Antalya’dan Prof.Ömer Özkan

2012 de başladı...

1990’larda aklımızın bir karış havada olduğu zaman dilimlerinin bittiği yıllarda ,2000li yıllar kavramı ,kafalarda bir uzay çağı efsanesi gibi düşünülürdü.Aptal senaryolarıyla IQ seviyesi mongollara hitap edecek şekilde tasarlanmış, bilinçle tasarlanmış binlerce amerikan uyduruğu filmlerle zihinlere yerleştirilmiş efsaneli yıllara başlayalı oniki yıl geçmiş.

Üstad Saidi Nursinin –çok emin değilim, aklımda kalan- bir tahmini vardı kıyamet zamanıyla ilgili.Zaman zaman ağzımdan çıkar. İşte artı eksi elli yüz neyse ,kıyametin kopmasına da kaldı yüz yıl.

Tek bir katmadeğeri yüksek ilaç keşfedemedik ya buna yanıyorum. Yüz yıl sonra sahne-i dünya belki yok. Bu saatten sonra ilaç üretsen nolacak, araba üretsen nolacak?

Türk milletinin dünya tıbbına sokabildiği merhum Akşemsettinin çiçek aşısı varmış. Artık dünyada çiçek hastalığı yok ( Su çiçeği var).Dolayısıyla aşıya da gerek yok.

Akşemsettin’den sonra ikinci olarak 2005 yılında ankaferd keşfedildi.

‘Ankaferd’ adlı bir kanama durdurucu solusyon .çok önemli bir buluş olarak nitelendirilmişti. Bir tıpçı olarak ben de çok anlamlı bulmuştum. Noldu buna diye bir pubmed araştırması yaptım. Pubmed ,uluslarüstü ,değerli tıbbi çalışmaların yayın özetlerinin yer aldığı bir taban.Ankaferd ilacıyla ilgili yapılan 77 yayın var. Tamamı bizim ülkemizde yapılmış.İhraç edememişiz anlaşılan.

Yani bunu dünyaya kabul ettirmekte sorun var gibi .

Etrafınıza bir bakın, keşfettiğimiz ne var? Yoğurt,simit,döner. Bunların da seri üretimi için gerekli takım,teçhizat muhtemelen Almanya’dan.

Halbuki yüzlerce üniversite ,onbinlerce doçent profesör.

Sağolasın Antalya’dan Prof.ömer Özkan. Bari sen çıktın da bükülen boynum azıcık yukarı kalktı.

 

 


Bunlar da ilginizi Çekebilir

0 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz