Hapşuu Karakteri Kız mı Erkek mi?

08 Haziran 2020Aile Tehlikede2 Yorum »

Bir Anne Diyor ki,

Yıllardır TRT Çocuk’ta yayınlanan Hapşuu çizgi filmini çocuklarım severek izliyorlardı.Bir gün kendi aralarında “Hapşuu kız mı erkek mi?” diye tartıştılar.

Benim de böylelikle dikkatimi çekti. Maalesef o anda çocuklarıma bir şey diyemedim çünkü kız mı erkek mi anlaşılmıyor. Ve Hapşuu karakterinin şu sıralar özellikle gençler arasında hayran kitlesi olan cinsiyetsiz grupları da anımsattığını fark ettim.

Çizgi filmde diğer karakter olan Taka Tuka için ne demeli? Taka Tuka kat kat renklerden oluşan yumurta şeklinde bir karakter. Bilindiği gibi LGBT+ sembollerinden yumurta da kat kat renklerden oluşuyor. Hapşuu filminin afişinde göze çarpanın gökkuşağı olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

Bunların hepsi bir tesadüf mü yoksa çocuklarımız böyle rengarenk cıvıl cıvıl görüntülerle asıl tehlikeye alıştırılmaya mı çalışılıyor?
Hedef çocuklarımızı cinsiyetsizliğe alıştırmak mı??
TRT Çocuk acilen bir açıklama yapmalı ve Hapşuu çizgi filmi yayından kaldırılmalı.

 

LGBT Foundation در توییتر "Want to do something EGG-cellent with ...LGBT YUMURTA

Güney Koreli Grup

 

 

Said Ercan "BTS bir projedir" - BuTopraklar.com

Okunma Sayısı : 6.538

Yorum yapın

“Hapşuu Karakteri Kız mı Erkek mi?” için 2 Yorum

  1. seysey dedi ki:

    Şunu kırk yıl düşünsem aklıma gelmez.Bende diğer çizgi film kanalları yerine özellikle kızıma trt çocuğu acıyorum.Hayret doğrusu!

  2. cihan sultan dedi ki:

    yayından kaıdırmazlar sanırım. çünkü sözleşmenin 14/2 maddesine göre devletler medyada, kalıplaşmamış toplumsal cinsiyet rollerini topluma benimsetmek için gerekli adımları atar(diziler,reklamlar vs. ile) diyor.

Dünden Bugüne

Hadis-i Şerif Düşmanlığı

Bizim halkımız Kur’an-ı Kerimi pek bilmez. Bu elbette büyük bir eksikliktir fakat yine de dinimizi Peygamber Efendimizin hayatı ile öğrendiğimiz için halkın inancı sağlamdır. Batılılar yüzyıllar boyunca İslam ülkelerine hoca kılığında ...
Devamını Oku

Güzel Söz

Ne çok tatlı ol, yesin bitirsinler Ne çok acı ol, yesin tükürsünler...

Kitap

Yuvamızda Huzur Bulalım Diye

Huzur, modern dünyada, moda dışı bir kelime gibi duruyor artık. Oysa, Huzur; ne tatlı bir kelimedir. Huzur; ruhun, zihnin ve bedenin sükûnet bulma hâlidir. Huzur; gönlün yatışması, nefsin tatmin olmasıdır. Huzur; baş dinçliği, gönül ...
Devamını Oku