Neden Bir Kadının Yalanıyla Hayatım Kararsın?

26 Mart 2020Duyun Sesimi1 Yorum »

Bürokraside ve siyasette parlayan bir yıldızdım. Bir çok projede görev aldım. Suç İşlemeye Meyilli Gençlerin Eğitimi (SİMGE) projesini yazdım uyguladım. Ödüller aldım.

Ta ki bir ilçede belediye başkanı olarak ismim çıkıncaya kadar saygın bir değerdim. Önce siyasi Sonra bürokrasi baskılara maruz kaldım.

Bir arkadaşın ofisinde çalışırken bir tanıdık kadın geldi. Para istedi. Daha önceden de para yardımı yaptığım birisiydi. Durumumun müsait olmadığını söyledim. Sinkaflı bir kelime kullanınca bende defol git dedim.

İki saat sonra karakoldan aradılar gittim. Kadın bana sarıldı elledi diye şikayet etmiş. Polis rapor için doktora götürmek istemiş rahatsız değilim. “Doktora gitmeyeceğim” demiş.

Tanık yok rapor yok sadece kadının beyanından 102/1 “Basit Cinsel Saldırı “ suçundan 4 yıl 2 ay ceza aldım. Memuriyetim gitti, itibarım gitti, şeker ve kalp hastası oldum. Ailem dağıldı, üstüne ceza evi yolu.

Hiç bir delilsiz böyle bir ceza reva mı? O dul kadın hayatını yaşıyor, hiç çalışmadan ev almış. Ben ise her şeyimi kaybettim, ölmeyi bekliyorum.

İstinafa dosyam 15.10.2018 tarihinde evrak kayda giriyor ve 29.11.2018 de karar verilip onanıyor ve bu esnada belediye başkan aday adayı idim. 44 günde dosyam öne alınıp onanıyor.

Yemin ederim ki bir iftira ve “kadının beyanı esastır” denilerek hayatım karardı.

Sadece uyumak ve bir daha uyanmamak istiyorum. Ötenazi istiyorum.

Mustafa Delifişek

Okunma Sayısı : 12.859

Yorum yapın

“Neden Bir Kadının Yalanıyla Hayatım Kararsın?” için 1 Yorum

  1. Emir dedi ki:

    Merhaba,

    Bu makalede yazılanlardan oluşan denklemi aylardır kafamda kuruyordum. Hatta çevremdeki kızlara da anlattım. Evlediğiniz adamın size sadık olmasını pek tabi istersiniz, ancak ona kafayı takmış bir kadının ithamıyla her şeyiniz yıkılabilir diye. Ancak içten içe bu olayın bu kadar basitçe gerçekleşebileceğine inanmıyordum. Yani koskoca ADALET dediğimiz olay, kanıtsız, delilsiz, sadece bir beyan ile mi işliyor? olamaz böyle bir şey. Böyle olduğunu varsaydıkça bile çıldırıyorum. Nasıl mümkün olabilir.

    Gerçekten bu kadar basit mi? Gerçekten bu kadar kolay bir şekilde kayıp gidiyor mu her şey? Tek bir beyan ile?

    İnanmak istemiyorum. Gerçek olsa bile inanmak istemiyorum. Çıldırtacak derece bir şey bu.

Dünden Bugüne

Hadis-i Şerif Düşmanlığı

Bizim halkımız Kur’an-ı Kerimi pek bilmez. Bu elbette büyük bir eksikliktir fakat yine de dinimizi Peygamber Efendimizin hayatı ile öğrendiğimiz için halkın inancı sağlamdır. Batılılar yüzyıllar boyunca İslam ülkelerine hoca kılığında ...
Devamını Oku

Güzel Söz

Rasulullah Efendimizin yaptığı bir dua. Bu kıymetli hadisi Şerifi öğrenelim bolca okuyalım inşallah. Kaynak: Ebu Dâvud

Kitap

Yuvamızda Huzur Bulalım Diye

Huzur, modern dünyada, moda dışı bir kelime gibi duruyor artık. Oysa, Huzur; ne tatlı bir kelimedir. Huzur; ruhun, zihnin ve bedenin sükûnet bulma hâlidir. Huzur; gönlün yatışması, nefsin tatmin olmasıdır. Huzur; baş dinçliği, gönül ...
Devamını Oku