Her gün ertelemek için 69 dakika harcıyoruz

05 Temmuz 2012Haberler1 Yorum »

İngiltere’de gerçekleştirilen bir araştırma sonucunda her gün 69 dakikanın yapılan bir işi ertelemek için harcandığı ortaya çıktı.

Bu süre bir insanın yetişkinlik döneminin 3 yılını kapsıyor. Bunun yanısıra her beş kişiden biri günde iki saatini işlerini ertesi güne ertelemek için harcıyor. Araştırmaya katılan kadınların yüzde 59’u “Sonra yaparım” derken bu oran erkekler için yüzde 50’de kaldı.

Psikolog Honey James, “İnsanlar genellikle önemli bir karar alırken çekiniyor. Yapılacaklar listesi oluşturmak kaybedilen zamanı önlemek ve geleceğe odaklanmak için ilk adımdır” dedi.

                                                                                 Milliyet

Okunma Sayısı : 3.480

Yorum yapın

“Her gün ertelemek için 69 dakika harcıyoruz” için 1 Yorum

  1. tarık dedi ki:

    Ehe şu haberin fotosundaki saatten kullanan oldu mu? Çocukken bizim değil ama bir akrabanın vardı, dakikalarca izlediğimi bilirim:)) O tavuğun kafası iner kalkardı. Güzel oldu bu foto.

Dünden Bugüne

Hadis-i Şerif Düşmanlığı

Bizim halkımız Kur’an-ı Kerimi pek bilmez. Bu elbette büyük bir eksikliktir fakat yine de dinimizi Peygamber Efendimizin hayatı ile öğrendiğimiz için halkın inancı sağlamdır. Batılılar yüzyıllar boyunca İslam ülkelerine hoca kılığında ...
Devamını Oku

Güzel Söz

Ne çok tatlı ol, yesin bitirsinler Ne çok acı ol, yesin tükürsünler...

Kitap

Yuvamızda Huzur Bulalım Diye

Huzur, modern dünyada, moda dışı bir kelime gibi duruyor artık. Oysa, Huzur; ne tatlı bir kelimedir. Huzur; ruhun, zihnin ve bedenin sükûnet bulma hâlidir. Huzur; gönlün yatışması, nefsin tatmin olmasıdır. Huzur; baş dinçliği, gönül ...
Devamını Oku