Kalbinden Öpsem, Geçer mi Canının Acısı?

12 Ocak 2017Gonca Anıl7 Yorum »

gonca-profil (1)Sevgili çocuk,

Senden yüksek duruyorsam, küçük olduğundan değil, eğilmeyi beceremediğimden… Oysa gözgöze olabilseydik, ne de güzel anlatırdım sana kendimi.

Ellerim her işine karışıyorsa, inan ki yapamayacağından değil, bekleyemediğimden… Oysa kendine has bir ritmin var, hayranlık uyandıracak kadar yavaşlığın.

Sürekli yükseliyorsa sesim, hatalı olduğundan değil, kendimi çaresiz hissedişimden. Sana nasıl rehberlik edeceğimi bilemediğimde sesimle bastırmaya çalışıyorum doğallığını.

Küsüyorsam, kızıyorsam; eksikliğinden değil, başka bir yol öğrenmediğimden… Dinlemiyor seni sürekli susturuyorsam, senden daha güzel kelimelerim olduğundan değil, ihtiyacını göremediğimden.

Eleştiriyorsam sürekli, hak ettiğinden değil, kendi eksiklerimi gideremediğimden…

Bakışlarımla korkutuyorsam seni, bil ki yanlış yaptığından değil, başka türlü bakmayı bilemediğimden.

Bakma sen benim soğuk bakışıma, kalın sesime, kabalığıma…

Ben yetişkinim… yaşım artarken,  hissedişim azalmış benim…

Baş edemediğim baskılar, kendimi anlatamadıklarım, kendim gibi olamadıklarım, darmadağın etmiş benim duygu dünyamı. Davranışım olmuş karşılaştığım kabalıklar.

Hissiz oluşum, işte bu yüzden seni hissedemeyişim… Sabırsız, yeteneksiz, nezaketsiz kalakalmışım hayatın ortasında.

Bakma sen benim sana güç ispatlarıma, inanma…

Güçlü olduğum yalan… Herşeyi bildiğim kandırmaca…

Senden değil, benden bütün yapamadıklarım. Maskeler ardına saklanmayı öğretmiş bana yaşam. İnsanların güvenilmezliğine karşı hep kendimi savunmak zorunda kalmışım.

Üzgünüm güzel çocuk, sana yaşattıklarım için… Gözyaşların için… Karşımda çırpınan kalbinin acısını duyamadığım için…

Şimdi bıraksam bütün büyüklüklerimi bir kenara ve sussam… Omuzlarımı düşürsem, çöksem yanına ve gözlerine baksam uzunca. Sonra da o minik kalbinden öpsem, geçer mi canının acısı ?

Okunma Sayısı : 13.498

Yorum yapın

“Kalbinden Öpsem, Geçer mi Canının Acısı?” için 7 Yorum

 1. Sümeyye dedi ki:

  Çok güzel yazmışsınız. Ellerinize yüreğinize sağlık gonca hanım. Güvensizlik ve üzüntüler sayesinde bu hale geldik. İnsanı yaşadıkları yoruyor ve kendini koruyayım derken başka bi hal alıyor. Hissedemeyisimiz kendimizin farkında olmayışımızdandır. Herşeyin telafisi olduğu gibi sevgi dolu sarılmak bile can acısını geçirir buna inanıyorum. Umarım sizin gibi farkında olup çocuklarımızın hayatlarını güzellestiririz.
  Teşekkür ederim.

 2. Mahmut Celep dedi ki:

  Güzel yazı… tebrikler…
  Sonu: “minik bedenindeki kocaman yüreğine minik bir öpücük kondursam…”
  Olsa daha mı hoş olurdu diye geçirdim içimden.
  Çünkü çocukların kalbinin çok büyük olduğunu düşünüyorum.
  Çocuklar, her şeyi bilmezler ama her şeyi çok iyi anlarlar.
  Anlamak kalbin işidir çünkü… ve çocukların kalbi çok büyük…
  Sevgiler…Saygılar

 3. Neslihan gündüz dedi ki:

  harikasınız ancak böyle güzel ifade edilebilirdi…yüreğime dokundunuz resmen

 4. Aslı dedi ki:

  Gonca abla maşAllah ne kadar içten ve ne kadar toplumu anlatan bir yazı olmuş . Sizin kitaplarınız var mı ? Allaha emanet olun …

 5. M. dedi ki:

  Gerçekten insan olmak ,ince kalpli olmak,açık yürekli olmak,delikanlı olmak,cesaretli olmak,inançlı olmak,doğruyu söyleyebilme gücünde olmak.Gonca hanım a saygılar

 6. Ozgur danis dedi ki:

  Hocam bu zamana kadar okudugum yazilarinizin icinde ennn cok etkilendigim yaziniz olmustur..dolayisiyla bu yazınız yazilariniz icerisinde ennnn sevgiliiii olarak kalbimdeki yerini almistir..rabbim gönül kaleminizi guclendirsin…

Dünden Bugüne

Hadis-i Şerif Düşmanlığı

Bizim halkımız Kur’an-ı Kerimi pek bilmez. Bu elbette büyük bir eksikliktir fakat yine de dinimizi Peygamber Efendimizin hayatı ile öğrendiğimiz için halkın inancı sağlamdır. Batılılar yüzyıllar boyunca İslam ülkelerine hoca kılığında ...
Devamını Oku

Güzel Söz

“ Sana kızdığı halde bir kötülükte bulunmayan insanı kendine arkadaş edin, çünkü öfke insanın karakterini ortaya çıkarır. “ ( Hz. Ali)

Kitap

Bitik Erkekler

Uzun zamandan beri siz Değerli ÇocukAile Okurlarıma tavsiye etmeyi düşündüğüm fakat hakkında yazma fırsatı bulamadığım için tanıtmayı geciktirdiğim, herkesin okuması gereken bir kitap “Bitik Erkekler” Kitapta erkeklerin her alanda nasıl geri ...
Devamını Oku