İnci Yeşilyurt’tan Yeni Bir kitap

Evlilik ve iletişim danışmanı yazar İnci Yeşilyurt, yeni kitabı ‘Beyni Bakire Aşıklar’ ile kadın erkek ilişkilerini yepyeni bir bakış açısıyla değerlendiriyor. Özellikle son yıllarda artan boşanma oranları, ilişkilerin kısa sürmesi ve iletişim kurmada yaşanan problemlerin ana sebeplerine odaklanan Beyni Bakire Aşıklar ile ilişkilerde ‘farkında olmadan yaptığınız hataları’ keşfedeceksiniz.

 

Küçük yaşlardan itibaren tanımlamaya çalıştığımız ‘aşk’, hayatınızda kaç kere başınıza geldi ya da kaç kere aşık olduğunuzu sandınız. Büyük bir heyecanla başlayan evliliklerde ve ilişkilerde neden duygular kaybolur, neden bir süre sonra karşınızdakini tanıyamaz hale gelir ve ayrılmaya karar verirsiniz? Bu soruların cevapları ‘Beyni Bakire Aşıklar’ kitabında.

 

Evlilik ve iletişim danışmanı İnci Yeşilyurt ‘Beyni Bakire Aşıklar’ kitabıyla kendinizi ve duygusal ilişkilerinizi derinlemesine sorgulatıyor. İnci Yeşilyurt ilişkilerdeki en önemli meselenin BEDENİN DEĞİL BEYNİN BAKİRE olduğunu gözlemleyerek yola çıktığı kitabı tam bir rehber niteliğinde. Özellikle son yıllarda artan boşanma oranlarının rasyonel sebeplerini araştıran İnci Yeşilyurt, Beyni Bakire Aşıklar kitabında yarattığı Özlem ve Orhan karakterlerinin yaşamlarına bizi misafir ediyor. Evli ve iki çocuk babası olan Orhan ile,hamileyken boşanmaya karar veren Özlem’in hikâyelerine ve ilişkilerde yaşanan problemlere hem kadın hem erkek gözüyle yaklaşıyor ve uzman olarak değerlendirmelerde bulunuyor.

beyni-bakire-asiklar-2

Aşkı öldürmeden evli kalmak için…

 

Kişi evlenmeden önce ilk olarak kendini iyi tanımalı ve evlilikten ne beklediğini, karşı tarafın beklentilerini ne kadar karşılayabileceğini gerçekçi olarak bilmelidir, diyen İnci Yeşilyurt flört döneminde eşleri birbirlerine olabildiğince açık davranmaları gerektiği konusunda uyarıyor.

 

‘Evlilik öncesi beraberliklerde çiftlerin birbirine tam anlamı ile doğal davranması, ileride oluşabilecek çözümü zor problemleri kolaylaştırır. Oysa maalesef çiftler birbirine doğal davranmak yerine uyumlu olmaya çalışarak kendini kabul ettirme ve beğendirme gayretine giriyorlar’ diyen İnci Yeşilyurt evlilikte yaşanan sorunların temelinin eşlerin birbirini iyi tanımadan evlenmeye karar vermeleri olduğuna dikkat çekiyor.

 

Karşımızdakini olduğu gibi kabul etmenin yanı sıra bizim olduğumuz gibi kendimizi ifade edip edemediğimizin cevabını arayan Beyni Bakire Aşıklar, kendini ve ilişkisini sorgulamaya hazır cesur aşıklar için Dharma Yayınları tarafından yayınlandı.

 

 


Bunlar da ilginizi Çekebilir

0 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz