Kadın mı Güçlendi Nefsi mi?

16 Ağustos 2019Sema Maraşlı5 Yorum »

semaKadın hareketi ile kadın kimliği erozyona uğradı. Bereketli bir toprağın yerinden kayıp kendine ait olmayan bir yere yığılıp kalması gibi kadınlar da erkeklere ait topraklara yığılıp kaldılar.

Kadınlar ne erkek ne de kadın olabiliyorlar. İç çatışmalarının, huzursuzluklarının sebebini yine erkeklere bağlıyorlar ve erkek düşmanlığından besleniyorlar.

“Feminizm erkek düşmanlığı değildir” diyen feministlerin en çok kullandığı sloganlarına bakarsak ne yaptıkları çok net görülüyor:

“Özgürlük evlilikten güvenli-Kalbi kırılan bütün kadınların hesabını soracağız-Erkeklik öldürür -Erkeklere ölüm-Kadın kadındır, çiçek baban-Koca ne ayol?-Erkekleri öldüreceğiz hazır olun -Erkliği sökeceğiz-Akşama yemekte zıkkımın kökü var-Eşitlik yoksa aşk da yok…”

İyi ki feminizm erkek düşmanlığı değilmiş, erkek düşmanlığı olsa ne yaparlardı acaba? Sloganları tamamen faşist, cinsiyetçi, düşmanlık ve nefret odaklı.

Kadınlığın güzelliğinden habersiz, kadın doğmuş kadın olamamış kadınlar, nefret söylemiyle güya kadın hakları savunuyorlar.

Cinsi latifi “Cinsi sopa” yaptılar yine de yetmedi, iyice yok etmeye çalışıyorlar.

Kadınların çoğu feminizmi sevdiler çünkü feminizm nefse hitap ediyor ve kadının egosunu besliyor. Hep haklı olan kadın, hep alacaklı olan kadın. Feminizm kadınların zaaflarından çok iyi besleniyor.

Feminizm kadını değil, kadının nefsini güçlendiriyor. Güçlenen nefis iktidar istiyor. Güçlenen nefis kapitalist sisteme hizmet ediyor.

Feministler iyi çalıştı bunu takdir etmek lazım. Dağın başındaki köyde yaşayan Güllü Teyzeye bile ulaştılar, feminizmin ne olduğunu bilmeden onu bile feminist yapmayı başardılar. Güllü teyzeler, Zeynep analar bile feminist oldu. Kadınların büyük çoğunluğu hakkının yendiğine inanıyor. Fakat kendileri erkeklerin haklarını yiyip yemediklerini hiç düşünmüyorlar. Cinsiyetler savaşı küçük büyük her yerde yaşanıyor.

Modern dünyanın oyunları kadınların üzerine oynanır. Ne doğurtulmak isteniyorsa o aşılanır.

Her kadın anadır; muhakkak doğurur. Kadın; insanı doğurur, toplumu doğurur, iyiliği doğurur…

İyiliği doğurmazsa kötülüğü doğurur. İlla doğurur.

Kadınlar uyanık olmalı, nefreti ve kötülüğü değil; sevgiyi, iyiliği, hayrı ve bereketi doğurmalıdır ki hem Yaratıcı’sına isyankar olmasın hem de yaratılış gerçekliğine aykırı yaşamasın.

Sema Maraşlı “Güçlü Kadınlar Neden Mutlu Değil” kitabından bir bölüm.

 

Okunma Sayısı : 7.701

Yorum yapın

“Kadın mı Güçlendi Nefsi mi?” için 5 Yorum

 1. Ahmet Yücel dedi ki:

  Kadın erkek eşittir, diyorlar bu feministler. ”KADININ BEYANI ESASTIR.” Diye kabul edildikten sonra, ”Kadın erkekten üstündür erkek ikinci sınıf bir varlıktır hatta kadının kölesidir.” söylenmeye başlanacaktır yakında. Kadının beyanı ile erkeği hapse atabiliyorsunuz, ”SUÇLU OLDUĞU İSPATLANINCAYA KADAR KİŞİLER SUÇSUZDUR.” Bu maddede tarih oldu. Hani, ”ADALET MÜLKÜN TEMELİ İDİ?

 2. Gulpembe dedi ki:

  “Birbirinize dusman olarak oradan inin”(Araf24)ayetini; kadin- erkek cekismesi/ dusmanligi anlaminda yorumlayanlar olmus.Biz henuz pekcok seyden habersiz kucuk bir cocukken mahallede/ okulda kizlar ve erkekler gruplasir birbirmizi sinir etmeye altetmeye calisirdik. Erkeklerin kizlarin sacini cekmesi, kizlarin erkeklere laf sokmasi dogal gelisen seylerdi. Yani bu icten gelen bir tepki, erkek gordugunuzde kafasini falan kirmak istiyorsunuz, Saka Saka:)

  Yukarida bahsi gecen feminizm bir akimdan ziyade akil hastaligi gibi birsey, bir cinsin diger cinsten daha hakli/ daha ustun oldugunu savunmak , bunu bayraklastirmak ancak akil hastaligidir. Muminlere gore bu hayat bir mehdi uhuvvettir yani kardeslik besigidir. Hepimiz Bir’den geldik ve yine O’na dondurulucegiz.
  Pepuk kuśu efsanesindeki gibi, zamaninizin Pepuk kuslari da erkek kardeslerine haksizca kiyan sonra pisman olacak kimi kadinlar.

  • Siyah dedi ki:

   Feminizm bir cinsin bir cinsten üstün olduğunu savunmaz. Kadının insan olduğunu erkek ile eşit hak hürriyet istek ve hedeflerinin olduğunu söyler ve hiç de akıl hastalığı değildir. Feminizmi amacından saptıran ilahlaştiran insanların olması her feministin aynı olduğu anlamına gelmez. Çeşit çeşit feminizm vardır. Anarşik feminizm ateist feminizm vs. Ben ana akım feministim. Üstünlük iddiam yok kimseden üstün değilim kimse de benden üstün değil. Feminizmi iyi araştırın. Ben erkeklere değil üzerimde hak iddia eden otorite olmak isteyen erk sisteme eril zihniyete karşıyım. Bu bazen ailen bazen devlet bazen eşin bazen sevgilim hatta bazen arkadaşların bile olabilir. Kimse otoriteniz olmamalı. Hiç kimseye itaat etme. Sorgula.

   • Gulpembe dedi ki:

    Sevgili Siyah,
    Bahsini yaptigim feminizm “ yukarida bahsi gecen feminizm” dir. akil hastaligi olarak gordugum sey ise “bir cinsin diger cinsten daha hakli/ daha ustun oldugunu savunmak , bunu bayraklastirmak”tir. Feminizmi ve feministleri genellemis olmayip yorumumu ilgili yazi uzerine yapmis oldugumu simdi farketmissinizdir.

    Otorite ve itaat mevzusuna gelince; ister aile isterse egitim, sirket, hukuk.. olsun tum sosyal kurumlar icinde belli bir hiyararsik merdiven tasir ki; varliklari devam edegelsin. Bu “dengedeki” otorite- itaat iliskisini kaldirdiginizda ortaya cikan sey anarsidir. Anarsi ise beklenenin aksine daha fazla ozgurluge degil, varolan guvenli alanin da elden cikmasina ve kaosa/yikima sebep verir.

    • Siyah dedi ki:

     Teşekkürler Gülpembe bu sitenin en sevdiğim yorumcusu. Seni anladım ve fikirlerine saygı duyuyorum feministleri genellemediğin için teşekkür ederim. Kendini üstün görenler feminist olduğunu söylese de bu feminizm akımının çıkışına aykırıdır. Her otorite olduğunu iddia edenler ile aslında bir çıkar ilişkimiz var bir anlaşmamız yani devletle patronumuzla vs. Bu anlaşmaya uydukları sürece biz de kurallara uyarız ama bize kurallar dışında hükmetmek isterlerse orda dur demeyi bilmeliyiz.

Dünden Bugüne

Hadis-i Şerif Düşmanlığı

Bizim halkımız Kur’an-ı Kerimi pek bilmez. Bu elbette büyük bir eksikliktir fakat yine de dinimizi Peygamber Efendimizin hayatı ile öğrendiğimiz için halkın inancı sağlamdır. Batılılar yüzyıllar boyunca İslam ülkelerine hoca kılığında ...
Devamını Oku

Güzel Söz

“ Mutlu bir evliliğin reçetesi gayet basittir: Birbirinize karşı oldukça nazik davranın.” ( Marie France)

Kitap

Yuvamızda Huzur Bulalım Diye

Huzur, modern dünyada, moda dışı bir kelime gibi duruyor artık. Oysa, Huzur; ne tatlı bir kelimedir. Huzur; ruhun, zihnin ve bedenin sükûnet bulma hâlidir. Huzur; gönlün yatışması, nefsin tatmin olmasıdır. Huzur; baş dinçliği, gönül ...
Devamını Oku