Yargıya Nasıl Güveneceğiz?

09 Şubat 2019Haberler3 Yorum »

güven yargı terazı

Bir Öğretmen diyor ki,

Meslek hayatımda yakın zamanlarda şahit olduğum bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Benim çalıştığım mahallede bizim okula yakın bir ilkokul var. Burada yaşayan 50 yaşlarında bir erkek sınıf öğretmeni arkadaşımız vardı. Bazı kadın velilerin bu öğretmeni okuldan göndermek istediğini baskı yaptıklarını duyuyorduk.

Mesele, öğretmenin kadın velileri memnun edecek gün düzenlememesi ve haklı olarak velileri okul işlerine fazla karıştırmaması. Sonra birkaç veli öğretmenden şikayetçi olup bazı kız çocuklarına cinsel istismar uyguladığını iddia etmişler.

Sonra bu adamcağız apar topar yargılanıp 33 yıl ceza aldı.

Kadın rehber öğretmenimize bu konuyu sordum “Ya çocuklar yalan söylüyorsa arkadaşımız iftiraya uğramışsa” dedim.

Bana verdiği cevap “Pedagoglar çocukların ifadesini alıyor, yalan söylense onlar tespit eder.” dedi, bir şey diyemedim.

Sonra velilerden birkaçı “Biz sadece öğretmeni göndermek istiyorduk, işin buralara geleceğini 33 yıl ceza alacağını tahmin edemedik, içimiz rahat değil, bazı insanların gazına geldik.” deyip ifadelerini değiştirdiler ve öğretmenin cezası iptal oldu.

Serbest bırakılan öğretmen bir daha göreve dönmek istemedi. Eğitim fakültesinde okuyan oğlu öğretmen olmak istemediğini söyleyerek okulu bıraktı.

Şimdi soruyorum biz bu hukuk sistemine, pedagoglara, hakimlere, savcılara, yargıya nasıl güveneceğiz ?

Okunma Sayısı : 5.153

Yorum yapın

“Yargıya Nasıl Güveneceğiz?” için 3 Yorum

 1. Selim1453 diyor ki:

  Yakında bütün erkekler şöyle dua edecek eminim;

  Alllahım müslüman türk kadın ve kızlarının şerrinden sana sığınırız.

 2. Aslan akbey diyor ki:

  Bu kanunları yapanlar bunca uyarılara rağmen hatalarında ısrar ediyorlar. O yüzden onları ya Allaha havale edip ahirette en ağır cezayla yanıp katılmaları için dua edeceğiz ya da işimiz amerikanın işgaline kaldı. Amerika gelirse biz türk erkekelrini öldürür, türk kadınları da biz türk erkeklerinden böylece kurtulur. Biz erkeklerde şehit oluruz dunya da akp yuzunden yuzumuz gülmedi hic degilse bu sayede ahiretimiz güler.

 3. SALİH SAKİN diyor ki:

  İÇLER ACISI BİR DURUM…
  ŞİMDİ BU ÖĞRETMENİN PSİKOLOJİK DURUMUNU DÜŞÜNEMİYORUM BİLE..
  AİLESİNE TOPLUMA KARŞI BİR DEFA DAMGALANMIŞ TACİZCİ DİYE..
  SONRA EN ÜST PERDEDEN CEZA ALMIŞ..
  ARDINDAN ŞİKAYETÇİLER İFTİRANIN BU BOYUTA GELECEĞİNİ DÜŞÜNEMEMİŞLER VE İFADELERİNİ DEĞİŞTİRMİŞLER…
  ADAMIN ÜZERİNDEKİ TECAVÜZCÜ DAMGASINI KANUN SİLMİŞ AMA UCUZ BİR SİLGİ KULLANMIŞ..
  ÖYLE YA ÇAMUR AT İZİ KALSIN MİSALİ..
  BU YAŞANANLARDAN SONRA BU ÖĞRETMENE BAKIŞ AÇISI – ACABA –
  NEDEN??? SORU İŞARETLERİ OLACAK VE ATEŞ OLMAYAN YERDEN DUMAN ÇIKMAZ MİSALİNDEKİ GİBİ BİR İMAJ HİÇ EKSİK OLMAYACAKTIR..
  ZAMANI GERİ ÇEVİRMEK MÜMKÜN OLMADIĞINDAN YAŞANAN BU İFTİRAYI VE AKABİNDEKİ ŞÜPHEYİ SİLMEKTE İMKANSIZDIR. AYRICA ÇOCUĞUNUN BU OLAYDAN ETKİLENİP EĞİTİMİNİ BIRAKMASINA KADAR GİDEN BU DURUMU SIRADAN BİR OLAY GİBİ DEĞERLENDİRMEK ELBETTE ACİZLİK OLUR.
  ZİRA NE KANUNLARI YAPANLAR NE VELİLER NE DE BU OLAYA ŞAHİT OLAN DİĞER İNSANLAR BÖYLE BİR İFTİRAYI YAŞAMADIĞI İÇİN ATEŞİN DÜŞTÜĞÜ YERDEKİ ACISINI BİLEMEZLER.
  DÜŞÜNÜNELİM YANİ EMPATİ YAPIP KENDİMİZİ ONUN YERİNE KOYALIM…. SONUCUNDA AKLANIP BERAAT ETMİŞ OLSAK HATTA YÜKLÜ MADDİ TAZMİNAT BİLE ÖDESELER İTİBARIMIZI İADE ETMİŞ OLURLAR MI SİZCE…
  HADİ İFTİRACILAR ORTADA DA, HANGİ HAKİM HANGİ SAVCI HANGİ PEDAGOG BİLİRKİŞİ SORUMLULUĞUN BU HALKALARINDAN AYRI TUTULABİLİR Kİ?

Dünden Bugüne

Ayşe Askere Git Ali Sofra Kur

(30.9.2015 tarihli bir yazım. Şu an ocak 2019, bu süreçte ders kitaplarından bütün cinsiyet rolleri çıkartıldı ve 162 okul pilot okul olarak seçildi "cinsiyet eşitliğine duyarlı okul" adı altında cinsiyetsiz ...
Devamını Oku

Güzel Söz

“ Tüm istediği sadece diplomadan ibaret olan anne babalara, Allah niye bir Fâtih bir Selâhaddin göndersin ki? Bol bol mühendis gönderir.” (Nureddin Yıldız

Kitap

Algı Yönetimi ve Manipülasyon

Algı Yönetimi ve Manipülasyon "Kanmanın ve Kandırmanın Psikolojisi" kitabı nasıl kandırıldığımızı çok iyi gözler önüne seren bir kitap. Mücahit Gültekin kitapta bilimsel açıklamalarla birlikte günümüzden ve İslam tarihinden örneklerle  yalın bir ...
Devamını Oku