Güçlü Kadınlar Neden Mutlu Değil

02 Şubat 2020Sema Maraşlı Kitapları3 Yorum »

SUNUŞ

Kadınlara “Güç” altın tabakta öyle sunuluyor ki güçlü olmak eşittir mutlu olmak gibi algılanıyor. Güç gelirken mutlulukta tıpış tıpış peşinden gelecek havası çiziliyor.

Fakat çoğu zaman “Güç” yalnız geliyor, gelirken de mutluluğu beraberinde getirmiyor, hatta var olan mutluluğu da götürebiliyor kimilerinde.

Gücün getirdiği mutsuzluklar kadınlar için büyük bir hayal kırıklığı oluyor. Bu mutsuzluklara karşın kadınlar kısa süreli mutluluklar satın alıyorlar kendilerine; elbiseler, arabalar, seyahatler, kafelerde atılan yüksek kahkahalar…

Fakat hepsi dışarıda kalıp eve döndüklerinde, fark ediyorlar ki aslında mutsuzlar. Güçlü kadınlar mutlu olmak istiyorlar fakat nasıl mutlu olacaklarını bilmiyorlar.

Güçlü kadınlar pek çok şeyi başarırken mutlu olmayı neden başaramıyorlar?

Güçlü olmak bir başarı fakat mutsuz olmak bir başarısızlıksa “Güçlü kadınlar başarısız kadınlardır” önermesi doğru mudur?

Kadınlar güçlü olmanın yolunu bulurken mutlu olmanın yolunu mu kaybetti?

“Derdini bilen dermanını çabuk bulur.” derler.

O halde hep birlikte gücün ve mutluluğun izini sürelim.

Okunma Sayısı : 7.043

Yorum yapın

“Güçlü Kadınlar Neden Mutlu Değil” için 3 Yorum

 1. Şirpençe dedi ki:

  Zehirlenmenin her çeşidi insanı sağlıksız ve mutsuz kılar.
  Buna güç zehirlenmesi de dahildir.

 2. Şirpençe dedi ki:

  ” Kıtlıkla imtihan edildik, kazandık.
  Bollukla imtihan edildik, kaybettik!”

  Hz Ömer (r.a)

 3. Şirpençe dedi ki:

  İnsanı mutlu eden;
  elde ettikleri değildir,
  elde ettiklerini anlamlandırma biçimidir.

Dünden Bugüne

Ayşe Askere Git Ali Sofra Kur

(30.9.2015 tarihli bir yazım. Şu an ocak 2019, bu süreçte ders kitaplarından bütün cinsiyet rolleri çıkartıldı ve 162 okul pilot okul olarak seçildi "cinsiyet eşitliğine duyarlı okul" adı altında cinsiyetsiz ...
Devamını Oku

Güzel Söz

" Bir evin güzelliği uyumdur. Bir evin tadı bağlılıktır. Bir evin sevinci sevgidir. Bir evin zenginliği çocuklarıdır. Bir evin yasası hizmettir. Bir evin refahı memnun olan gönüllerdir. " (Henry Taylor)

Kitap

Bitik Erkekler

Uzun zamandan beri siz Değerli ÇocukAile Okurlarıma tavsiye etmeyi düşündüğüm fakat hakkında yazma fırsatı bulamadığım için tanıtmayı geciktirdiğim, herkesin okuması gereken bir kitap “Bitik Erkekler” Kitapta erkeklerin her alanda nasıl geri ...
Devamını Oku