Herkes Bana Sessiz…

12 Aralık 2018Haberler32 Yorum »

imamEşimle yıllardır geçimsizlik yaşıyorum, pırlanta misali 2 erkek ve 1 de kız çocuğumuz var, onlar zarar görmesin diye hep sabrettim.

Tartışmalarımız sürerken, eşim polisi aradı ve 1 ay beni evden uzaklaştırdı.
Karakola gittiğimde neyle suçlandığımı sordum: “Fiziksel şiddet, tehdit ve hakaret” olduğunu söyledi.
Ben Cami imamıyım, insanlara yol gösteren biriyim, karıncayı incitmem, hayatımda kurban bile kesmedim merhametimden dediğim halde sonuç negatif.
Babamlarla aynı apartmanda oturduğumuz için oraya da gidemedim.
Otelde, arkadaşımın iş yerinde, mescitlerde uyudum. Memur maaşıyla, kiracı olmam sebebiyle çok maddi sıkıntı yaşadım. Günlerce banyosuz, aynı elbiseler ve aç bir şekilde.
500 mt yaklaşma yasağı için çocukların okullarına bile gidemedim.
Çocuklara ise “Babanız sizi sevmediği için görmek istemiyor” demiş anneleri.
Gaziantep’e babasının evine gitmiş,  orada da Gaziantep adliyesinden 6 ay uzaklaştırma kararı aldırmış, çocuklarımı görmeye gittiğimde yine polis çağrıldı ve ben göremedim.
Karakol savcıyla görüşmemi,  savcı çocukla kişisel iletişim davası açmamı istedi.
Ben de açtım lâkin ilk duruşma 7 ay sonrasına, dava dosyasında para kalmadı,  pedagog için yeniden para yatırmamı istediler ve de duruşma yine 7 ay sonrasına ertelendi.
Kısaca çocuklarımı görebilmem için herhangi bir dava kararı olmamasına rağmen 1.5 yıl göremedim.
Aramızı düzeltmek için,  görev yerimi ve evimi değiştirdim,  20000 tl eve masraf ettim. Boşa gitti, tartışmalar bitmedi.
Sonrasında yine 3 ay uzaklaştırma kararı aldırdı.
(Delil yetersizliğinden kovuşturmaya yer olmadığına dair karar olmasına rağmen)
Ben yokken ailesiyle beraber bütün evi boşaltıp götürdü geriye kalan elbiselerim ve kitaplarım kaldı onları da yırtarak, zarar vererek.
Boşanma davası açtım, kuzu kuzu nafakayı ödüyorum ama evim yok, eşyam yok, çocukları görmeye müsaade yok.
Karakol bana sessiz, adliye sessiz, aileler bana sessiz…
Ve çocuklarım bana düşman yetiştiriliyor şu an!
Nereye gideyim ben???
Okunma Sayısı : 7.562

Yorum yapın

“Herkes Bana Sessiz…” için 32 Yorum

 1. Abdullah hasan diyor ki:

  Kadınlar erkeklere bu kadar zulmedecekte Allah muhafaza yarın melekete yunan girince, ingiliz girince veya onların piyonları PKK veya işid girince kim bu erkeklere Vatan için savunmaya geçirecek.
  Muhsin tozlu arkadaşın anlattıgı hiçte hafife alınacak bir SORUN değil. Kadına kan vermeyen erkekler yarın bu kadınlar başımızda böyle bela oldukça bu vatan için ben niye SAVAŞACAKMIŞIM derse ne olacak.
  o zaman o FEMİNİSTLERİN maşası olmuş O ERKEK ZULMEDİCİ bayanlarmı cepheye gidecek, görürüz o zaman ANYA YI KONYA YI. Allah muhafaza.

  • Aadem diyor ki:

   Bugün arkadaşlarımla cuma namazına giderken kadının biri arabasını iki arabanın arasından çıkarmaya çalışıyordu.biz tam yanından geçerken korna çaldı. Buyrun dedim.rica etsem Arabamı çıkarırmisiniz dedi.bende siz güçlü kadınlarsiniz biz erkeklerden yardım istememeniz gerekiyor arabanızı siz kendiniz cikarin dedim ve yolumuza devam ettik.

