Kız Çocuk ve Erkek Çocuk Hakları Bildirgesi

13 Ağustos 2018Haberler1 Yorum »

erkek çocuk haklarıYapı Kredi Yayınları’ndan çıkan çocuklar için hazırlanmış iki ayrı kitap.

“Kız Çocuk Hakları Bildirgesi” ve “Erkek Çocuk Hakları Bildirgesi” kitapları. Cinsiyet rollerine savaş açmış kitap. Eşcinsel çocuk yetiştirme kitabı da denebilir aslında kitaba.

“Uluslararası Af Örgütü, “kabul görmüş fikirleri yıkıp geçen bu “bildirgeyi” destekliyormuş. “Kabul görmüş fikirler” dedikleri dinin ve fıtratın söyledikleri.

Kitaplar lanetlenmiş fiilleri çocuklarımıza sevimli göstermek ve eşcinsel olmalarının yolunu hazırlamak için planlanmış.

“Kız, erkek ayırmaksızın herkes arasında eşitliği, saygının önemini hatırlatmak için icat edilmiş haklardan oluşan bu mizahi liste, çocuk, genç, yetişkin her bireyi düşündürecek, eğlendirecek, gülümsetecek.” demişler.

Erkek Çocukları Hakları kitabının tanıtım yazısı:

“Erkek çocukları da kız çocuklar gibi ağlama, oyuncak bebeklerle oynama, pembe renk giyme, okumayı sevme, her gün süper kahraman olmak istememe, istedikleri kişiyi sevme hakkı vardır.”

Kız Çocukları Hakları kitabının arka kapağında şunlar yazıyor:

“Kız çocuklarının da erkek çocuklar gibi üstü başı pasaklı, saçları dağınık, yara bere içinde, kıpır kıpır olma, istedikleri mesleği seçme, her gün prenses olmak istememe, istedikleri kişiyi sevme hakkı vardır.”

“Cerrah da olabilirim, astronot da… Futbol da oynayabilirim, judo da yapabilirim.”
“Temizlik yapmayı sevmeyebilirim.”

“Matematik en sevdiğim ders olabilir.”

Sanki bunlara engel olan var.

İki kitap da 15’er maddeden oluşmuş ve maddeler birbirlerini tamamlayıcı şekilde tasarlanmış. Mesele kızlar için 11. madde şöyle diyor:

“Dikiş dikmeyi, örgü örmeyi, temizlik yapmayı bilmeme hakkı vardır.”

Erkekler için madde 11 ise:

“Dikiş dikmeyi, örgü örmeyi, ütü ve temizlik yapmayı öğrenme hakkı vardır.”

Madde 13: Kızların da saçlarını kısacık kestirme hakkı vardır. (Erkek misin sen? Annesi bunun saçlarını uzatın da kıza benzesin? Saçların da uzun olsa ne güzel bir kız olursun.)

Madde 13: Erkeklerin de saçını uzatma, atkuyruğu yapma, örme hakkı vardır. (O ne, kız gibi saçlarını uzatmışsın? Şu saçlarını kestirsen de adama benzesen! Uzun saçlı erkek mi olur?)

Madde 15: İstedikleri kişiyi sevme hakkı vardır: Kız ya da erkek (ya da her ikisini de).

Böylece son cümleyle kitapların amaçları da açık açık ortaya çıkıyor. Bir sonraki nesil eşcinsel olsun, çocuklar küçücükten zehirlensinler diye bu kitaplar yayınlanıyor.

Teşekkürler Yapı Kredi yayınları (!)  Son derece de ucuz olan bu kitaplarla maksadınız belli oluyor. Siz ve bu Müslüman halkı eşcinsel yapmaya niyet eden, destek olan, adım atan herkes bu yaptıklarınızın hesabını bu ülke halkına bir gün vereceksiniz.

kız çocuk hakları

Okunma Sayısı : 5.883

Yorum yapın

“Kız Çocuk ve Erkek Çocuk Hakları Bildirgesi” için 1 Yorum

  1. Ramazan Mehmedoğlu dedi ki:

    İşin ehli kişilerin sorumluluklarını yerine getirme adına insanların fıtratlarına uygun haklarını savunmadıkları müddetçe maalesef meydanları boş bulanlar sapkınlıklarını arttırarak toplumu ifsad etmeye devam edeceklerdir.
    Allah ondan razı olsun Sema hanım gibi cesur kişilere çok ihtiyacımız var. .

Dünden Bugüne

Hadis-i Şerif Düşmanlığı

Bizim halkımız Kur’an-ı Kerimi pek bilmez. Bu elbette büyük bir eksikliktir fakat yine de dinimizi Peygamber Efendimizin hayatı ile öğrendiğimiz için halkın inancı sağlamdır. Batılılar yüzyıllar boyunca İslam ülkelerine hoca kılığında ...
Devamını Oku

Güzel Söz

“ Çocuklarınızla yedi yaşına kadar oynayın, onbeş yaşına kadar onlarla arkadaş olun, on beş yaşından sonra da onlarla istişare edin.” ( Hz.Ali)

Kitap

Yuvamızda Huzur Bulalım Diye

Huzur, modern dünyada, moda dışı bir kelime gibi duruyor artık. Oysa, Huzur; ne tatlı bir kelimedir. Huzur; ruhun, zihnin ve bedenin sükûnet bulma hâlidir. Huzur; gönlün yatışması, nefsin tatmin olmasıdır. Huzur; baş dinçliği, gönül ...
Devamını Oku