Cinsiyet Eşitliği Dinimizde Lanetlenmiştir

01 Ocak 2019Sema Maraşlı7 Yorum »

 IMG-20170723-WA0001 “Erkeklere benzeyen kadınlara ve kadınlara benzeyen erkeklere Allah lanet etsin!”

Hz. Muhammed (s.a.v)

YENİ İDEAL ERKEK ve İDEAL KADIN

Toplumda cinsiyet eşitliğini sağlama kapsamında projeye hizmet edecek ideal erkek ve ideal kadını oluşturdular.

Yeni model ideal erkek: Daha çok kadına mahsus özellikleri bünyesine sığdırabilen erkek olarak çiziliyor. Bebek yüzlü, bakımlı, tüysüz, epilasyon yaptıran, rengarenk pantolonlar, çiçekli gömlekler giyen, moda ve stile önem veren, yemek yapan, kadının omuzuna başını dayayıp ağlayan erkek.

Yeni model ideal kadın: Daha çok erkeğe mahsus özellikleri sırtına yüklenen, sert, güçlü kadın. Bu yeni kadın tipi; başarı odaklı, çalışan, para kazanan, pantolon ve ceket giyen, kısa saçlı, sert yüz hatlarına sahip, sert ve acımasız olabilen, küfreden, argo konuşan, utanması az, evin dışında daha çok zaman geçiren, tek başına eğlenmeye gidebilen özgür kadınlar.

Adım Adım Güçlü Kadın Projesi

Çizilen yeni ideal erkek ve kadın tiplerin toplum tarafından kabulü ve yaygınlaşması için tabii en iyi araç medyadır.

Dizi ve filmlerde artık erkeksi kadınlar ve kadınsı erkekler revaçta. Eşcinseller yıllarca televizyon dizilerinde sevimli karakterler olarak gösteriliyor. Bunun neticesi olarak eşcinsellik normal karşılanmaya başlandı ve sosyal ağlarda medyatik eşcinseller, milyonlarca genç tarafından takip ediliyor.

Şarkıların kliplerinde, giyim markalarının kataloglarında, billboard reklamlarında kullanılan kadın ve erkek modellerin arasında fiziksel anlamda pek bir fark kalmadı.

Kadın ve erkek kuaför salonları, kadın ve erkeğin ortak kullandığı güzellik merkezlerine dönüşüyor.

Sinemalarda romantik filmlerin izleyicisinin artması, erkeklerin kız arkadaşları ya da eşleri ile romantik film izlemeye gitmesi yine değişimin göstergeleri.

Dikbaşlı, inat, ukala, hep kazanmaya odaklı, dediğim dedik, saldırgan, sert erkeksi kadınlar ve alıngan, kırılgan, korkak, küskün, sorumluluk almaktan korkan, kadınsı erkekler her geçen gün hızla artıyor.

Kısacası bazı oyun kurucular tanrıcılık oynuyorlar. Toplumları kendi menfaatleri uğruna yeniden inşa etmeye çalışıyorlar. Yaratılışın tersine insan tasarımları yaparak büyük oyunlar oynuyorlar.

“Dünyayı kadınlar kurtaracak” sloganları atılıyor. Dünyayı kadınlar kimden kurtaracak acaba bir de açık açık onu söyleseler!

Sema Maraşlı/ Güçlü Kadınlar Neden Mutlu Değil-Kitabından

Okunma Sayısı : 10.003

Yorum yapın

“Cinsiyet Eşitliği Dinimizde Lanetlenmiştir” için 7 Yorum

 1. Sevgi diyor ki:

  Kisa dar pantolon ve corapsiz kadinimsi ayakkabi giyen sozde muhafazakar erkek gormekten midemiz bulandi. Fenomen kadinimsilar zaten yaznaktan utanilasi durumda. Bunlara sempatu duyan yine sozde muhafazakar kizlar/erkekler hatta aileler. Cocuklarimizi bu ortamlardan nasil koruyacagiz hic bilmiyorum dogrusu.

 2. seko69 diyor ki:

  bir sanatçı (şarkıcı) eşinden boşanmak için mahkemeye sunduğu videoda eşinin lezbiyen olduğunu ve çocuğun kendine verilmesini talep etti. basın ise şarkıcıyı suçlayarak eşinin görüntülerini niçin servis ettiğini ve şarkıcının rezil bir durum içinde olduğunu bas bas bağırdı. ama lezbiyen ilişki yaşıyan bir çocuk annesi ile diğer lezbiyen bayan şarkıcının rezilliğini kimse konuşmadı. kınanan çocuğunu almak isteyen baba oldu. bunlar birer proje. dünyada olan eşcinsellik furyası Müslüman toplumlara da empoze ettiriliyor. ve basın bu iş için görevlendirilmiş durumda. ve en acısı da şeriatçı, dindar, muhafazakar, ağzından kuran düşmeyen lider ve partisi tarafından bunların hoş karşılanması ve destek görmesi. Sema Hanım sağolsun bize KADEM’in fgerçek yüzünü gösterdi. KADEM’in genel başkan yardımıcısı ise Erdoğan’ın kızı Sümeyye hanım. ve aynı derneğin Ankara sorumlusu ise Aile Bakanı.. bütün bunlar tesadüf değil. bir proje. ve bu proje adım adım ilerliyor. Rabbim Sema hanım gibi gerçek HANIMEFENDİ’lerden razı olsun.

