Aile Zekası

 

Münir Arıkan

Hayat Yayınları

Münir Arıkan tarafından kaleme alınan Aile Zekâsı’ndaki 33 bölüm, evlilik öncesinde birbirini tanıma dönemindeki eş adaylarının, evlilik sürecinde ise, eşlerin birbirine sormaları gereken ve aile içi huzur ve mutluluğun 33 temel direğidir.

Ama IQ’su (Itelligent Quotient) yüksek birçok insanın evlilikleri çıkmazda. Zekâlarıyla dünya çapında başarılara imza atmış pek çok ünlü kişinin algı ve anlayışını aile dışında kullandığı; ama eve gelince hiçbir duygusal zekâ belirtisi göstermediği de bir gerçek. Ota, ağaca, kediye, köpeğe, yolunu şaşırmış balinaya karşı yüksek bir duygusal zeka örneği sergileyerek sahip çıkan kişiler, söz konusu olan eş ve çocukları ve aile gidişatı olunca hiçbir zekâ belirtisi göstermiyorlar.

Ruhsal Zekâsı (Spiritual Intelligence – SQ) yüksek, toplumun gözünde zirve yapmış birçok kişinin, dünyayı kurtarmaktan ailelerini kurtarmaya pek vekitleri olmuyor.

Yazarın keşfettiği, ailedeki huzu, mutluluk ve başarının kaynağı olarak gördüğü ve Aile Zekâsı (Family Intelligence Quotient – FQ) adını verdiği bu kavram ise, dünyada ilk kez tarafımızca literatüre kazandırılmış yepyeni bir kavramdır.

Bu kitapla, aile kurumunu ayakta tutmanın, aile içi iletişimin, huzur, mutluluk ve başarının en temel ve somut yaşanmış örneklerini bulacaksınız.


Bunlar da ilginizi Çekebilir

0 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz