Kudüs Bizimdir

20 Mart 2017Mahmut Kayhan3 Yorum »
2017-07-21 19.59.47Kudüs Bizimdir ” LA GALİBE İLLALLAH “
Bir gün avuç içindeki çizgiler yüzünden dünya haritası yeniden çizilecek. Dünya vazgeçenleri değil, azmedenleri, kaderine aşık gayretkârları hatırlar.
Kollarımızı sıvadık , yumruklarımız Kudüs’ün toprak sarısı , gözlerimiz şehadete gebe kan kırmızısı.
 Bir dünya düşünün, bir dünya ölüm, bir dünya zulüm  ve hepsinin karşısında zalime karşı,  küçük bedenlerin büyük imanını konuşturduğu,  binlerce kıyam. Ey Kudüs sen Selahaddin’e diyar oldun, bir gün yine bir Selahaddin çıkacak, zulümden de zalimden de hesap soracak, hasret kaldığımız Kudüs ile bizleri kavuşturacak.
Öyle bir dünya düşünün ki sadece Kudüs, tek bir Kudüs özgür olmadıkça, cihanda’ki tüm şehirlerin tutsak olduğu.
Bu,  bizim davamız, küffar orduları da birleşse, bendini de aşsa , kabından da taşsa … Kudüs bizim, ilk kıblemiz ve andolsun ki “LA GALİBE İLLALLAH” diyerek, sonuna kadar  bitmeyecek cihadımızdır.
Bugün Kudüs düşerse yarın Mekke düşer, Medine düşer, Darü’l-hilafe, Darü’l-islam düşer, biz düşeriz, hayallerimiz, umutlarımız düşer. Gün, ben Kudüs’üm , ben  Aksa’yım diyerek  ben ümmetimin namusuyum, izzetiyim, şerefiyim  diyerek sahip çıkma, dirilme günüdür. Galip gelmek üzere  birleşen küffarı cehenneme sürmek için Selahaddin olma günüdür.
Bir destan da Kudüs’e yazalım, yakılıp yıkılan Mescid-i Aksa selaya hasret. Şaşırıyoruz istemsizce kıymetini bilmediğimiz  vatanımız da ezana yüz çevrilirken Kudüs ezana hasret, şaşırıyoruz üç kişi yolculuğa çıkarsa aralarından birini ”emir” seçsinler diyen Peygramberin ümmeti Emir’e hasret, şaşıyoruz Hz. Ömer’in ”Eğer Hakk’tan ayrılırsam beni  kılıçlarınızla düzeltin. ” dediği semayı inleten temsili bir iman varken, ümmet coğrafyası değil kılıcını, sesini yükseltecek kardeşine hasret …
Ne kınamakla, ne de  konuşmakla olmaz. Yarın bir gün bizden çok uzaklarda olduğunu zannettiğimiz mesafelerin, korkumuzu örtbas ettiği günler geçince, pişman olmamak için bugünden  felâh’a hazırlan. Sadece sekiz milyonluk İsrail için bir buçuk  milyar Müslüman ebabilleri bekliyorsa, ebabiller geldiğinde küffar’ı değil’de bizleri taşlar diye korkmuyor muyuz ?
Ey Kudüs!  Peygamber kokulu, yerin göklere en yakın avlusu, bekle bizi.  Seni yalnız görenlere, tuzak kurup yok etmek için bir olan zilletlere ders verecek, tuzak kuranların en hayırlısı Allah’dır. Herkesin bir planı olduğu gibi, onunda da bir planı var,  galib olacak olan muhakkak ki  Onun planıdır.
O  “Ol der” ve olur …
Okunma Sayısı : 1.392

Yorum yapın

“Kudüs Bizimdir” için 3 Yorum

 1. .../nisa diyor ki:

  Şuurun ve hikmetin önündeki en büyük engellerden biri de ‘Slogan Kültürü’dür. Hakikati basitleştirir ve zamanla tanınamaz hale getirir.

  Tevrat’ın ilk emri “Dinle!..” şeklindedir. Oysa tüm dünya İsrail zulmünden şikayet etse dahi duymaz Siyonistler.

  İncil’de en sık tekrarlanan emir “ Gör, izle..” der. Halbuki dünyanın her bir yerine uzanan Batılı medya konu Filistin olunca görmez, izletmez.

  Ve “ Oku, Aklet!..” emirlerinin asli muhatapları olan Müslümanlar…Ne Filistin’de olup biteni okuyabilirler, ne de bir araya gelip yapılacakları akledebilirler.

  Bilgi-Gözlem-Veri odaklı reel stratejiler oluşturulabilmesi için herhangi bir üniversitemizde Filistin Kürsüsü, İsrail Kürsüsü var mı?..

  12.asır İngiltere’sindeki üniversitelerde İslam Kürsüleri vardı. Zira Haçlı Seferleri sebebiyle kimle savaştıklarını bilmek istiyorlardı.

  İngilizler Kudüs’ü işgal etmeden 70 yıl önce Kudüslülerin hangi konularda birbirleriyle mahkemelik olduğuna dair analiz içeren kitap yazmıştı.

  İlgi-Bilgi itibariyle kendisiyle hukuk kurmadığımız Kudüs, Mescidi Aksa misal değerlerimizi sadece sevmek, kuru bir iddia olsa gerek…

  Yazar Ahmet Turgut

 2. Yahya diyor ki:

  😴 Sessiz olun uyuyoruz. Hepimiz uyuyoruz, müslümanlar uyuyor.
  Uyandırmayınız..!

  • Sadece Fatih diyor ki:

   Yahya Bey.

   Ben de öyle düşünüyordum ama gördüm ki uyumuyoruz. Uyuyormuş gibi yapıyoruz, arada gözlerimizi aralıyor etrafı kesiyoruz. Sonra uyumadığımız anlaşılmasın diye tekrar kafayı çeviriyor gözümüzü kapatıyoruz…

   Dindar bir tarih öğretmenimiz çocuklar demişti “unutmayın halklar, milletler kardeş olur ama devletler asla kardeş olamaz, müttefik olur.” İşte bunun istisnası ümmet olma bilincidir. Ümmet olmayı başarırsanız sınırların önemi kalmaz. Katar’a gösterilen tepkinin reaksiyon süresinin onda biri hızda malum devlete tepki konulsaydı belki daha farklı şeyler konuşuyor olurduk. Bizler bireysel olarak en fazla dua edebiliyoruz daha fazlası elden gelmiyor. Adamlar müslümanları sınıyorlar. Her defasında ufak ufak ilerliyorlar.
   Tepki gelmeyince daha da cesaretleniyorlar. Ayrıca şunu ekleyeyim. Teknolojik üstünlükten bahsedilebilir belki ama günlerden bir gün amerikaya ait bir savaş gemisinin tüm sistemleri çöküyor koskoca gemi karanlığa bürünüyor savunma sistemleri çöküyor. Sebebi ise küçük bir bug-böcek (yazılım hatası) Kim bilir belki günümüzün topal sivrisinekleri bunlardır…

Dünden Bugüne

Ayşe Askere Git Ali Sofra Kur

(30.9.2015 tarihli bir yazım. Yeni müfredatta cinsiyet eşitliği ne kadar yer aldı bilmiyorum. Bilgi sahibi olan okuyucular yazarlarsa memnun olurum.) Yeni okul dönemi açıldı, Allah sonumuzu hayreylesin. Özellikle "okul dönemi" dedim, ...
Devamını Oku

Güzel Söz

“ Bir insan niçin yaratılmışsa ona o kolaylaştırılır. “ ( Hz. Muhammed s. a. v )

Kitap

Algı Yönetimi ve Manipülasyon

Algı Yönetimi ve Manipülasyon "Kanmanın ve Kandırmanın Psikolojisi" kitabı nasıl kandırıldığımızı çok iyi gözler önüne seren bir kitap. Mücahit Gültekin kitapta bilimsel açıklamalarla birlikte günümüzden ve İslam tarihinden örneklerle  yalın bir ...
Devamını Oku