Hoşgeldin Ya Şehri Ramazan

26 Mayıs 2017Haberler7 Yorum »

al-quran-karim-hd-free-316889

Değerli ÇocukAile Okurlarımız!

Kur’an-ı Kerîmin indirilmeye başlandığı  bu çok bereketli ayın kıymetini bilmek, bol bol Kur’an ile hemhal olmak ve Kur’an-ı Kerîmi hayat rehberimiz yapmak dua ve gayreti ile…

Ramazan-ı Şerifiniz mübarek olsun.

Okunma Sayısı : 1.245

Yorum yapın

“Hoşgeldin Ya Şehri Ramazan” için 7 Yorum

 1. Sennur diyor ki:

  Ramazanımız mübarek olsun , Rabbim iç huzuru ve dış huzuru nasip etsin , sevdiği kulları arasına katsin, güzel Müslüman eylesin , desinler dediler diye iftar a misafir almak yerine Rıza istikametinde misafir ağırlamayi nasip etsin. Niyet edelim ümmet olarak arınma ya ve temizlenmeye. … iyiliklerim izin sayısı artsın .sırf Yaradan dan ötürü severim , onu da Allah yaratti deyip , karşılasma hikmetler ini okuyalım .selam ,sevgi ve ebedi muhabbet ile …. dua istiyorum sevgili site sakinleri ….

 2. Ahir zamanda Müslüman Olmak diyor ki:

  Ramazan ayının tüm İslam alemi için ittihada, birlik, beraberlik, huzur ve esenliğe vesile olması dileğiyle tüm site sakinlerinin Ramazan Aylarını tebrik ediyorum.

  Rabbim tuttuğumuz oruçlarımızı, okuyacağımız hatimlerimizi ve yapacağımız dualarımızı dergahı indinde kabul eylesin inşaallah.

  Vesselam…

 3. .../nisa diyor ki:

  Amin. Bütün ümmeti Muhammedin ramazanı şerifi mübarek olsun. Allahın rızasını kazanarak geçirebilmek duasıyla.

 4. Feyza diyor ki:

  Ramazan-i Serif ayi basta Sema ve Tugba ablalarim olmak uzere butun emegi gecen ekibe ve yorumcularin hayirlarine vesile olsun insaallah.

 5. Sadece Fatih diyor ki:

  Amin, Hayırlı Ramazan’lar.

 6. cihad diyor ki:

  Evet Ramazan-ı Şerif; bu fâni dünyada, fâni ömür içinde ve kısa bir hayatta bâki bir ömür ve uzun bir hayat-ı bâkiyeyi tazammun eder, kazandırır.
  Ve o orucun ekmeli ise: Mide gibi bütün duyguları; gözü, kulağı, kalbi, hayali, fikri gibi cihazat-ı insaniyeye dahi bir nevi oruç tutturmaktır.
  Yani: Muharremattan, malayaniyattan çekmek ve her birisine mahsus ubudiyete sevketmektir.
  Meselâ: Dilini yalandan, gıybetten ve galiz tabirlerden ayırmakla ona oruç tutturmak.
  Ve o lisanı, tilavet-i Kur’an ve zikir ve tesbih ve salavat ve istiğfar gibi şeylerle meşgul etmek…
  Meselâ: Gözünü nâmahreme bakmaktan ve kulağını fena şeyleri işitmekten men’edip, gözünü ibrete ve kulağını hak söz ve Kur’an dinlemeğe sarfetmek gibi sair cihazata da bir nevi oruç tutturmaktır.

  Hayırlı Ramazanlar…

 7. U-mutlu diyor ki:

  Ramazan Ay imiz mubarek olsun.💕

Dünden Bugüne

Ayşe Askere Git Ali Sofra Kur

(30.9.2015 tarihli bir yazım. Yeni müfredatta cinsiyet eşitliği ne kadar yer aldı bilmiyorum. Bilgi sahibi olan okuyucular yazarlarsa memnun olurum.) Yeni okul dönemi açıldı, Allah sonumuzu hayreylesin. Özellikle "okul dönemi" dedim, ...
Devamını Oku

Güzel Söz

“ Güzel ahlak; cömertlik, bağışlayıcılık, sabır ve tahammüldür. “ Hasan-ı Basri

Kitap

Çocuğunuzun Sahibi Değilsiniz

“Sormamız gereken soru şu: Geçmişimizin şimdiki yaşamımızı ne kadar süre daha yönetmesine izin vermek istiyoruz? Daha ne kadar başka bir zamanın hayaletleriyle savaşmak istiyoruz?" #drshefalitsabary nin kitabını internette kitap araştırmaları ...
Devamını Oku