Eşim Kimseyle Görüşmeme İzin Vermiyor

Eşim arkadaşlarımı beğenmediği için çevremden uzaklaştırdı. İş yerinde hep erkekler olduğu için onlarla da mecbur kalmadıkça konuşmam yasak. Derdimi anlatacak hiç kimsem yok. O kadar yalnızım ki... Tabi bir eşim var yalnız değilim belki ama insanın bir iki tane arkadaşı da mı olamaz?

İsyan ettiğimde beni namussuzlukla suçluyor. Ortaya düşmeye meraklıymışım . O kadar yoruldum, o kadar pişmanım ki.. .Seviyorum ama sadece o kadar yanında olmak istemiyorum . Beni o kadar bunalttı ki ölmek istiyorum…

Anlattığımda bir türlü anlamıyor ya hep ya hiç diyor orta yolu bulamıyoruz bir türlü. Orta yol olarak onun istediklerini yapıyoruz. Ailem vs hiç kimse de yok arkamda.. .Öyle pişmanım ki ve yaptığım hiçbir şey çözüm olmuyor. Ya seni tamamen ortalığa salıcam diyor ya da benim istediğim gibi yaşayacaksın. Ne yapmalıyım?

***

Öncelikle bir erkek soyadını taşıyan ve ailesinin kadını olarak kabullendiği karısının namusu hakkında konuşmak bir kenara, konuşturmamalıdır. Erkeklik davranışlarla kendini gösterir. Hepsinden de önemlisi hiç kimse namus sorgulama haddini kendinde bulmamalıdır. Bunun aksi durum o kişinin (kadın veya erkek) kişilik zaafiyetini ve aslında kendinde o yönde problem ve güvensizlik olduğunu gösterir.
Bazen maalesef sadece kadınlar değil, iş hayatında bulunan erkeklerinde eşleri tarafından iş için bile olsa karşı cinsle iletişim kurmasını hatta selamlaşmasını dahi istememektedir. Bunu talep eden kişinin niyeti şüphelidir aslında. Yani, kişi nasılsa öyle bilir karşısındakini.
Size önerim her nerede bulunuyorsanız bir uzman desteği almanızdır. Çünkü bu problem aslında aranızda yaşanan başka problemlerin örtüsü olabilir.

www.inciyesilyurt.com

*Sorularınızı yorum bölümüne ya da iletisim@inciyesilyurt .com adresine iletebilirsiniz.


Bunlar da ilginizi Çekebilir

12 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz