Sevmek Bu Kadar Güzelken

04 Ekim 2012Yetişkin Kitapları10 Yorum »

“Bir erkek karısına, karısı da kendisine baktığı zaman, Allah her ikisine de rahmet nazarı ile bakar ve erkek karısının elini tuttuğu zaman, her ikisinin de günahları parmakları arasından dökülüp gider.” Hz. Muhammed (s.a.v)
* Sevmek bu kadar güzelken; bu kızgınlık, bu nefret, bu kavgalar niye?
* Sevmek bu kadar sevapken biz ne yapıyoruz böyle?
* “Vedûd” olan seven ve çok sevilen Rabb’imiz, sevgiyi çok tatlı yaratmış. O hâlde Rabb’imizin hediyesi olan sevgi ve rahmeti kaybetmemek için yine Rabb’imizin ve Resul’ünün yol göstericiliğine ihtiyacımız var. İnsanı, Yaradan’ından daha iyi kim bilebilir ki?
* Erkek ve kadının, birbirleri hakkında bilmesi gerekenler…
* Evlilik öncesi ve sonrasında eşlerin duydukları endişeler…
Mutlu bir aile yapısının kurulması ve bunun devam etmesi için yapmanız gereken her şeyi bulabileceğiniz bir rehber kitap.

Okunma Sayısı : 6.792

Yorum yapın

“Sevmek Bu Kadar Güzelken” için 10 Yorum

 1. Sedat diyor ki:

  2019’dan selamlar hala SM’ye devam :)

 2. Zeynep diyor ki:

  Tek kelimeyle muhteşem.evlilikde insan ilişkilerinde yada insanın kendisi ile ilgili sorunları soruları varsa cevap bu kitap.kadınlar ne ister erkeklerin kadınlardan farkı.kadın erkek kelimesi geçen her sorunun cevabı bu kitapda. Herkese tavsiye ederim.diğer kitaplarıda alacağım. Ama nerden bilen varmııı????

 3. sibel diyor ki:

  sema hanım sizinle yazışmak istiyorum bugünlerde zor bir sınavdan geçiyorum lütfen bana önerilerde bulunur musunuz

  • sibel diyor ki:

   SİBELler çoğalmış hangisi hangi SİBEL millet nasıl anlayacak.insan bu sitede sibel adlı yorumcu olduğunu bile bile bir tane daha sibel diye rumuz seçermi? sibelin başına başka bir harf koysaydınızda SİBELLER karışmasaydı

 4. esra diyor ki:

  merhabalar tüm kitaplarınızı almak istiyorum nasıl şipariş verecegim sitede bir türlü bulamadım yardım edebilir misinz?? tesekkür ederim

 5. Kübra DURU diyor ki:

  SEma hanımın kitaplarının hepsi çok güzel ve çok akıcı.insan okudukça okumak istiyor ve hiç bitmesin istiyor.kitaplarının hepsini aldım ve çok beğeniyorum.çokta faydasını görüyorum.kitap okumayı pek sevmem ama sizin kitaplarınızı okumak için sabırsızlanıyorum diyebilirim.Allah razı olsun sizden.devamlarını bekliyoruz.

 6. emine diyor ki:

  sema ablacım. abla diyorum çünkü samimiyete bile okadar ihtiyacım varki. çıkmazdayım abla eşimle ne nişanlılıkta ne evlilikte ayar tutturamadık. ne olursa olsun hep ben suçluyum başka seçenek yok. kendimi iyi biri olarak bilirdim artık kendimden şüpe ediyorum ailesinede kendinede yaranamıyorum napıyım ben nasıl davranıyım bilemiyorum. yardım edebilirmisiniz. :(

 7. hakaik diyor ki:

  kardeşime sema maraşlı yazılarını ve bu siteyi tanıttıktan sonra bir gün kitapçıya gittik kardeşim sema maraşlı kitaplarına bakıyordu, çok iyi bir yazar dimi sende hemen sevdin diye takıldım :) bana bir kitap seçtirdi bu kitabı :)
  ve aldı, kitapçıdanda hediye paketi aldı Allah Allah dedim heralde birine hediye verecek (kitabı değil başka bir şeyi ) kitapçıdan dışarı çıktığımızda kitap kardeşim tarafından bana sunuldu ne kadar mutlu olduğumu anlatamam ve şaşırdığımı, eve kadar 32 diş açık gittim mutluluktan desem yeridir .:) daha sonra kitabı okuyacağımda da ilk sayfasında kardeşimin sıcacık notu.:) kitabın bende böyle güzel bir hikayesi var. Kitap çok güzel Sema hanımdan daha başka bir şey beklenemez zaten bitirmek 1 kaç saatimi aldı, Allah razı olsun.

 8. AHSEN diyor ki:

  Bu kitabı merak ettim çünkü sevgiye olan inancımı yitirmek üzereyim ve sevginin kesinlikle yeterli olamayacağına dair bir kanaat oluşmaya başladı galiba insanların seviyorum diyorken anlayışlı olamamasıyla ve özenmemesiyle alakalı.

Dünden Bugüne

Ayşe Askere Git Ali Sofra Kur

(30.9.2015 tarihli bir yazım. Şu an ocak 2019, bu süreçte ders kitaplarından bütün cinsiyet rolleri çıkartıldı ve 162 okul pilot okul olarak seçildi "cinsiyet eşitliğine duyarlı okul" adı altında cinsiyetsiz ...
Devamını Oku

Güzel Söz

" Allah erkeğin eşi ile muhabbet etmesinden memnun olur, bundan dolayı ikisine de sevap yazar.Ve rızıklarını arttırır. (Hadis-i Şerif) "

Kitap

Algı Yönetimi ve Manipülasyon

Algı Yönetimi ve Manipülasyon "Kanmanın ve Kandırmanın Psikolojisi" kitabı nasıl kandırıldığımızı çok iyi gözler önüne seren bir kitap. Mücahit Gültekin kitapta bilimsel açıklamalarla birlikte günümüzden ve İslam tarihinden örneklerle  yalın bir ...
Devamını Oku