2012 Aile yılı İlan Edildi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, Sancaktepe Belediyesi'nin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve İslam Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi'nin (IRCICA) desteğiyle düzenlediği ''İslam Ülkelerinde ve Toplumlarında Aile'' konulu uluslararası sempozyumda yaptığı konuşmada, ailenin toplumların en temel taşı olduğunu söyledi

Hüseyin Tanrıverdi, ''Nasıl kökü sağlam olmayan ağaç kurumaya, temeli sağlam atılmayan bina yıkılmaya mahkumsa ailenin çürüdüğü, dejenere olduğu bir toplum da çökmeye, hatta yok olmaya mahkumdur'' dedi.

Hüseyin Tanrıverdi, ''Aile düzeninin bozuk olduğu, aile sıcaklığının tanınmadığı bir toplumda huzurdan, mutluluktan ve sağlıklı bir gelecekten bahsetmek asla mümkün değildir. Mutlu bir evdeki sıcaklık tüm mahalleye, tüm şehre, tüm ülkeye yayılır'' dedi.

Tanrıverdi, bilgisayar kullanımı, internet ve özellikle televizyon konusunda çocukların zararlı yayın ve görüşlerden korunması için anne ve babaların eğitiminin büyük önem kazandığını vurguladı.

Yerel Yönetimler Başkanlığı'nın 2012 yılını ''Aile Yılı'' olarak ilan ettiğini, yıl içinde yerel yönetimlerin aile konusunda daha çok proje üretmelerini, ailenin korunmasını ve devamına ilişkin bilimsel toplantılar düzenlenmesini, etkinlikler gerçekleştirmesini istediklerini söyledi.


Bunlar da ilginizi Çekebilir

1 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz