Kötülüğe Giden Bütün Yollar Açık

yol foto


Bir Havva Diyor ki...


"Aile devleti ahlaklandırır; ahlakı devletleştirir" denir.


Aile bozulursa ahlak ne olur, devlet ne olur?


Devlet aile ve ahlak konusunda ne yapıyor?


Bir toplumda suç oranı yükselmişse ve cezaevleri doluysa, idarecilerin "insanları suça sevkeden nedir" diye araştırması, dahası önlem alması gerekmez mi?


Devletin görevi hapse tıkmak mıdır?


Hz. Ömer halifeliği döneminde büyük bir kıtlık yaşandığında el kesme cezasını bir süreliğine kaldırmıştır. Devlet kötülüğe giden yolları tıkayıp gerekli tedbirleri bi hakkın yerine getirdikten sonra hala suç işleyene istediği cezayı versin buna kimsenin itirazı olmaz.


Lakin zinanın suç sayılmadığı bir ülkede maalesef bazı kadınlar rızalarıyla birlikte oldukları erkekleri anlaşmazlık çıktığında tecavüzcü diye hapse attırıyor.


TV de sabah akşam erotik derecede diziler yayınlanıyor, 7 yaşındakinden 70 yaşına kadar herkes aşk meşk peşinde koşmaya teşvik ediliyor, her şey aşk için vurgusu yapılıyor, zina aşk diye hoş gösteriliyor sonra da toplumdan ahlak bekleniyor.
Araştırmalar, çocukların bu yayınlar ve klipler sayesinde ergenlik yaşının 8, 9 yaşına kadar indiğini gösteriyor fakat 18 yaş altı çocuk sayılıyor.


Eğitim ve iş hayatının evliliği geç bırakmasından ve işsizlikten gençler 30 lu yaşlara kadar bekar geziyor, bu gençlikten erdem ahlak bekleniyor.


Erkeklerde ve dahi kadınlarda olan Allah'ın neslin devamı için var ettiği şehvet olgusu hesaba katılmıyor. Kadınlar alabildiğine tahrik edici davranıyor, lakin erkekler nefsine hakim olsun deniyor.18 yaş altı hukuken çocuk ama sevgili bulmada pek mahir kızlarımızın aileleri, delikanlıları şikayet ederek hapse arttırabiliyor ve şikayeti geri alma karşılığında para istiyebiliyor.


Bir hanım hastanede babasına refakat ederken hastalardan bir erkek bu hanıma "Hastaneden çıkanca benimle birlikte olur musun" deyince kadın celallenip "Allahtan korkmaz adam, sen ne biçim konuşuyorsun" diyor. Adam gayet sakin "Biliyorsun artık zina suç değil, suç olmayan bişey günahta sayılmaz herhalde" diyor.


Yasal olan helal midir hiç düşünmüyor.


Bize ne oldu? Biz ne ara kendi kültürümüzden, namus değerlerimizden bu kadar uzaklaştık?Bunun sorumluları kim?


Bunlar da ilginizi Çekebilir

2 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz