Eşim Odamızda Yatmıyor

İnci Hanım 2000 yılında evlendim ve iki de çocuğum var .Eşim de uyku problemi var uyuyamıyor ve yatak odasında yatmıyor.10 yıldır toplam 30 gün aynı yatağı paylaşmamışızdır.Yeni evliyken çok üzülüp gece boyu ağlardım artık alıştım. Benim için bişey ifade etmiyor gelmesi veya gelmemesi ama çocuklarım büyüdü oğlum on yaşında kızım yedi yaşında. Ben kendimden daha çok çocuklarım üzerinde olumsuz bir etki oluşturur mu diye merak ediyorum ?Çok teşekkür ediyorum iyi çalışmalar ...

Merhaba;
Eşinizin uyku probleminin içeriğinden tam bahsetmemişsiniz. Eğer ruhsal bir durumsa başvuracağınız uzman psikiyatri uzmanı olmalı. Böyle değil de tartışmalar sonrası veya koltukta uyumak rahatına geldiği içinse farklı. Ailede eşlerin aynı yatakta yatması eşlerin birbirine duyduğu sıcaklığı arttırması ve yakınlaştırması açısından önemli. Atalarımızın 'bir yastıkta kocayın' temenniside bu yönde mesajlar vermektedir.
Ancak bazı ailelerde eşlerden birinin horlama problemi veya eşin sese veya kokuya karşı aşırı duyarlılığı birlikte uyumayı zorlaştırabildiği için öncelikle varsa bu tür problemlerin ortadan kaldırılmasını öneriyorum.
Çocuklar sizi hep ayrı gördüyse kafalarında 'anne baba ayrı yatar' düşüncesi oluşabilir. Bu durumda şimdi olmasa bile aile gerçeği hakkında bilgi sahibi oldukları yaşlarda içsel sorgulamaya neden olabilir. 'Ailelerde anne baba birlikte uyurken neden benim annem babam birlikte uyumyor? sorusuna mantıklı açıklama yapmak gerekebilir.

*Sorularınızı yorum kısmına ve iletisim@inciyesilyurt.com adresine iletebilirsiniz.


Bunlar da ilginizi Çekebilir

0 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz