte olduğu ile ilgili onlarca delili yok sayıyorlar. Nevin Yıldırım’ın adama  “Seni seviyorum, ağam, paşam… gibi  onlarca sevgi ve cinsel içerikli telefon mesajı, 2012 yılının ilk altı ayında 114 saat telefon konuşması, mahkemeye sunulan yatakta, arabada öpüşürken çekilmiş fotoğrafları, maktulün karısının onları birkaç kez uygunsuz halde yakaladığını anlatması ve köylülerin şahitliği gibi pek çok net delil var.

Bütün bunlara rağmen kadın hakları savunucuları, katil kadını savunuyor ve ısrarla kadının masum olduğunu, tecavüze uğradığı için öldürdüğünü iddia ediyorlar. Onlara göre kadın ya, suçlu olamaz mantığı burada da ortaya çıkıyor.

Nevin Yıldırım tutuklandıktan 48 gün sonra Habertürk Gazetesi ile röportaj yapıyor. Hangi katile kendini aklaması, toplumu yönlendirmesi ve yargıyı etkilemesi için böyle bir fırsat sunuluyor! Bu da çok ilginç.

Gerçi röportaj onun aleyhine olmuş bence. Çünkü mahkeme ifadeleri ve röportajdaki sözleri birbiri ile çelişiyor. Ayrıca röportaj içinde de çelişkiler var. Aklı başında her insan, röportajı okuduğunda kadının tutarsız sözlerini ve yalan söylediğini hemen fark eder.

Röportajda Nevin Yıldırım, öldürdüğü Nurettin Gider’in onun evine üç yıl boyunca gelerek tecavüz ettiğini söylüyor. Nevin Yıldırım’ın kocası iş için şehir dışına çıktıkça adam gelip ona tecavüz ediyormuş. Bu arada evde kadının iki çocuğu da var. Şunu da belirtiyor ki evi iki katlı, alt katta kayınpederi var “Bağırsam duyar, fakat koktuğum için sesimi çıkaramadım.” Diyor.

Hadi ilkinde korktun diyelim, adam gittikten sonra kayınpederine kendi ailene anlatıp adamı emniyet güçlerine şikayet etsene. Bir adamı öldürüp, kanlı kafasını köy meydanına atma cesareti olan bir kadın, üç yıl boyunca onu şikayet etmeye mi korkacak, çok saçma ve tutarsız.

Nevin Yıldırım mahkemesindeki ifadesinde adama attığı mesajlar için “ Nasıl yaptı bilmiyorum ama Nurettin benim adına bir kaç telefon hattı alıp (imza olmadan hat alınamaz) benim adıma kendine mesajlar atmış.” diyor fakat röportajda mesajları kendi attığını da itiraf ediyor.”Nurettin’in huyuna gitmek için elimden geleni yaptım. Tek amacım yaşadıklarımın duyulmamasıydı. Bir şey istediğinde, ‘Sen ağasın, paşasın, iyisin’ gibi mesajlar atıp oyalıyordum.”

Bazı ifadelerinde adamla çekilmiş açık saçık fotoğrafların nasıl çekildiğini bilmediğini, bazı ifadelerinde de adamdan korktuğu için poz verdiğini söylüyor. Adamla üç yıl boyunca kendi isteğiyle zina yaptığı çok açık belli.

Peki ne oldu da Nevin Yıldırım adamı öldürdü? 2012 yılında Nevin Yıldırım adamdan hamile kalıyor. Bundan sonra araları bozuluyor. İlişkileri köyde herkesin diline düşüyor. Kocası ve babası öğreniyor. Benim tahminim “Karını boşa  beni al, milletin diline düştüm, namusumu kurtar.” Diyor adam kabul etmeyince öldürüyor.

Kendi ise öldürme nedenini röportajın içinde şöyle açıklıyor: “Ailemdekilerin bile yüzüne bakamaz olmuştum. Dedikodular benim kulağıma da geliyordu. Nurettin, bana gelmeden önce cinsel gücü artırıcı hap içtiğini anlatıyormuş herkese. Bu çok ağırıma gitti.” Hamileliğin üzerine bu sözleri de duyunca belli ki kararını vermiş.

Feminist site Çatlak Zemin’ de  konu ile ilgili bir cümle: “Nevin, 28 Ağustos 2012’de, tecavüzcü Nurettin Gider’i öldürdükten sonra, bir çuvala koyduğu başını köy kahvesindeki erkeklerin önüne fırlatıp, “İşte namusuma uzananın kellesi, benim arkamdan konuşmayın!” demişti.

Bu olayda feministleri bu kadar heyecanlandıran şey zannediyorum, köy meydanına fırlatılmış bir erkeğin kanlar içindeki kesik başı. Feministler bu kesik başa o kadar odaklanmışlar öyle haz almışlar ki Nevin Yıldırım’ı kendilerine kahraman ilan etmişler.

Nevin Yıldırım onların açıkça yapamadığını yapmış düşmanları erkek milletinden birinin başını kesmesi sembolik olarak bütün erkeklerin ki kesilmiş gibi onlara ümit, mutluluk, intikam alma hazzı vermişti.

Nevin Yıldırım’ı mahkumiyetten kurtarırlarsa bu bütün kadınlar adına rahat cinayet işlemek için bir örnek teşkil edecekti. Öldür erkeği tecavüz etti de kurtul. Çok şükür adalet bu davada kendini gösterdi de müebbet aldı. Fakat feministler hala ümitlerini kesmediler Nevin Yıldırım için mücadele ediyorlar.

Feminist derneklerin pek çoğunun PKK yandaşı olması feminist kadınların bu kesik baş cinayetine neden bu kadar sahip çıktıklarını da gösteriyor. O kesik erkek başı, dağda ölen teröristlerin karşılığı olarak şehirde görmek istedikleri erkeklerin başını temsil ediyor.

Üzücü olan ise devlet düşmanı bu feminist kadınların peşine sürüyle düşen, bakarsan memleket sevdalısı yığınlar. ne yaptığını bilmeyen şaşkınlar var. Bir bakıyorsun şehit haberlerine ağıt yakan kişiler, öteki tarafta “kadın hakları” adı altında ya da öldürülen kadınlara sahip çıkmak adına bu PKK yandaşı kadınlara destek oluyorlar.

Feministler, kadınlar erkekleri öldürdüğünde onlara sahip çıkıp “Kimbilir kadın neler çekti de öldürdü” diye cinayetleri destekliyor ve katile sahip çıkıyorlar.

Erkekler cinayet işlediğinde ise “Erkek Şiddeti, Erkek Vahşeti, Cani Erkekler, Erkekler Öldürür…” gibi sloganlarla, katilin suçunu tüm erkeklerin üzerine yıkarak cinsiyet düşmanlığı yapıyorlar.

Güya ölen kadınlara destek olmak için gösteri yapıyorlar fakat attıkları sloganların biri o kadın adına ise, beşi erkekler ve devlet aleyhine oluyor.

İstanbul Sözleşmesi ve 6284 e sahip çıkan ve “Bu sözleşme kadınların en büyük kazanımı” diyen PKK lı kadın dernekleri sözleşme üzerinden kadınları kışkırtarak kadın cinayetlerinin artmasında en büyük etken oluyor. Ve artık neredeyse her gün kocasını ya da sevgilisini öldüren kadın haberleri geliyor. Fakat hükumet ısrarla bu kadınları ve kışkırtıcılıklarını görmezden geliyor.

Nevin Yıldırım sadece PKK lı feministlerin kahramanı zannedilmesin. Başörtülü feministlerde ona sahip çıktılar. Mesela Habertürk de yazan Nihal Bengisu Karaca, Nevin Yıldırıma sahip çıktığı yazısını twitter da paylaşırken sözleşmeye itiraz eden erkeklere şöyle seslendi.

“İstanbul Sözleşmesi karşıtlarına sormak lazım :Madem ‘aile’yi ölümüne savunmak şart, o zaman ‘aile’ şerefini korumak için can alan ve kendi hayatı adına da bedel ödeyen Nevin Yıldırım’ın müebbete mahkum edilmesine neden itiraz etmediniz? Ölen erkek diye mi?” diye soruyor ve yazının içerisinde de dindar erkeklere şöyle sesleniyor.

“Söyleminiz ne olursa olsun, işe ne kadar Allah’ı, İslam’ı, adaleti, kamu yararını katarsanız katın, asıl meseleniz “aile” filan değil. Meseleniz kendinize fazla aşık olmakla ilgili. Yaptığınız da berbat bir cinsiyet dayanışmasından ibaret. Hiç değilse kamu yararı gidiyormuş gibi davranmayın da sizi idare edelim. Bir nesil sonra yoksunuz çünkü.”

Bir nesil sonra bu erkekler neden yok olacakmış bir de onu açıklasa Nihal hanım iyi olacakmış. Sırtını İstanbul Sözleşmesine dayamış kahramanları Nevinler mi tüketecek acaba bu erkekleri. Durum onu gösteriyor çünkü.

Dini yaşıyormuş gibi görünen başörtülü kadınlar, din düşmanı kadınlarla konu erkek düşmanlığı olunca çak rahat bir araya gelebiliyorlar ve ortak kahraman edinebiliyorlar.

Maalesef ki bu memlekette katil bir kadına çok rahat sahip çıkıp yazı yazabiliyor, gösteri yapabiliyorsunuz fakat katil bir adam hakkında cümle kuranlar cezalandırılıyor.

Oysa katilin ve şiddetin kadını ve erkeği yoktur. Kimsenin kimseyi öldürme hakkı yoktur. Kim yaparsa en ağır şekilde cezalandırılması lazım. Katile destek olanların da cezalandırılması lazım. Suçlar şahsidir, bir cinsin üzerine yıkılamaz. Feministler, öldürülen kadınlar üzerinden sürekli erkekliği aşağılayarak cinsiyet düşmanlığına sebep oluyorlar.

Kadınlara yönelik cinayetlerin bitmesini isteyenler önce ölüseviciliği yapan bu feminist kadınları durdurup bunların sırtını dayadığı İstanbul Sözleşmesini iptal etmeliler. Yoksa cinayetler her geçen gün artar.

“Kendi dilinde Hayır diyen bir kadın, Nevin Yıldırım” diyerek haber yapan cinayeti kadının kendini ifade biçimi olarak tanımlayan kadınlar oldukça daha çok kadınlar ve erkekler ölecekler.

Katil kadının fotoğrafını twitter da profil resmi yapan feminist siteler alenen cinayet aklama çabasındalar.

Nurettin Gider’in karısının anlattıklarının olduğu haber linkini paylaşıyorum. Sözlerinde hiçbir tutarsızlık yok, olduğu gibi anlatmış. “Nevin’in çocuğu kocamdan ise ben o çocuğa bakarım” diyecek kadar da iyi niyetli saf bir kadın.

Tabii bu arada Nevin Yıldırım’ın iki çocuğunun annesinin evde ilişkisine tanık olmaları, Nurettin Giderin çocuklarını babalarını kesik başına tanık olmaları ve işin çocuklarla ilgili bölümü ölen erkek olduğu için pek kimseyi de ilgilendirmemiş.

http://www.milliyet.com.tr/gundem/ikisini-sevisirken-gordum-1596163

Cezaevinde çift cam ardında yılın röportajı diye sunulan katilin kendini aklama röportajı. Pozitif ayrımcılık yapmışlar!

https://www.haberturk.com/gundem/haber/786281-emzirirsem-kopamam-diye-korkuyorum

Bu da onlarca feminist destekten birinin haberi. Feminist kolektif üyesi Hasbiye Günaçtı, Nevin Yıldırım’ı görmeye giderken çok heyecanlandığını yazıyor. Eh ne de olsa katil kahramanları.

https://t24.com.tr/haber/kendisine-tecavuz-eden-adami-oldurdugu-icin-muebbet-alan-nevin-

yildirim-nevin yıldırım özgürlükkadinlardan-mektup-bekliyor,345575

nevin yıldırım erkek adalet

nevin yıldırım öfkesi

nevin yıldırım feminist

Okunma Sayısı : 9.130

Yorum yapın

“Feministlerin Katil Kahramanı ve Kesik Baş Cinayeti” için 7 Yorum

 1. Paslı Mızrak dedi ki:

  “Kanadalı Prof. Peterson feminizmi böyle çökertti!

  Kanada’nın Toronto Üniversitesi Psikoloji Profesörü Jordan Peterson’ın GQ isimli dergiye verdiği röportajdaki feminizm ile ilgili sözleri sosyal medyada gündem oldu.

  “Erkek egemenliği toplumun hangi alanında hakim?”

  Ataerkillikten erkek egemenliğinin anlaşılmaması gerektiğini söyleyen Prof. Jordan Peterson, “Erkek egemenliği toplumun hangi alanında hakim?” diye feminizmi savunan kadın sunucuya bir soru yöneltti. Feminist sunucu “Zenginliğin ve sermayenin büyük bir çoğunluğu erkeklere ait. Kadınlar daha az ödeneksiz iş yapıyor.” sözleriyle cevapladı.

  Feminist sunucuya bomba cevap: Mağdur olanların çoğu erkek

  Bu yoruma bomba bir cevap veren Prof Peterson,
  “Erkeklerin çok küçük bir kısmından bahsediyorsun. Kişilik bozukluğu olan insanların çoğu erkek, hapisteki çoğu insan erkek, sokakta yaşayanların çoğu erkek, şiddet suçlarından mağdur olanların çoğu erkek, intihar edenlerin çoğu erkek, savaşlarda ölen insanların çoğu erkek, okulda başarısız olanların çoğu erkek… Yani hakimiyet nerede tam olarak? Çok başarılı olan küçük bir gurubu ele alıp Batı toplum yapısını temsil ediyorlarmış gibi göstermeye çalışıyorsunuz. En ufak doğruluğu yok.” cevabını verdi.

  -Alıntıdır-

 2. HÜSEYİN BULUT dedi ki:

  Bu insanları anlamak mümkün değil! Lütfen Hz. Muhammed ((Sallallahu Aleyhi ve Sellem) Efendimizin hutbesine dikkat edelim.

  Peygamber (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) Efendimizin Veda Hutbesinden;
  Ey İnsanlar!
  Kadınlarınızın sizler üze¬rinde hakları, sizin kadınlarınız üzerinde haklarınız vardır. Sizin onlardaki hakkınız, minderinize sizden başkasını oturtmama¬ları, meşru tavsiyelerinizde size karşı çık¬mamaları, hoşlanmadığınız kişileri izniniz olmadan eve sokmamaları, kötü söz söyle¬memeleri kötü fiil ve davranışta bulunma¬malarıdır.
  Şayet bunları yaparlarsa, Allah onları engellemenize, sıkıştırmanıza yatak¬larında tek başlarına bırakmanıza ve hafif¬çe, incitmeden vurmanıza izin vermiştir.
  Bun¬lardan vazgeçer ve size itaat ederlerse, meşru, örfe uygun ölçüler içerisinde rızıklarını ve giyimlerini sağlama sorumluluğunuz var. Kadınların iyiliğini isteyin, durum¬larının iyileşmesi için çaba sarfedin.
  Çünkü onlar müşterek hayatın gereği kendileri adına bir şey yapma gücüne ve imkânına sahip olmayan, sizinle birlikte yaşamak mecburiyetinde olan hayat arkadaşlarınızdır. Siz onları Allah’ın emaneti olarak aldı¬nız. Allah’ın emri ve hükmüyle onlarla iliş¬kiyi helal edindiniz. Eğer haklarını ararlar, sorumluluklarına riayet ederlerse onlara tavır takınmanıza, cezalandırmaya hakkı¬nız yoktur.
  Onların serkeşliğinden ve şid¬dete başvurmasından endişe ederseniz, onlara öğüt verin ve yataklarınızı ayırın. Aşırı gitmeden hafifçe vurun. Onların yi¬yeceği ve giyimi konusunda cömertçe her türlü iyilik ve ihsanda bulunmanız, onların haklarıdır.
  Kadınların haklarına riayet ko¬nusunda Allah’ın emirlerine yapışın, aza¬bından korunun, onların iyiliğini isteyin, durumlarının iyileşmesi için çaba sarfedin.
  Hanımlarınız, sizlerin izni ve bilgisi olmadıkça, evinizin mali imkânlarını cömertçe harcamasınlar. Sözlerimi iyice anlayarak hatırınızda tutun. İyice tebliğ edebildim mi? Allah’ım, Sen de şahit ol! (Vesaik, 361-362; İbn Mace,“Menasik” 84; Müsned-i Ahmed, 7/376; Tirmizî, “Tefsîru´l-Kur´ân” 10; Kur`ân-ı Kerim, 4/34.)

 3. sena dedi ki:

  emine bulut hakkında sema hanımın hiç yorumuna rastlamadım varsa söyler misiniz yada bu sitede herhangi bir yorumda göremedim

  .

 4. Hamdi dedi ki:

  Bakara Suresi 179. Ayet
  Bismillahirrahmanirrahim

  O hâlde ey akıl sâhibleri, sizin için kısasta hayat vardır.(*) Tâ ki siz sakınasınız.

  (*) Kısasta, meselâ kātilin öldürülmesinde hayat vardır. Çünki bir kimse, birisini öldürmeye niyetlendiğinde, kısâs edileceğini düşünerek korkar ve vazgeçer. Böylece hem kendisi, hem de öldüreceği kimse hayatta kalmış olur. (Râzî, c. 3/5, 61)

 5. ayşe dedi ki:

  Sayın Sema hanım yazılarınızı sürekli takip ediyorum ve sizi tebrik ediyorum Bir kadın olarak kadınlara bu kadar pozitif ayrımcılık yapılmasına kesinlikle karşıyım Sizi televizyon programlarında da görmek isteriz

 6. sayha dedi ki:

  sayın Sema Hanım verdiğiniz linklerden haberi okurken dikkatimi çeken en önemli şey hala belediye başkanı mıdır bilmem ama Yalvaç belediye başkanı olan kişinin açıklamaları bana çok garip geldi aynen aktarıyorum
  ” Yalvaç Belediye Başkanı Tekin Bayram, Nevin Yıldırım ’ın tüm topluma iyi bir ders verdiğini belirtip, cezaev inde ve sonrasında kendisine destek vereceklerini söyleyerek herkesi şaşırtmıştı.” ya kamu düzenini sağlaması gereken bir insan ve sağduyudan yoksun bir açıklama pes dedirtti.Şu an çabalarınızın kıymeti daha iyi anlaşılıyor. Rabbim yar ve yardımcınız olsun.

 7. Ahmet Yıldırım dedi ki:

  dünya tarihinde içeriği bilinmeyen iki sözleşme var. Lozan anlaşması, İstanbul sözleşmesi. Her iki sözleşme de ABD, AB, İsrail’in Türkiye Elçisi olan CHPKK’nın hesabına geliyor.

Dünden Bugüne

Hadis-i Şerif Düşmanlığı

Bizim halkımız Kur’an-ı Kerimi pek bilmez. Bu elbette büyük bir eksikliktir fakat yine de dinimizi Peygamber Efendimizin hayatı ile öğrendiğimiz için halkın inancı sağlamdır. Batılılar yüzyıllar boyunca İslam ülkelerine hoca kılığında ...
Devamını Oku

Güzel Söz

" Bir evin güzelliği uyumdur. Bir evin tadı bağlılıktır. Bir evin sevinci sevgidir. Bir evin zenginliği çocuklarıdır. Bir evin yasası hizmettir. Bir evin refahı memnun olan gönüllerdir. " (Henry Taylor)

Kitap

Yuvamızda Huzur Bulalım Diye

Huzur, modern dünyada, moda dışı bir kelime gibi duruyor artık. Oysa, Huzur; ne tatlı bir kelimedir. Huzur; ruhun, zihnin ve bedenin sükûnet bulma hâlidir. Huzur; gönlün yatışması, nefsin tatmin olmasıdır. Huzur; baş dinçliği, gönül ...
Devamını Oku