Kız Çocuk ve Erkek Çocuk Hakları Bildirgesi

13 Ağustos 2018Haberler1 Yorum »

erkek çocuk haklarıYapı Kredi Yayınları’ndan çıkan çocuklar için hazırlanmış iki ayrı kitap.

“Kız Çocuk Hakları Bildirgesi” ve “Erkek Çocuk Hakları Bildirgesi” kitapları. Cinsiyet rollerine savaş açmış kitap. Eşcinsel çocuk yetiştirme kitabı da denebilir aslında kitaba.

“Uluslararası Af Örgütü, “kabul görmüş fikirleri yıkıp geçen bu “bildirgeyi” destekliyormuş. “Kabul görmüş fikirler” dedikleri dinin ve fıtratın söyledikleri.

Kitaplar lanetlenmiş fiilleri çocuklarımıza sevimli göstermek ve eşcinsel olmalarının yolunu hazırlamak için planlanmış.

“Kız, erkek ayırmaksızın herkes arasında eşitliği, saygının önemini hatırlatmak için icat edilmiş haklardan oluşan bu mizahi liste, çocuk, genç, yetişkin her bireyi düşündürecek, eğlendirecek, gülümsetecek.” demişler.

Erkek Çocukları Hakları kitabının tanıtım yazısı:

“Erkek çocukları da kız çocuklar gibi ağlama, oyuncak bebeklerle oynama, pembe renk giyme, okumayı sevme, her gün süper kahraman olmak istememe, istedikleri kişiyi sevme hakkı vardır.”

Kız Çocukları Hakları kitabının arka kapağında şunlar yazıyor:

“Kız çocuklarının da erkek çocuklar gibi üstü başı pasaklı, saçları dağınık, yara bere içinde, kıpır kıpır olma, istedikleri mesleği seçme, her gün prenses olmak istememe, istedikleri kişiyi sevme hakkı vardır.”

“Cerrah da olabilirim, astronot da… Futbol da oynayabilirim, judo da yapabilirim.”
“Temizlik yapmayı sevmeyebilirim.”

“Matematik en sevdiğim ders olabilir.”

Sanki bunlara engel olan var.

İki kitap da 15’er maddeden oluşmuş ve maddeler birbirlerini tamamlayıcı şekilde tasarlanmış. Mesele kızlar için 11. madde şöyle diyor:

“Dikiş dikmeyi, örgü örmeyi, temizlik yapmayı bilmeme hakkı vardır.”

Erkekler için madde 11 ise:

“Dikiş dikmeyi, örgü örmeyi, ütü ve temizlik yapmayı öğrenme hakkı vardır.”

Madde 13: Kızların da saçlarını kısacık kestirme hakkı vardır. (Erkek misin sen? Annesi bunun saçlarını uzatın da kıza benzesin? Saçların da uzun olsa ne güzel bir kız olursun.)

Madde 13: Erkeklerin de saçını uzatma, atkuyruğu yapma, örme hakkı vardır. (O ne, kız gibi saçlarını uzatmışsın? Şu saçlarını kestirsen de adama benzesen! Uzun saçlı erkek mi olur?)

Madde 15: İstedikleri kişiyi sevme hakkı vardır: Kız ya da erkek (ya da her ikisini de).

Böylece son cümleyle kitapların amaçları da açık açık ortaya çıkıyor. Bir sonraki nesil eşcinsel olsun, çocuklar küçücükten zehirlensinler diye bu kitaplar yayınlanıyor.

Teşekkürler Yapı Kredi yayınları (!)  Son derece de ucuz olan bu kitaplarla maksadınız belli oluyor. Siz ve bu Müslüman halkı eşcinsel yapmaya niyet eden, destek olan, adım atan herkes bu yaptıklarınızın hesabını bu ülke halkına bir gün vereceksiniz.

kız çocuk hakları

Okunma Sayısı : 4.668

Yorum yapın

“Kız Çocuk ve Erkek Çocuk Hakları Bildirgesi” için 1 Yorum

  1. Ramazan Mehmedoğlu diyor ki:

    İşin ehli kişilerin sorumluluklarını yerine getirme adına insanların fıtratlarına uygun haklarını savunmadıkları müddetçe maalesef meydanları boş bulanlar sapkınlıklarını arttırarak toplumu ifsad etmeye devam edeceklerdir.
    Allah ondan razı olsun Sema hanım gibi cesur kişilere çok ihtiyacımız var. .

Dünden Bugüne

Ayşe Askere Git Ali Sofra Kur

(30.9.2015 tarihli bir yazım. Şu an ocak 2019, bu süreçte ders kitaplarından bütün cinsiyet rolleri çıkartıldı ve 162 okul pilot okul olarak seçildi "cinsiyet eşitliğine duyarlı okul" adı altında cinsiyetsiz ...
Devamını Oku

Güzel Söz

“ Tüm istediği sadece diplomadan ibaret olan anne babalara, Allah niye bir Fâtih bir Selâhaddin göndersin ki? Bol bol mühendis gönderir.” (Nureddin Yıldız

Kitap

Algı Yönetimi ve Manipülasyon

Algı Yönetimi ve Manipülasyon "Kanmanın ve Kandırmanın Psikolojisi" kitabı nasıl kandırıldığımızı çok iyi gözler önüne seren bir kitap. Mücahit Gültekin kitapta bilimsel açıklamalarla birlikte günümüzden ve İslam tarihinden örneklerle  yalın bir ...
Devamını Oku