Muzaffer Hocaya 80 Yıl (6284 Zulmü)

11 Ağustos 2020Duyun Sesimi, Haberler3 Yorum »

Karaman E-3 koğuşu. 38.kişi olarak dahil oluyorum. Üç kat ranzaya ve aralara yatak atılmasına rağmen yatakhanede yer yok. Aşağıda kısık sesli de olsa açık TV ve sohbet edenlerin yanında uyumam gerekiyor, nasıl uyunabilirse.

Zaten stres, korku zirve yapmış. Kadının beyanı esasmış. Aksini ispat etmem gerekiyormuş. Vay anam vay! İyi ki hayatta değilsin. Hele babam; hayatta olsa kahrolurdu bu olanlara.

Medrese-i Yusufiye sıfatını hak ediyor bizim koğuş. 15-16 kişiyle cemaat halinde namaz kılınıyor. Sabah namazında aşağıdaki yemek-TV-etkinlik salonundaki masalar toplanıyor, bi tarafa yığılıyor, battaniye ve seccadeler seriliyor. Namazı hemşehrim Rifat Hoca kıldırıyor; onun ezberi daha iyi. Belli ki burayı fırsata çevirip ezber yapmış.

Öğle, ikindi ve akşam Levent hoca kıldırıyor. O daha kıdemliymiş. Mümessil yardımcısı gibi bi pozisyonu var. Ara sıra idareye çağrılır, bilgi alınırmış. Çok faydası oldu bana; hapse düşme stresini atlatma ve koğuşa uyum sağlama hususunda. Allah tez zamanda kurtarsın.

Fatih 10 yıl hüküm giymiş. Kiracıymış. Ev sahibi kirayı az bulduğundan mı nedir evden çıkmasını söylemiş. Sanayide çalışırmış Fatih. Ev arayacak zamanı olmamış. Motorunun tekerini patlatmışlar bi an önce çıksın diye. Başka uyarılar da yapmışlar ama biraz ağırdan almış bizim oğlan.

Çözümü iftirada bulmuş ev sahibesi kadın. Hem de ne iftira. ‘Kızımı taciz etti, kucakladı, öptü, tecavüz etmeye kalktı’ demiş. Halbuki yeni evli sayılır Fatih. Evini zor geçindiriyor. Ne etsin elin kızını.

Karakoldaki polisler de iman etmiş ‘kadının beyanının esas’ olduğuna demek ki. Dövmüşler bi güzel, bağırıp korkutmuşlar. İmzala bakıyım şu kağıdı demişler, itiraf ettirmişler. Hiç bir delil olmadığı halde mahkeme 10 yıl vermiş.

Gerçi son zaman ifadeye çağrılıyordu tekrar; galiba avukatı zorla imzalatıldığına dair itirazda bulunmuş. Akıbetini bilmiyorum ama inşallah kurtulmuştur.

Muzaffer Hocanın 80 yıl cezası varmış. Çok büyük kötülük yapmış olmalı diye düşünüyorum. Küçük çocuğa tecavüz ve katletme filan olmalı, bu kadar ceza aldığına göre. Adam ne kadar sakin ve metanetli. Mütevekkil. Sanki evinde ailesiyle yaşıyor. 62 yaşında, şeker hastası. Ölçüm cihazı var; bakıyor şekerine, ona göre yapıyor insülinini. Sormaya çekiniyorum suçunu. Namazında niyazında gayet munis bi adam.

Nihayet anlatıyor hikayesini; Sınıf öğretmeniymiş. Küçük sınıflardan birini (galiba ilkokul 1 veya 2 olacak) okutuyormuş. Sınıfında otistik bir çocuk varmış, ona buna çatar dururmuş. Ne dur’ dan anlarmış ne yapma-etme’den. Diğer öğrencilere gına gelmiş tabi. Aileler ikiye bir şikayetçi olurmuş bu otistik çocuktan dolayı.

Bir gün bir veli kadın gelmiş sınıfa. Otistik çocuğun onun çocuğunu çok rahatsız ettiğinden bahsetmiş, Muzaffer hocaya çıkışmış; neden engel olmuyorsun diye. Sonra da otistik çocuğa saldırıp ona vurmak istemiş. Hoca demiş ki ‘Olmaz, izin veremem dövmene’. Mani olmuş kadına ve kovmuş sınıftan. Kadın ‘Ben sana göstereceğim’ demiş. Gitmiş.

Meğer kadın Muzaffer hocanın çocukların sırtını ya da başını tıpışladığını, ‘aferin evladım’ dediğini görmüş. Doğruca gidip adliyeye dilekçe vermiş. Bu hoca çocukları taciz ediyor diye.

Ailelerin öyle bi şüphesi ve de şikayeti yokmuş. Ama hakim; ‘dokunamazsın’ demiş ve sınıfta kaç tane kız öğrenci varsa hesaplayıp vermiş 80 yıl.

Öğrencilerine “Aferin” deyip başını okşayan Muzaffer Hocaya 80 yıl uygun görmüş adalet sistemimiz.

Bakalım İstinaf Mahkemesi ne verecek?

Osman Uçar

 

Okunma Sayısı : 5.688

Yorum yapın

“Muzaffer Hocaya 80 Yıl (6284 Zulmü)” için 3 Yorum

 1. Aydin dedi ki:

  Selamun Aleykum!

  Gelde sinirlenme böyle adaletsizlige karsi. Istanbul sözlesmesini meclisten onaylayanlari Allah´a havale ediyorum.

 2. ALİ SAMANGÜL dedi ki:

  kimse kral cıplak diyemiyor ya bu 6284 ve ist.sözl. bu milletin başına akparti bela etti. Tv deki tartışma programlarında bu işi AKP yaptı diyemiyorlar cunkü Adamın kariyerini yok ederler Su anda Dilipakla uğrasıyorlar allahın yolundan ayrılırsan Sayın AKP böyle tökezlers

 3. Fatma dedi ki:

  Bu nasıl bir hakimmiş şahit öğrenci dinlemeden ceza vermiş pek inandırıcı gelmedi .

Dünden Bugüne

Hadis-i Şerif Düşmanlığı

Bizim halkımız Kur’an-ı Kerimi pek bilmez. Bu elbette büyük bir eksikliktir fakat yine de dinimizi Peygamber Efendimizin hayatı ile öğrendiğimiz için halkın inancı sağlamdır. Batılılar yüzyıllar boyunca İslam ülkelerine hoca kılığında ...
Devamını Oku

Güzel Söz

"Sevgi ile , bulanık ve tortulu sular arı ve duru hale gelir." (Mevlana)

Kitap

Yuvamızda Huzur Bulalım Diye

Huzur, modern dünyada, moda dışı bir kelime gibi duruyor artık. Oysa, Huzur; ne tatlı bir kelimedir. Huzur; ruhun, zihnin ve bedenin sükûnet bulma hâlidir. Huzur; gönlün yatışması, nefsin tatmin olmasıdır. Huzur; baş dinçliği, gönül ...
Devamını Oku