Çocukluk Sırrı

175268_cocukluk-sirriHer çocuğun özünde, o çocuğun nasıl bir yetişkin olacağının şifrelerini barındıran `çocukluk sırrı` vardır.

Bu sır, çocuğun içinde `buyurucu bir iç kılavuz` olarak, mütevazı bir sabırla, adım adım o çocuğun kişilik ve karakterini oluşturma mücadelesi verir.

Yetişkinler ise, çocuğun özünde gerçekleşen bu ince yapılanmayı hesaba katmadan, kendilerince bir zoraki kişilik oluşturma gayreti içine girdikleri için, çocuk eğitiminde sorunlar yaşanıyor.

Bu kitapta, çocuğun benliğini zarara uğratmadan, kişilik ve karakterini bozmadan, onlara nasıl rehberlik yapılacağını bulacaksınız...

Başka bir deyişle, bu kitapta, Mevlana`ların, Hacı Bektaş`ların, Yunus`ların, Fatih`lerin nasıl yetiştiğinin sırlarını barındıran Anadolu Pedagojisi`ni bulacaksınız...

--

Çocuk eğitimi kitapları okumaya kimden başlamalıyız diyenlere ilk önerdiğim kitap hep Çocukluk Sırrı oldu.Taze annelere, kendini arama yolculuğuna çıkanlara hediye ettiğim kitaplardan biri de buydu. Üstelik bir kez okunup bırakılmayacak kadar ayrı bir yerde tutuyorum kitabı. Tekrar tekrar okuyup, içimizdeki "kendimiz olma" zorluğu yaşatan " örtüleri kaldırmak içinde bunu önemsiyorum. (Tuğba)


Bunlar da ilginizi Çekebilir

0 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz