Kutlu Doğumun Bu Yılki AnaTeması

'Kutlu Doğum'un bu yılki ana teması 'kardeşlik hukuku'

Diyanet İşleri Başkanlığı, 14 Nisan'da başlayacak Kutlu Doğum Haftası'nın bu yılki etkinliklerinin temasını 'Hz. Peygamber, Kardeşlik Ahlakı ve Kardeşlik Hukuku' olarak belirledi. Açıklama, Diyanet İşleri Başkanlığı resmi internet sitesinden yapıldı.

Açıklamada, gün geçtikçe örselenen ve ihmal edilen kardeşlik ahlakı ve kardeşlik hukukunun en önemli insani değerlerden biri olmasından hareket eden Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, özelde toplum, genelde tüm insanlık için çok önemli bir prensip olan kardeşlik ahlakı ve kardeşlik hukuku konusunda ülke çapında hoşgörü, kardeşlik ve dayanışma ruhunun daha da güçlenip gelişmesini amaçladığı aktarıldı.

Hazreti Peygamberi daha iyi tanıyıp anlamak ve onun sevgisini canlı tutmak, örnek yaşayışını ve özellikle kardeşlik hukukunu bütün boyutları ile gündeme taşımayı hedefleyen Diyanet İşleri Başkanlığı, bu hafta içerisinde bir dizi programa da imza atacak. 14 Nisan'da başlayacak olan 'Kutlu Doğum Haftası'nın resmi açılışı ise İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu'nda halka açık bir programla gerçekleştirilecek.

MİLLİ GAZETE

 

 


Bunlar da ilginizi Çekebilir

0 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz