6284 Zalimi Koruma Kanunu mudur?

02 Haziran 2018Duyun Sesimi12 Yorum »

tutukluBen 3 yıl önce 11 yıllık eşim tarafından aldatıldım.

Uzaklaştırma kararı çıkmadan polis zoruyla evden atıldım.(6284 ten dolayı)

İş yerinden şefi ile aldattığı için( memur)  müdürüne şikayet etmeye gittim

100 metre yaklaşmadım halde 2 defa ceza aldım. 3+10 gün ( 6284 ten dolayı)

Çilingirle mecburen evime girdim ceza aldım 15 gün. ( 6284 yine)

Çocuğun okulunu hastalığını mesajla sordum 20 gün ceza aldım. (6284)

Bu cezaları bana tebliğ bile etmeden katlayarak verdiler.

Yazılı itirazlarımı süre geçmiş (tebligatı avukatıma yapmışlar ama uzaklaştırma kararını tebliğ etmek için telefonla arayıp 4 defa karakola çağırdılar) diye değerlendirmediler.

Saatlerce hakime hanımın kapısında bekledim 5 dakika görüşebilmek için. Bir insanı sadece mesaj attı diye 20 gün zindana atabiliyorsunuz. Ama 5 dakika kendi zamanından feragat edemiyor.

Binlerce yıldır hukukun temeli olan savunma hakkı zalimler tarafından gasp edildi.

 Toplam 48 gün kapalı cezaevinde hapis yattım.

Ben 48 yaşında Elektronik Mühendisiyim Bu olaylara kadar ne karakolla ne de mahkemeyle işim olmamıştı. Boşanma davasının yanında 10 dan fazla dava açıldı.

Karım tarafından aldatıldım fakat cezaları hep ben aldım. Hem evlilik hem iş  hayatımı zehir etti hem bitişi kötü oldu.

Babamı karşıma alarak severek dul bir kadınla evlenmiştim. Bir kızımda oldu çok mutlu olmasa da normal bir evliliğim var zannediyordum.

2015 nisan ayı başından beri eşimden şüpheleniyordum ama böyle bir şeye inanmak istemiyorsunuz, konduramıyorsunuz.

19 mayıs 2015 te yalanlarını ve resimlerin yakaladım.

Sadece telefonunu aldım diye 3 defa polis çağırdı evden gitmezsem yine çağıracağını söyledi ve çağırdı kilidi de değiştirdi.

Hiçbir darp, hakaret, şiddet olmamasına rağmen polisler 5 dakika içinde eve gelip karakola götürüyorlardı. ( uzaklaştırma kararı daha çıkmadan sürekli polisi çağırarak eve girmemi engelledi)

6284 ten dolayı delilsiz belgesiz hep karım haklı görüldü.

Evden bu şekilde atıldıktan 4-5 gün sonrada 6284 den  3 aylık ve 6 aylık 2 adet uzaklaştırma kararı çıktı 6 aylık olan mükerrer olduğu için iptal edildi.

Ben mühendisim işlerimin yarısını evden diğer yarısını da müşteri ziyaretleri ile yürütüyordum.

Ona son 3 yıldır tek aramam ise “ o evde yokken evden iş malzemelerimi bilgisayarımdaki programlarımı almak için” yalvardığım görüşme olmuştur. Müsaade etmedi.

Kendisi bir devlet dairesinde memur, ilişki yaşadığı şahıs da aynı iş yerinde evli 4 çocuk babası şefi.

Onları şikayet etmek için girişi ayrı olan bitişik binadaki müdürlüğe gittim.

6284 ten ceza aldım.

İş malzemelerimi almak için çilingirle eve girdim 6284 ten ceza aldım.

Çocuğumun okulunu sağlığını sormak ( + sadece onun mesajlarına cevap verdim) mesajlaştım.

6284 ten 20 gün hapis cezası aldım.

Her tartışmada evi terk eden veya terk etmekle tehdit eden asla barışmak için geri adım atmayan, başka bir adama 50 tane aşk fotoğrafı gönderirken, kocasına bir kere bile öpücük göndermeyen, kocasına bir kahvaltı bile hazırlamadan 11 de kalkan, başka adam içi sabah 7 de kalkıp hazırlanan, dostu için bir ayda 10 kilo veren kadın hiç suçlu olmadı ilgisiz diye hep ben suçlu bulundum.

Şikayetlerinde beni sürekli telefonla arıyor rahatsız ediyor diye ifade verdi.

Ama ben uzaklaştırma kararından sonra bir kere dahi aramadım.

Mahkemede beni “kapıya fırlattı” diye ifade verdi, ben 60 o ise 75 kiloydu. Annem ve kızım şahit dedi. Hakim ondan insaflı çıktı o kadar küçük kızı mahkemeye çıkarmayalım dedi. Zaten hakim razı gelseydi ben suçu kabul edecektim, kızım bunları yaşamasın diye. Neyse ki kayınvalide bu ifadeyi yalanladı. Beraat ettim.

Bizi annesi ve kızımla memlekete gönderip. 3 gün peş peşe adamı konutumuza almış.

Apartmanda rezillikleri duyulunca başka bir eve tüm eşyaları benim özel eşyalarımı saatlerimi, parfümlerimi, traş malzemelerimi… Malzeme (iş) dolabımı alarak taşındı. Metres hayatına da ben sponsor oldum.

Adamın karısını aradım, kadın her şeyi biliyormuş, kocası itiraf etmiş iş yerinden diye dertleştik.

Kocası “karımı nasıl ararsın” diye beni tehdit etti sesleri kayıt ettim, mahkemede ikisi de ceza aldılar.

2 yıl önce karım 4-5 bankadan kredi çekmiş. 100-200 bin tl arasında. Ailevi durumlarını bildiğim için bu parayı iki yere gitmiş olma ihtimali var ya o adama yedirdi yada beni öldürtmek için kiralık katile verdi. Başka bir ihtimali 2 yıldır bulamadım.

Kızıma beni kötülemiş “baban bana iftira atıyor o resimleri fotoshopta hazırlamış” diye şimdi kızım bana çok mesafeli ancak ben ararsam zoraki konuşuyor. (Kendi pisliğini kullanarak babayı kötüleyen bir şeytan)

Boşanma davasında kusurlu bulundu, mahkeme maddi manevi 35 bin lira tazminata hükmetti.

Elimde 1 klasör dosya var anlattığım her şey belgeli. Fakat maalesef bazı şeylerin delili yok paralarımı çalması gibi.

Mahkeme sonunda haklı çıktım fakat bu süreçte sürekli karakol, savcı, mahkeme, avukat, hapis ve yedek malzemelerimin evde olmasından dolayı işlerimi kaybettim.

Eşyalarımı çöp poşetlerine koyup sokağa atmıştı. Kanun gücünü kullanarak evime girmemi engellediği için haftalarca arabada yatıp kalktım.

Beni aldatan, ceplerimden, saklamış olduğum yerlerden paralarımı çalan, bekarken aldığım eşyaları bile çalarak dostuna ev açan, dostuyla bir olup beni tehdit eden kadın 6284 ile bana nice eziyetler etti. Bugün eski karım yaşıyorsa kızımın tüm hayatı kararmasın diyedir.

Yalan beyanlarla polise şikayet ettiği için 48 gün hapis yattım. Boşanma davasında haklı çıktım fakat bana çektirdiği eziyetler onun kesesine kar kaldı.

Babalar gününde dahi kızımla görüştürmedi. Beni işimden, sağlığımdan, gururumdan, evimden, kızımdan etti.

Şimdi soruyorum kim mazlum kim şiddet uygulamış?  6284 zalimleri korumak için mi var?

6284 zalimlerin işine yarıyor. Güya mazlumlara yardım amacı ile kadını korumak için kabul edilmişti bu kanun. Bu kanun ancak zalim kadınları, mazlum kocalardan korumaya yarıyor gördüğüm ve yaşadığım kadarıyla. Zalim kocası olan kadın şikayet etmeye korkuyor zaten. Fakat zalim kadınlar kanunu çok iyi kullanıyorlar.

Peki bu mazlum kocaları zalim kadınlardan hangi kanun koruyacak?

 

 

Okunma Sayısı : 12.080

Yorum yapın

“6284 Zalimi Koruma Kanunu mudur?” için 12 Yorum

 1. Ali dedi ki:

  Merhabalar,
  biri sizin yazınızı bir mecrada paylaşmış, biri şey demiş, koruma tedbirine kanuni itiraz yolunun açık olduğunu belirtmiş, niye böyle bir şey yapmadığınızı merak etmiş, fikriniz nedir?

 2. turabkaya dedi ki:

  Aileyi kurtar ki ekonomi kurtulsun Doların 5 TL olmasına bile altında yatan en büyük sebeplerden birisi bence 6284 numaralı yasa var . Bir iş adamının ailesinde huzur yoksa, bu ülkede yatırım yapar mı sizce?

 3. Kutalmışoğlu Süleyman dedi ki:

  en güzeli erkekliğinden istifa edip kadın olmak kardeş. mesela bu kanunlar osmanlı döneminde olsaydı heralde osman bey değil de osman hanım gibi şeyler olurdu. o yüzdn çok teşekkürler akparti. tayyibe sultanlar…

 4. Konu sahibi dedi ki:

  Malasef ispatı olmayan. Ama benim yaşadığım kimsenin inanamayacağı detaylarda var.
  Yukarıda anlatılanlar. Mahkeme kayıtlarında ispatlanmış olaylardır. Eski eşimin psikolojik sorunları vardır diye hepsini sineye çektim. Ama milyonlarca dolar kazandırdığım devletimizin, Adalet diyerek yaptıkları. Bu ülke için tüm umutlarımı yok etti. Sadece telefon kayıtlarını istemeleri, kadının yalan söylediğini ispatlayacaktı.
  30 yılı göze alıp karılarını öldüren insanları 5-10 günlük cezalarla caydırabileceklerini mi sanıyorlar. Ben en çok bu haksız cezaları çektikten sonra öldürmeyi düşündüm. Ama canımdan çok sevdiğim kızımı düşünup vazgeçtim.

 5. Rasit dedi ki:

  Allaha şükür ki, melek gibi bir eşim var. Böyle cadalozlarla evli olsaydım kesinlikle katil olurdum.

 6. Yasir dedi ki:

  Olaylar eğer anlattığınız gibiyse insan nedir, insanlık nedir bilmeyen bir mahluktan kurtulmuşsunuz. Ne kadar şükretseniz azdır. Kızınız için de üzülmeyin. Emin olun kızınız büyüdüğünde her şeyi daha iyi anlatacak ve o kadın kızınızın yüzüne bakmayacak. Kızınız da o kadının yüzüne… 40 günlük hapisle iyi kurtarmışsınız o kadın sizi cehenneme bile götürebilirdi.

 7. Ftm dedi ki:

  Aman ya Rabbi! Dehşet olaylar bunlar. Rabb’im yardımcısı olsun bu mağdurların. Sema Hanım, mücadeleniz için Allah Teâlâ razı olsun. Fakat sizin bu yansıttıklarınızı yetkililer duymuyor mu, bilmiyor mu? Nasıl acil bir çözüm üretemiyorlar anlamıyorum. Hele de şu an KHK çıkarma imkânı varken bunu nasıl değerlendirmiyorlar?

 8. cemil dedi ki:

  Sema Maraşlı hanımefendi: Bu sosyal yaranın iyileşmesi için verdiğiniz emeğe teşekkür ederim.

 9. cemil dedi ki:

  Yazılanları okuyunca gözlerim doldu. Haklı olmak için haksız olsanızda kadın olmak gerekiyor. Erkekler doğuştan bu kanuna göre suçlu. Derdini anlatacak merci yok.Yaradanından başka….

 10. Ahmet akburak dedi ki:

  ” sakın Allah ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! “

 11. SAMİ Aslanhan dedi ki:

  Hükümetin bu yasayı tekrar gözden geçirilmesi gerekir

 12. Jalal Jalali dedi ki:

  Rahman ve Rahim olan Allah’ın adı ile,

  Allah çektiğiniz sıkıntılar için size sabır versin, tez zaman da hayırlısı ile rahata kavuşmanız dileğiyle.

  Selamlar.

Dünden Bugüne

Hadis-i Şerif Düşmanlığı

Bizim halkımız Kur’an-ı Kerimi pek bilmez. Bu elbette büyük bir eksikliktir fakat yine de dinimizi Peygamber Efendimizin hayatı ile öğrendiğimiz için halkın inancı sağlamdır. Batılılar yüzyıllar boyunca İslam ülkelerine hoca kılığında ...
Devamını Oku

Güzel Söz

Rasulullah Efendimizin yaptığı bir dua. Bu kıymetli hadisi Şerifi öğrenelim bolca okuyalım inşallah. Kaynak: Ebu Dâvud

Kitap

Yuvamızda Huzur Bulalım Diye

Huzur, modern dünyada, moda dışı bir kelime gibi duruyor artık. Oysa, Huzur; ne tatlı bir kelimedir. Huzur; ruhun, zihnin ve bedenin sükûnet bulma hâlidir. Huzur; gönlün yatışması, nefsin tatmin olmasıdır. Huzur; baş dinçliği, gönül ...
Devamını Oku