07 Ağustos 2016Tuğba Akbey İnan1 Yorum »

35_bZor geçen 15 Temmuz gecesinin sabahından sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak kimse için ve ülkemiz için elbette… Şehitlerimize rahmet diliyorum. Gazilerimizden de Allah razı olsun.

İlginç şeylere şahitlik eden bir nesil olduğumuzu düşünüyorum ne vakittir. Bizi insan kılacak bu şahitlikler olacak sanırım.

Çocuğa ve aileye dair yazıların olduğu bir site olarak, en başından beri derdimiz toplumun en küçük yapı birimi olan aileyi güçlendirmek. O yüzden siyasetten, fikir ayrılıklarından beriyiz takip edenlerin bildiği gibi. Yaşananlara dair bir şeyler yazmıyor oluşumuzun sebebi de, ülkece yaşadığımız yorgunluk zaten.

Sanki kimsenin yazmaya, okumaya hali yok gibi…

Biz evlilikler güzelleştikçe, çocuklar kendilerini değerli hissettikçe, çok daha mutlu , güvenli ve umutlu bir toplum olacağımıza inanıyoruz.

Elbette imtihanlarımız olacak… Sabır ve şükürle atlatacağız hepsini. Dertlenmek yerine, çözüm yolları arayacağız.

Babalığın, anneliğin, eşliğin, evlatlığın, komşuluğun, vatandaşlığın hakkını vermeyi kulluk vazifesi sayacağız.

Evlatlarımıza başkalarının eline değil kendini ait hissettiği ailelerinde değerleri öğreteceğiz. Yaşamadığımız bir dinin, göstermediğimiz nezaketin, sabırla karşılamadığımız ömrü ve şükretmediğimiz bir kulluğun imtihanının çetin olacağını bileceğiz.

Okumanın bile ancak “ Yaratan Rabbin adıyla” olduğundan manalı olacağını, diğer türlü her bildiğimizin kibrimizi besleyeceğini unutmayacağız.

Yalnızca kendimiz için değil, başka insanlar ve hayatlar için de iyi olmayı isteyeceğiz.

Allah zalimlere fırsat vermedi çok şükür. Bundan sonra da vermesin diye duayı bırakmayacağız.

Biz yine çocuktan, aileden, kendimizden bahsetmeye devam edeceğiz inşallah. Hepimiz etki alanımızdaki insanlarla olan iletişimimizi güçlendirelim ki, büyük dairede kalabalıklaşalım.

Onlara Allah’ın ayetlerini hafife almanın, tedbir diye hafifletmeye çalışmanın bedelinin ağır olduğunu anlatalım.

Yanı başımızdakilerin ızdırabını hissetmeyip, Dünya için acı çekme gafletinde bulunmayalım.

Daha basiretli, ferasetli, duyarlı, liyakat sahibi insanlar ve bunları gözetenlerden olmak nasip olsun inşallah.

Unutmayın hiçbir ideoloji, hiçbir fikir, eşten, evlilikten aileden, çocuktan kıymetli değildir.

Ülkemizin birliğine , insanların güvenine, inançlarına, masumiyetlerine, değerlerine saldıran Fetö terör örgütünü kınıyoruz. Rabbim vatanımızı, birliğimizi korusun…

Dua ile…

Okunma Sayısı : 4.923

Yorum yapın

“…” için 1 Yorum

  1. Süleyman dedi ki:

    Tavizlerin nelere sebep olduğu ortada. Aileden de kesinlikle taviz veremeyiz. Son kalemiz olan ailenin surlarına saldırı çok şiddetli her be gün artıyor da. Ben şahsen bu çalışmaları darbe savuşturmak kadar önemli görüyorum. Bu ülkede daha önceleri darbeler oldu ama aile kurumu sağlam durduğu için biz bugün bu darbeleri durduracak gençler bulabildik; ama eğer aile giderse yarın darbe olmadan bu ülke batar. Belki maddi olarak değil ama manevi olarak. Herşeyimiz batı olup dünyanın en iyi devleti olsak ne olur? Önemli olan değerlerimizle yükselmek değil mi?

Dünden Bugüne

Hadis-i Şerif Düşmanlığı

Bizim halkımız Kur’an-ı Kerimi pek bilmez. Bu elbette büyük bir eksikliktir fakat yine de dinimizi Peygamber Efendimizin hayatı ile öğrendiğimiz için halkın inancı sağlamdır. Batılılar yüzyıllar boyunca İslam ülkelerine hoca kılığında ...
Devamını Oku

Güzel Söz

"Bir ev halkı birbirine iyilik ve ikramda bulunduğunda Allah üzerlerine rızık akıtır ve Allah'ın himayesinde olurlar. (Hadis-i Şerif)

Kitap

Yuvamızda Huzur Bulalım Diye

Huzur, modern dünyada, moda dışı bir kelime gibi duruyor artık. Oysa, Huzur; ne tatlı bir kelimedir. Huzur; ruhun, zihnin ve bedenin sükûnet bulma hâlidir. Huzur; gönlün yatışması, nefsin tatmin olmasıdır. Huzur; baş dinçliği, gönül ...
Devamını Oku