Kadınlığın Keşfi

18 Mayıs 2016Kitap4 Yorum »

kadınlığın keşfi” …Kadın kadınlığından,bedeninden, yaşamından memnun olabilmek için, ego savunma mekanizmalarını, en derinlerine yazılmış yaşam planlarını gözden geçirmeli, ruhundan, özünden uzaklaştıran duvarlarını kırma cesaretini göstermelidir.”

Doktor Ayşe Duman tarafından yazılan Kadınlığın Keşfi kitabı kadınların, yaşadıkları, bilinçaltıları, algıları ekseninde kadınlıkla olan meafelerinin sebeplerine ve bedene yansıyan hallerine dair yazılmış güzel bir eser.

” Kadın, bedeniyle, zihniyle, ruhuyla bir bütündür. Yaradılıştan gelen bu bütünlük bozulduğunda ruhsal ve bedensel hastalıklar başlar. Mutsuzluk başlar.
Bu kitapta beden-zihin-ruh tevhidini bozan bilinçaltı yazılım ve saplantıların, kadınların hayatını nasıl olumsuz etkilediği, hatta bazen nasıl kâbusa çevirebildiği anlatılıyor. Çözüm önerileri sunuluyor.

Nefsin ve dünyevi koşullanmaların köleliğinden kurtuluş, kişinin en büyük özgürlük savaşıdır. Bu savaşı kazanan insan, “Size ruhumdan üfledim” ilahi kelamının anlamına da vakıf olarak yeniden doğar, özgürce tam ve bütün olarak…

Kadınlığın Keşfi, kadınları, farklı dönem ve durumlarda (çocukluk, regl, ergenlik, evlilik, cinsellik, doğum, annelik, menopoz vb) yaşadıkları fiziksel ve ruhsal rahatsızlıkların kaynağını keşfetmeye çağırıyor. Onları farkında olmaya, idrak etmeye davet ediyor. Onlara, kendi bedenlerini okumaları için kılavuzluk yapıyor.
Fizik bedeninizi idare eden yazılımları düzeltmek…

Dönem dönem yaşadığınız ya da kronikleşmiş korkularınızdan kurtulmak… Değişim yetkisinin sizde olduğunu hatırlamak… Evliliğinizi mutlu ve neşeli hale getirmek…

Yaratılış programınızı fark edip kadınlığınızdan memnun olmak istiyorsanız bu kitap tam size göre!

Okunma Sayısı : 5.198

Yorum yapın

“Kadınlığın Keşfi” için 4 Yorum

 1. Tuğba Kuşçuoğlu dedi ki:

  Bende sema maraşlı hanıma katılıyorum kitap kapağını görür görmez aynen sema hanım gibi düşündüm. Kitabı çok merak ediyorum, mutlaka alıp okuyacağım.

 2. semamarasli dedi ki:

  Ayşe hanımın kitabı güzel fakat kapak seçimi hiç olmamış. Bisiklet üzerinde şapkalı gözünü uzağa dikmiş bir kız bizim kızlarımızı ya da kadınlarımızı temsil etmiyor. Başka bir açıdan ise kadınlığını keşfeden bisiklete atlayıp yollara düşecek imajı veriyor kapak. Yayınevinin hatalı bir tercihi olmuş. Kitapların kapakları önemli. İçime sinmeyen bir kapak için iki ay kitabı baskıya göndermemiştim. Kapak içerikten alakasız ya da zıt mesaj vermemeli. Yayınevleri bu konuda daha dikkatli olmalılar.

  • Şelâle dedi ki:

   Kesinlikle katılıyorum Sema Hanım’a .muhabbetle .s.s.s. Yayınevleri gelen nesil için pürdikkat olun lütfen değil katiyyen. Sadece Sev.

 3. E.Y. dedi ki:

  Geçen yıl alıp okumuş,çok beğenmiştim.Şimdilerde tekrar okumayı düşünüyorum.Tavsiye ederim.

Dünden Bugüne

Ayşe Askere Git Ali Sofra Kur

(30.9.2015 tarihli bir yazım. Şu an ocak 2019, bu süreçte ders kitaplarından bütün cinsiyet rolleri çıkartıldı ve 162 okul pilot okul olarak seçildi "cinsiyet eşitliğine duyarlı okul" adı altında cinsiyetsiz ...
Devamını Oku

Güzel Söz

"Bir ev halkı birbirine iyilik ve ikramda bulunduğunda Allah üzerlerine rızık akıtır ve Allah'ın himayesinde olurlar. (Hadis-i Şerif)

Kitap

Algı Yönetimi ve Manipülasyon

Algı Yönetimi ve Manipülasyon "Kanmanın ve Kandırmanın Psikolojisi" kitabı nasıl kandırıldığımızı çok iyi gözler önüne seren bir kitap. Mücahit Gültekin kitapta bilimsel açıklamalarla birlikte günümüzden ve İslam tarihinden örneklerle  yalın bir ...
Devamını Oku