Çok Şey Fark Eder

11 Ağustos 2017Hüseyin Küçük5 Yorum »
unnamedÇok uzun zaman oldu yazmayalı ve gerçekten özlemişim. Filistin’e gittikten sonra çok şey fark etti. Engelliler için ne yapabiliriz diye düşünürken kendimi okullarda, kurum ve kuruluşlar da engellilerin maneviyatsızlığı ile ilgili seminerler verirken buldum.
Ve buradan sesleniyorum hangi şehir olursa olsun engellilerle ilgili eğitim ve çocukların ön yargısını kırmak için seminer veririm. Çağırmanız yeterli. Okul, kurs, kurum, banka vb. Aklınıza hangi yer gelirse gelsin ben hazırım ve ücret almadan sadece artık bir şeylerin değişmesi gerektiği için Allah rızası için gelip seminer vereceğim.

Kısa film çektik engellilerle ilgili ve bunları sizlerle paylaşıyorum. Yazım kısa oldu ama videolarımızı seyredin ondan sonra yorumlarınıza göre yazımın devamını getiririm İnşallah.

İlk video

https://www.youtube.com/watch?v=V3VwIoXKtgI

Okunma Sayısı : 1.714

Yorum yapın

“Çok Şey Fark Eder” için 5 Yorum

 1. Necla diyor ki:

  Benim gözlerim de az görüyor 20% görüyor video yu izleyince duygulandım ben hiç engelime takılmadım kendime uğraşlar buluyoru sema Maraşlı hanımın kitaplarını yazılarını sürekli okuyorum çevremdeki indeki insanları evime toplayıp okuduklarımı anlatıyorum aaile iletişimi hakkında sohbetler yapıyorum insanların sıkıntılarını dinliyorum onları rahatlatacak teselli olaacak konuşmalar yapıyorum buda beni ve dinleyen sıkıntılı insanları rahatlatıyor keşke birileri benimde elimden tutsa çevremdeki insanlara Allah rızası için daha çok faydalı olabilirdim
  Ayrıca sayfamı beğenip takip ederseniz sevinirim
  https://m.facebook.com/Huzurlu-Yuvam-160481554524936/?ref=bookmarks

 2. Rayiha diyor ki:

  Çok güzel. Ben de az görüyorum. Hep birşeyler yapmak istiyorum ama küçük bir yerde yaşadığım için bu tür şeyleri pek takip edemiyorum. Takip etsem de bu şekilde uzaktan uzağa, faaliyette bulunamadan. Ama elimizde bulunan imkanı değerlendirmekle sorumluyuz tabimi.
  Hepimiz imkanımız ölçüsünde faydalı şeyler yaparız inşajjah. Allah sizin de yar ve yardımcınız olsun.

 3. Sadece Fatih diyor ki:

  Elinize, emeğinize sağlık. Videolarınızı izledim. Bir iki arkadaşa ileteceğim inşAllah belki oradan yayılma imkanı olur.

  Bu çalışmanız vasıtasıyla şu soruyu tekrar sordum kendime. Asıl engelliler her azası tastamam olduğu halde sahip oldukları nimetin şükrünü tam yapamayan bizler mi yoksa Allah’ın bir kısım nimetlerinden vermediği ve ahirette bu sabıra karşılık mükafatlandırılacak olan özel durumu olan insanlar mı? Görünürde engeli olmayan bizler acaba kalplerimizi tam kapasite hiç bir engele takılmadan kullanabiliyor muyuz?

  Allah sabrınızı arttırsın. Ahirette ise bu dünyada orası için umduğunuz nimetlere sizleri kavuştursun.

  Selametle kalın.

 4. gulpembe diyor ki:

  calismalariniz ilham verici, cok guzel!
  projelerin devami gelir insallah…

 5. .../nisa diyor ki:

  Bugünlerde o kadar çok tevafukla karşılaşıyorum ki konuştuğumuz bir konu iki gün sonra bu sitede paylaşımda oluyor bazen şaşırıyorum biri bizimi gözetliyor :)

  Özel durumu bulunan kardeşlerimizi eskiye nazaran toplumun içinde daha çok görüyorum ki bu beni çok mutlu ediyor. Toplu taşıma araçlarında hemen hergün karşılaştığım işitme ve görme özel durumu olan kardeşlerimiz var.

  Üsküdar’da işitme durumu için özel eğitim veren kuran kursu var varlığını duyunca çok mutlu oldum giden tanıdığım var.

  Görme durumu için kabartma kuran-ı kerimler var bazı camilerde eğitim veren hocalar var.

  Toplumda ve devlette bu konuda gelişmeler var. Yine özel durumu bulunan kardeşlerimiz için ücretsiz umre gündemde.

  Dün akşam tvde izlediğim bir gazi kardeşimiz tek ayağıyla ayakta namazını eda ediyordu bu güzel görüntüler bence çok şeyi değiştirir çok şeyin farkına vardırır.

  Bu konuda trt diyanet tv ile irtibat kurulabilir. Engelsiz hayat ve Cennet Çocukları çalışması çok anlamlıydı. Hem ailelerle hem kardeşlerimizle daha çok hemhal olunabilir. Belediye ve hastanelerde seminerde faydalı olabilir. Daha önce böyle bir proje duymuştum.

  Mim Kemal Öke’yi daha önce duydunuz mu bilmiyorum onunla da irtibata geçebilirsiniz.

  Allah güzel niyetinizi çabanızı kabul eylesin inşaAllah güzel işlere imza atarsınız.

Dünden Bugüne

Nasıl Hitap Ediyorsunuz?

Bir mikrop gibi nasıl geldi yerleşti dilimize, bilmiyorum. Çocuklara, gençlere hitaplarımız bozuldu.  Neredeyse kimse çocuğuna “Oğlum, kızım, yavrucuğum, evladım, çocuğum…” demiyor. Anne-babalar çocuklarına “anneciğim, babacığım” diyor, halalar çocuğa “halacığım” teyzeler” ...
Devamını Oku

Güzel Söz

“ Bir eylemin, iyi ya da kötü olduğuna işaret eden tek bir nitelik vardır; eğer dünyadaki sevgi oranını arttırıyorsa iyidir ancak insanları ayırıyor ve aralarında düşmanlığa sebep oluyorsa kötüdür. “ ( Le Tolstoy)

Kitap

Çocuğunuzun Sahibi Değilsiniz

“Sormamız gereken soru şu: Geçmişimizin şimdiki yaşamımızı ne kadar süre daha yönetmesine izin vermek istiyoruz? Daha ne kadar başka bir zamanın hayaletleriyle savaşmak istiyoruz?" #drshefalitsabary nin kitabını internette kitap araştırmaları ...
Devamını Oku