   • bnm diyor ki:

    gerçekten hoş cevab.. bir hatun kişi olarak, kadınlardan korkuyorum..özellikle ülkemdeki kadınlardan. şu an Almanya’dayım. daha masum kalmışlar, daha Anadolu..kadının fıtratını bozup, ortaya bir canavar çıkardılar..

 2. Abdullah hasan diyor ki:

  Ne yalan söyliyeyim , bu dram yazılarını okuyunca hemen yorum yazamıyorum, bırakıyorum, başka işlerle meşgul oluyorum, kendimi hazırlayıp tekrar okuyorum sonra yorum yazıyorum (genelde) Çünkü O.Yüksel serdengeçti nin dediği gibi” Biz neyledik o koskoca elleri” Ne oldu , ne oldu bu ümmete, ne oldu bizi biz yapan değerlerimize. Şeytanın avaresinin oyuncağı olduk. Kim haklıdır a girmiyorum bile, tamam kadın kızgındır, kaprislidir, tezcanlıdır, duygusaldır, fakat biz müslümanız her istediğimizi yapamayız ki. Erkeğe kızgınlığı olursa bunu başkasına ZULÜM etmek için kullanamaz, babanın çocuklara polis, savcı aracılığıyla görmesi o kişiyi( Biz Ümmete) hakaret ve acı olarak yeter.

 3. mustafa agca diyor ki:

  Ailenin dağılması ve yok edilmesi ile kadını ailesinden uzaklaştırmaktan başka bir işe yaramayan , hasta zihinlerin ürünü olan, sevgi saygı güven ve fedakarlık için zemin bırakmayan, yasal düzenlemeler hakkında, insaf ve ahlaklı, vicdanlı, yerli ve milli bakışınız, yazılarınız için teşekkür ederim , iyi ki varsınız ..
  Av. Mustafa AGCA – İstanbul

  • Mevlüt hoca diyor ki:

   Babamın İstanbul’da bir imam arkadaşı varmış. İmam arkadaşının 2 tane çocuğu varmış. Babamın arkadaşına eşi okadar zulüm edermiş ki, beyefendi 2 çocuğun hatırına her türlü sıkıntıya sabredermiş. Çocuklar büyümüş 2 çocuğu önemli mevkilere gelmiş, çocukları evlendirmiş. Ve tüm bunlardan sonra eşini boşamış beyefendi. Ben derimki dünyaya bir tohum atmışsak (çocuk dünyaya gelmişse) o tohumu fıtrata uygun büyütmek gerekiyor

 4. Fuad diyor ki:

  Bu olayları ben yazdım Sema Hanıma.
  Allah razı olsun ondan sesim oldu.
  Sevim hanım bazı hususları sormuş, evet onları da denedim lakin beni sevmediğini elinden gelen kötülüğü yapacağını söyledi.
  Başka ne yapabilirim ki?
  Abdullah kardeşim Allah razı olsun senden, uygulayacağım inşallah

  • Adem oglu diyor ki:

   Ben Cami imamıyım, insanlara yol gösteren biriyim, karıncayı incitmem, hayatımda kurban bile kesmedim merhametimden dediğim halde sonuç negatif.

   *”Hocaefendi hata aramayi burdan başlayarak
   denemelidir”*

 5. Selim1453 diyor ki:

  36 yaşındayım ve evlenemedim müslüman kadınlar beni hayattan soğuttu gerçekten.Hepsinden nefret ediyorum inşallah ahirette bu çektirdiklerinizin hesabı sorulur.Dinleri imanları üniversite okuyup memur olmak olmuş zerre itibar etmiyorlar bize.Memur oldumu para oldumu hemen evleniyorlar ama normal adama bakan yok.Onlardaki kapris,kibir,kendi beğenmişlik gerçekten kimsede yok.Öyle nefret doluyumki ulan gavurlar sizden daha merhametlidir diyorum.Bir müslüman kızı almak demek evin içine bomba koymak demek gençler.Ben evlenirken kimsenin namazına,orucuna heleki kapalı oluşuna bakmayın.Zayıf imanlı olsun ama insan olsun,efendi olsun,itaatkar olsun daha sonra bu insan zaten size uyar.Ama kapalı diye bir kıza aldanmayın vallahi ömrünüzden ömür gider.Hiç kaale bile almıyorlar dertleri para ve özgür yaşamak.Bırakın müslüman türk kızlarıyla bile evlenmenizi tavsiye etmiyorum.Gidin alın bi yabancı evlenin o size zamanla uyar hemde müslüman kızları gibi kaprisli,kibirli ve asi olmaz.

  • seysey diyor ki:

   Zayif imani olsun demeyin hic bir zaman.Duanizda guzlu imana sahip olsun diyin.Cunku kocaya itaatin temelinde Allah a itaat vardir bu da ancak guclu imanla olur.

   • Yahya diyor ki:

    “kocaya itaatin temelinde Allah a itaat vardir”

    Sizi tebrik ediyorum. Rabbim bilginizi, imanınızı arttırsın (hepimizin).

  • Yesil tesbih diyor ki:

   Bende erkekler hakkinda sizin gibi dusuyorum

  • Abdullah hasan diyor ki:

   selim arkadaşım ”Zayıf imanlı olsun ama insan olsun,efendi olsun,itaatkar olsun… ” bu cümleniz çok çelişkili. Kişi zayıf imanlı olacak hemde itaatkar olacak , olası iş değil. veya hem kuvvetli imanı olacak hemde iteatsiz olacak, yine olacak iş değil. Hepimizin eksikleri var fakat çelişmek başka şey. Bu sizin bahsettiğiniz arızlar güçlü imanlı nın davranışı dğildir. Sadece bizim bilgi eksikliğimiz veya yanlış bilgimizden kaynakla-nan nitelemedir.

  • Sevgi diyor ki:

   Istemediginiz ozelliklere namazi ve orucu ve hatta belli sinir uzeri imanida kattiniz oylemi? Allah gonlunuze gore versin ne diyim.
   Ama gercekten merak ediyorum ara ara ne oluyorda gelip nefretinizi kusma geregi duyuyorsunuz?

 6. duck diyor ki:

  günümüzde kadınlara verilen haklar ve imkanlar kadınların artık mağdur değilde karsıyı nasıl magdur ederim yonunde olmusdur.1 aylık evli kalan kadınlarda 30 sene evli kalan kadında bosanma soz konusu olunca din ve merhamet duygularını bırakıp intikam ve zarar verme ye yoneliyor.
  aslında olan sudur camur atan el kirli ve camurlu kalıyor.
  haksız ve kavga ile bosanan kadınlar kısa sürede kac tane cocugu fark etmezsizin gozunden cıkarıyor ve nefs uygun cata patlı bir yasam arıyor buda onu piyasada satılık et konumuna getiriyor.bosanmıs mutlu kadın yok dur var diyen kendinini kandırır.

 7. Emine diyor ki:

  Bir kadın olarak bu beyefendinin düşüncelerine katılıyorum şu anki yasalar yüzünden aile kurumu çöküyor cevremde buna birçok ornek mevcut Rabbim ıslah etsin

 8. Recep Haksever diyor ki:

  Bu zulüm böyle. Gitmez kim bu yasayı çıkardı ve çıkarılmasına yardım etti. İse yasayı yazdı ise yanlış uyguladı ise. Tek tek hesap verecekler.

 9. Abdullah diyor ki:

  Eşiyle arasına polisi/devleti sokan kişi eşine bir anlamda ihanet etmiştir. Bu ancak ortada hayat memat meselesi varsa meşru olur. Aksi takdirde yapılan şeyin adı düpedüz ihanettir. İhanet demek üçüncü birini araya sokmak demektir. Bu illa cinsel manada olmak zorunda değildir. Bu resmen “mahalle mafyasına kocasını dövdürme”ye benziyor. Bunu yasal diye gaza gelip yapan kadının yüklendiği günahı hayal dahi edemiyorum.

  Benim kızım böyle kıytırık bir sebepten kocasını devleti araya sokarak terk edip bana gelse, torunumu alır, kızımı kovardım. Git eşinin ayağına kapan, özür dile, barışın bir şekilde, sonra birlikte gelin çocuğunuzu alın derdim.

  Bu devirde kadınlar en çok “şımartılmak” ile imtihan ediliyor.

 10. Muhsin Tozlu diyor ki:

  Hocam yatsıdan sonra tesbihini al eline, gece uyuyana kadar HASBÜNALLAHÜ VE NİĞMEL VEKİL.. Oku. 40 güne varmaz ya islah olur yada gönlüyün muradı hasıl olur. Senden önce ben yaşadım senin yaşadığını. Geçmiş olsun.

  • Aadem diyor ki:

   Gün vermesen iyiydi muhsin bey.cunku dediklerin gerceklesmeyebilir ve insanda hayal kırıklığı oluşur. Inanci sarsilabilir ve en önemlisi haşa ALLAH test edilmiş okur.

 11. Sevim diyor ki:

  Yalnız öyle bir tablo çizilmiş ki benim hiç suçum yok sadece mağdurum der gibi. Elbette kadınların bu şekilde şikayetlerine ve uzaklaştırma cezalarına karşıyım hatta belki de bu hikayede kadın gerçekten kötüdür bilemiyorum. Ancak çoğu hikayede kadın birşeylere ciddi olarak kırılıyor ve eş bunu anlamaya yanaşmıyor durumu var. Bir de maddi harcama yaparak kadının herşeyi unutmasını beklemek gibi yaygın bir hata yapılıyor. Kadınlar sadece paraya kanar kafası. Bu beyefendinin durumuna üzüldüm ama genel olarak evliliklerde kadınları idare etmede tutum ve talepler çok sorunlu. Ev işlerinde yardım mi bekliyor 2 tava yıkayıp gönlünü almak 10 dk sürer, çocuklarla ilgilen mi diyor sadece 10 dakika içten ilgilenilse etkisi çok olumlu oluyor, haftasonu gezmek mi istiyor bütün günü feda etmeden gönlü yapılabilir. İltifat mı bekliyor kocasından beklemeyecek de kimden bekleyecek… Kavvam olmak kadının terörize olmasına müsade etmeden hoş tutabilmek biraz da.

  • Muhsin Tozlu diyor ki:

   Bakın Sevim hanım, bunun benzerini yaşadım. Hiç kolay değil. Bu zıtlaşma ne kadınların nede erkeklerin hayrına. Bu zıtlaşma, ne pkk gibi, ne işit gibi. Aile siteminin çökmesi denir buna.

   Bak ne diyeceğim: Düm çarşıda gezerken bir kan anons duyduk. Arkadaşımın kanı tuttu. Benimde işim vardı. Ben işlerimi bitirene arkadaşım kan vermeye gitti.
   Çok geçmeden arkadaşım geldi. Sordum ne yaptın çabuk geldin dedim. Dediki: kan vermedim. Hasta kadınmış dedi.
   Arkadaşımda benim gibi eşinden ayrılmış, eşine nafaka ödüyor, sefalet içinde.

   SİZİN GİBİ FEMİNİSTLERİN VERDİĞİ GAZ İLE BU MİLLET NEREYE GİDİYOR DERSİNİZ?

   • Abdullah hasan diyor ki:

    Muhsin Tozlu diyor ki; kalbin acısı zordur unutmak fakat yinede yapacağımız hayırdan uzak kalmamalıyız, yoksa nefsin önüne geçemeyiz, bir bakmışsın zalimlerin safına geçiveririz Mevlam korusun.

  • Yahya diyor ki:

   Sevim hanım,

   Bende şöyle bir tablo çizeyim: Belki siz çok iyi bir kadınsınız ve belki siz hiiiç böyle şeyler yapmazsınız..! Lakin;
   iki insan arasında olan olayları tam anlamıyla bilemeyiz, hele tek tarafı dinleyerek bir hüküm çıkaramayız, yaparsak çok yanlış yapmış oluruz. Lakin;

   bu ülkede kanunları şöyle yada böyle arkasına alan, ondan bundan duyduklarıyla hareket eden, avukatların “donunu bile alırız” telkinleriyle kocalarının canını okuyan o kadar çok kadın var ki… Evet baksanız baksanız hepside masumdur/mağdurdur: azıcık ilgi alaka, azıcık romantizm, azıcık iltifat ve belkide tek dal çiçek istiyorlardır…

   Lütfen gözünüzü kulağınızı açın! Aleyhime 2 defa 3 aylık uzaklaştırma verildi. Suratımı yumrukladı diyor…durdu tekrar devam etti diyor… darp raporunda harici bir lezyon yoktur diyor… başka bir formda, darp etmedi, eşya fırlattı diyor… Erkek adamım vurdum mu güller açmalı… nasıl olur suratının şekli değişmez, kafam almıyor… fizik kifayetsiz…

   geçelim boşanma davasına; kadınlığını yapmadığı için, eviyle ilgilenmediği için, çocuklarına bakmadığı/annelik yapmadığı (ve bir kaç ilave daha) için ben boşadım! Ne mi oldu? Karşı dava açtılar: şiddet/zina/hakaret.
   El insaf, bari deki evine bakmıyordu, evin iaşesini karşılamıyordu, içki içiyordu, kumar oynuyordu, kocalık yapmıyordu vs…

   kısacası şimdi sürünsün…!

  • Muhterem diyor ki:

   Böyle bir sitede ve böyle bir yazarla muhatab olan bir bey sizin düşüncenizdeki gibi davranmış olabilirmi.
   İnsanlara bazı imkanlar verilince vijdanlarını kullanmayı unutuyorlar.
   Kadını erkeği diye bakmak değil..merhametli merhametsiz insan diye bakılmalıki adalet olsun.
   Nekadar eşiyle kötü olursa olsun evlatlarından mahrum etmek büyük bir zulumdür.

 12. Abdullah Bir diyor ki:

  “Nereye gideyim ben???”

  “Hasbunallahu ve ni’mel vekil ve ni’mel Mevla ve ni’men nasir” diyerek
  Bütün oyun kurucuların, plan yapanların yenildiği, haklının alacağını ve intikamını hakkıyla alınan yere, en buyuk makama, ALLAH’a git kardeşim.

  Çünkü, bu sadece sabredenlerin kazandığı bir imtihan.

  Ve asla unutma ki “lâ tahzen innellahe meanâ”

  Rabbim tevekkülünü, sabrını ve ilmini artırsın, hayırlı düşünce, karar, iş ve eylemlerinde allah yar ve yardımcın olsun. (Amin)

 13. Muhsin Tozlu diyor ki:

  Sonumuz hiç hayra alamet değil. Bu gidiş nereye bilemiyorum.

Dünden Bugüne

Ayşe Askere Git Ali Sofra Kur

(30.9.2015 tarihli bir yazım. Şu an ocak 2019, bu süreçte ders kitaplarından bütün cinsiyet rolleri çıkartıldı ve 162 okul pilot okul olarak seçildi "cinsiyet eşitliğine duyarlı okul" adı altında cinsiyetsiz ...
Devamını Oku

Güzel Söz

“ Bir eylemin, iyi ya da kötü olduğuna işaret eden tek bir nitelik vardır; eğer dünyadaki sevgi oranını arttırıyorsa iyidir ancak insanları ayırıyor ve aralarında düşmanlığa sebep oluyorsa kötüdür. “ ( Le Tolstoy)

Kitap

Algı Yönetimi ve Manipülasyon

Algı Yönetimi ve Manipülasyon "Kanmanın ve Kandırmanın Psikolojisi" kitabı nasıl kandırıldığımızı çok iyi gözler önüne seren bir kitap. Mücahit Gültekin kitapta bilimsel açıklamalarla birlikte günümüzden ve İslam tarihinden örneklerle  yalın bir ...
Devamını Oku