Her gün ertelemek için 69 dakika harcıyoruz

05 Temmuz 2012Haberler1 Yorum »

İngiltere’de gerçekleştirilen bir araştırma sonucunda her gün 69 dakikanın yapılan bir işi ertelemek için harcandığı ortaya çıktı.

Bu süre bir insanın yetişkinlik döneminin 3 yılını kapsıyor. Bunun yanısıra her beş kişiden biri günde iki saatini işlerini ertesi güne ertelemek için harcıyor. Araştırmaya katılan kadınların yüzde 59’u “Sonra yaparım” derken bu oran erkekler için yüzde 50’de kaldı.

Psikolog Honey James, “İnsanlar genellikle önemli bir karar alırken çekiniyor. Yapılacaklar listesi oluşturmak kaybedilen zamanı önlemek ve geleceğe odaklanmak için ilk adımdır” dedi.

                                                                                 Milliyet

Okunma Sayısı : 3.110

Yorum yapın

“Her gün ertelemek için 69 dakika harcıyoruz” için 1 Yorum

  1. tarık dedi ki:

    Ehe şu haberin fotosundaki saatten kullanan oldu mu? Çocukken bizim değil ama bir akrabanın vardı, dakikalarca izlediğimi bilirim:)) O tavuğun kafası iner kalkardı. Güzel oldu bu foto.

Dünden Bugüne

Ayşe Askere Git Ali Sofra Kur

(30.9.2015 tarihli bir yazım. Şu an ocak 2019, bu süreçte ders kitaplarından bütün cinsiyet rolleri çıkartıldı ve 162 okul pilot okul olarak seçildi "cinsiyet eşitliğine duyarlı okul" adı altında cinsiyetsiz ...
Devamını Oku

Güzel Söz

"İçinizden kendileri ile huzura kavuşacağınız eşler yaratıp aranızda sevgi ve esirgeme var etmesi de O’nun ayetlerindendir. Şüphesiz ki bunlarda düşünen kavim için ayetler vardır.(Rum Suresi 21.ayet)"

Kitap

Algı Yönetimi ve Manipülasyon

Algı Yönetimi ve Manipülasyon "Kanmanın ve Kandırmanın Psikolojisi" kitabı nasıl kandırıldığımızı çok iyi gözler önüne seren bir kitap. Mücahit Gültekin kitapta bilimsel açıklamalarla birlikte günümüzden ve İslam tarihinden örneklerle  yalın bir ...
Devamını Oku