 3. KAYA diyor ki:

  Bunlara göre dünyayı kadınlar erkeklerden kurturacak. Babası toplum hatta ailesiz ömür ve sanırım yeni nesilin kökünün kurutularak insansız dünya oluşturmaya çalışıyorlar. Allah akıl versin.

 4. Nuri diyor ki:

  Selamun aleykum, Allah CC gayretlerinizden dolayı sizlerden razı olsun. Niyetinizi ve amelinizi rızasına uygun şekilde daim etsin. son nefesinizde de sizlere temiz bir ölüm nasip eylesin.
  Ancak; bizler problemlerin temelden kaynaklandığını gündem edemessek, Peygamberlerin metodundan başka metotlarla başarının imkansız olacağını bilmezsek daha çook üzüleceğiz. zamanımızı Kitabı ve sünneti anlamaya, örnek şahsiyetler olarak güzelce gücümüz yettiğince yaşamaya ve çevremize anlatma gayretine girmemiz gerekiyor.
  Kardeşler; bu ülkede 1950 yılından sonra eleştirilen sol iktidar 70 yıllık tarih içinde toplasanız kovalisyonlarla 5 yılı geçmez. diğerlerinin gelişine bakın halkın değerleni gündem yaparak gelmişler ve yıllar küskünlük, yıkım ve hayal kırıklığı ortaya çıkarmıştır… “Yanlış (Allah’ın belirlediği temiz bir yöntem dışında) bir yöntem kullanılarak şerefli bir hedefe varılamaz.”( ümmet olarak sürekli tecrübe ettiğimiz bu hatadan dönememekteyiz. Müslümanlar olarak eğitimlerimizi, hedeflerimizi… şahıslara veya şahıslara atfedilen kitaplardan değil, Allah’ın kitabı Kur’an-ı Kerim ve kitabın hocası olan Resulullah(sav)’in sünnetinden almalıyız ve taassubumuz bunlara olmalıdır. Resulullah(sav) şöyle emretmiştir: “Size iki şey bırakıyorum. (Bunlara tutunursanız) asla delalete düşmezsiniz: Allah’ın kitabı ve sünnetim. Bu ikisi (kıyamette) havza kadar ayrılmadan beraberce geleceklerdir.”(Hâkim,1/93). İslamda şahıslara bağlılık yoktur. Şahıslar Allah ve Resulüne bağlılık derecesine göre itibar görür.“ Doğru-yanlış, iyi-kötü süzgecimiz kitap ve sünnet kriterlerinden oluşmadığından şahıslara, olaylara bakışımız birilerinin istediği şekilde olmaktadır.

  • Burak Basayev diyor ki:

   Nuri Bey, çok güzel bir konuya değinmişsiniz. Asıl mesele de zaten budur. Bizler birilerinin heva ve hevesi doğrultusunda yönetilme eğilimine devam ettikçe bu sapkınlıkların olması kaçınılmaz bir durum.

   Ümmetin imtihanının “demokrasi ve özgürlük” gibi saçmalıklar olduğunu anladığımızda herşey için çok geç olmaz inshallah…

 5. Aslan akbey diyor ki:

  Allah sizi cehenneminden uzak eylesin sema hanım. Ahirette hz meryem ve hz hatice validelerimizle komşu eylesin . Mevcut siyasetteki feminist kadınları da dünyayla güneş arasındaki mesafenin sonsuz katı kadar cennetinden irak eylesin.

  • Bilâl diyor ki:

   Müslüman, aslında başkalarına beddua da etmekten uzak durmaya çalışmalıdır ama şu ettikleri rezilliklerinin ve gerçek mânâda zulümlerinin hatrına duanıza sonuna kadar amin diyerek iştirak ediyorum.

Dünden Bugüne

Ayşe Askere Git Ali Sofra Kur

(30.9.2015 tarihli bir yazım. Şu an ocak 2019, bu süreçte ders kitaplarından bütün cinsiyet rolleri çıkartıldı ve 162 okul pilot okul olarak seçildi "cinsiyet eşitliğine duyarlı okul" adı altında cinsiyetsiz ...
Devamını Oku

Güzel Söz

Rasulullah Efendimizin yaptığı bir dua. Bu kıymetli hadisi Şerifi öğrenelim bolca okuyalım inşallah. Kaynak: Ebu Dâvud

Kitap

Algı Yönetimi ve Manipülasyon

Algı Yönetimi ve Manipülasyon "Kanmanın ve Kandırmanın Psikolojisi" kitabı nasıl kandırıldığımızı çok iyi gözler önüne seren bir kitap. Mücahit Gültekin kitapta bilimsel açıklamalarla birlikte günümüzden ve İslam tarihinden örneklerle  yalın bir ...
Devamını Oku