Bir De Böyle Kullanmayı Deneyin

15 Aralık 2014Haberler, İşe Yarar BilgilerYorum Yok »

indirALÜMİNYUM FOLYO

Ütü masasının örtüsünün altına alüminyum folyo yerleştirin. Folyo ütü ısısını geri yansıtarak masa tarafından emilmesini engeller ve ısıdan maksimum oranda faydalanmanızı sağlayarak ütüye ayırdığınız süreyi kısaltır.

MANDAL

Misafir terliklerinin birbirine karışmasını önlemek için her çifti mandalla birbirine tutturun. Terlik dolabındaki karmaşaya bu çok basit çözümle son vermiş olursunuz.

DİŞ MACUNU

Uzun süredir kullanılan biberonlardaki süt kokusunu gidermek için biberonun içini bir miktar diş macunu ile ovun ve iyice durulamayı ihmal etmeyin.

SAÇ KURUTMA MAKİNESİ

Tozları mıknatıs gibi çeken yapay çiçekleri sürekli yıkamak zorunda değilsiniz. Soğuk ayarda ve en yüksek devirde çalıştırdığınız kurutma makinenizi çiçeklerin tozlarını dağıtmak için kullanabilirsiniz. Bu işlemi aralıklarla tekrarlarsanız ıslak temizlemeye daha az ihtiyaç duyarsınız.

KÜRDAN

Koli bandının ucunu bulmak için dakikalar harcayanlardansanız bu sorunu minik bir kürdanla çözebilirsiniz. İşiniz bittikten sonra bandı kaldırmadan önce uç kısmını bir kürdana sarın. Bir dahaki sefere nerede olduğunu aramak zorunda kalmazsınız.

MUM

Eve geldiğinizde başörtünüzden çıkardığınız iğneleri nerede saklayacağım diye düşünmeyin. Desenli kalın bir mum hem dekoratif amaçlı hem de iğnelik olarak kullanılabilir. Muma saplanan iğne uçları kayganlaşacağından örtünüze veya kumaşlara da daha rahat geçer.

YASTIK KILIFI

Çamaşır sepetinde diğerleriyle karışmasını istemediğiniz mutfak havlusu, bebek giysisi, iç çamaşırı gibi çamaşırlar için yastık kılıflarını kirli çamaşır torbası olarak kullanabilirsiniz.

STREÇ FİLM

Sık sık buzdolabı temizlemeye vakit ayıramıyorsanız en son temizlikten sonra raflarını streç film ile kaplayın. Kirlendiklerinde vaktiniz varsa siler yoksa çıkarıp atabilirsiniz.

 

kaynak: Semerkand Aile Dergisi

Okunma Sayısı : 4.576

Yorum yapın

Dünden Bugüne

Hadis-i Şerif Düşmanlığı

Bizim halkımız Kur’an-ı Kerimi pek bilmez. Bu elbette büyük bir eksikliktir fakat yine de dinimizi Peygamber Efendimizin hayatı ile öğrendiğimiz için halkın inancı sağlamdır. Batılılar yüzyıllar boyunca İslam ülkelerine hoca kılığında ...
Devamını Oku

Güzel Söz

Rasulullah Efendimizin yaptığı bir dua. Bu kıymetli hadisi Şerifi öğrenelim bolca okuyalım inşallah. Kaynak: Ebu Dâvud

Kitap

Yuvamızda Huzur Bulalım Diye

Huzur, modern dünyada, moda dışı bir kelime gibi duruyor artık. Oysa, Huzur; ne tatlı bir kelimedir. Huzur; ruhun, zihnin ve bedenin sükûnet bulma hâlidir. Huzur; gönlün yatışması, nefsin tatmin olmasıdır. Huzur; baş dinçliği, gönül ...
Devamını Oku