Öpücük Kutusu

9368_1690“ İnsanın iki hayatı var; Birincisi dışarıdan görünen ikincisi kişinin kendisinin bile ne hissettiğini bilmeden yaşadığı, çatışmalarla, bilinçdışı gizemlerle dolu karmaşık olan hayatı… Bu kitabı ikinci hayatınız için yazdım “ diyor Prsikoterapist Mehtap Kayaoğlu. Bir gün her şeyini paylaştığını düşündüğü yeğeninin bir hayali öpücük kutusu olduğunu öğrendiğinde, hem buna hayret edişi hem de çocukların iç dünyalarındaki gizemi bir kez daha fark etmiş olmanın sorumluluğuyla bu kitabı yazmış. Kendisine terapiye gelen ergenlerin ve ailelerin çatışmalarını ve çözümlerini paylaştığı bu kitap pek çok ergen ailesinin kendi çocuğunun gizli bahçesini keşfetmesine yardımcı olacağını düşünüyorum.

Çocuklar içlerinde taşıdıkları hisleri, paylaşabildikleri ve onarabildikleri ölçüde yara bere izi kalmadan yetişkin oluyorlar. Bir de anlaşılamadığını düşünüyorlarsa ve problemler her geçen gün çığ haline dönüyorsa, o zaman kişilik problemleri olan yetişkinler oluyorlar.

Çocuklarınızı ne kadar seviyorsunuz? Neleri seviyorlar? Neleri sevmiyorlar? Ne yapmak istiyorlar? Neyi istemiyorlar? Neyi biliyorlar? Neyi bilmiyorlar? Öğrenmek isterseniz sekiz ergenin yol göstericiliğiyle onları bu kitapla anlayabilirsiniz.

Ama her şeyden önce okumaya talip olmak gerekiyor… Önce kitapları sonra da çocukları ( Nesil Yayınları)

Tuğba Akbey İnan


Bunlar da ilginizi Çekebilir

0 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz