Aldatmanın Hesabı"Hesabını veremeyeceğiniz işlere kalkışmayın. Çünkü öteki tarafta bulaşık yıkatmıyorlar." diye esprili bir söz okumuştum internette.

Dünyada yaptıklarımızın hesabını diğer tarafta vereceğiz amenna. Bir de hem burada hem orada ödeyeceğimiz hesaplar var. Bonuslu hesap, çift ödeme. Bankaların böyle bir uygulaması olsa "Bir harcayıp iki kez ödeyeceksiniz." gibi kredi kartlarını hiç kullanmayız. Fakat dünya ve ahiret hayatımızın para kadar kıymeti yok mu ki bol keseden bonuslu hesaplara atlıyoruz.

Mesela bir aldatma mevzu vardır ki hesabı hem burada hem diğer tarafta verilir. Bir erkek karısını aldattığında hem karısına hem diğer kadına hem çocuklara hem topluma hesap verir. Çok bonuslu hesaptır yani. Bir kadın alırsın en az beş hesap ödersin. Bir kadın aldattığında hesabı daha da zordur.

Kadınlardan en çok aldığım e-postalar aldatma konusunda şikayetlerden oluşuyor. Neredeyse her gün "kocamın facebookta bir kadınla özel yazışmalarını okudum, beni aldatıyormuş" ya da "kocam eski sevgilisi ile görüşüyormuş" gibi mesajlar geliyor.

Hanımları tarafından yakalanan erkeklerin davranışları beni çok şaşırtıyor. Hanımlarının anlattığına göre yakalanınca çok şaşırıyorlar elleri ayakları birbirine karışıyormuş. Eşlerini aldatan ya da aldatma yoluna giren kocalara bir kaç sözüm var.

Öncelikle yakalanınca niye şaşırıyorsun ki kardeşim? Yakalanacağın hiç mi aklına gelmedi? Eğer gelmediyse o aklı akıl diye taşıma, çıkar at. Bir çocuk bile suç işlerken yakalanacağını düşünür.

Sonra tuhaf tuhaf yalanlar söyleme. Karının bir parça güveni kaldıysa onu da yok etme.

“Ciddi bir şey değildi öyle eğlencesine yazışıyorduk.” gibi önemsiz bir şeymiş gibi göstermeye çalışıp kadını iyice sinirlendirme. "İyi o zaman, ciddi değilse devam et." deme ihtimali olmadığına göre...

Bir erkek karısını aldatma yoluna girmişse çocukluktan çıkmış bir yetişkin ise eğer birkaç şeyi hesap etmesi gerekiyor. Bunların hesabını yaptın mı? Madde madde bir hesap yapalım.

1-Yakalandığında ne yapacaksın?

Erkekler beyninin sol taraflarını daha çok kullandıkları için mantık ile hareket etmeleri kadınlardan daha kuvvetlidir ama iş aldatma konusuna gelince çok aptalca davranıyorlar. Hepsi yakalanmayacağını ümit ediyor. Ve hepsi de yakalanıyor. Sen de yakalanacaksın. Niyetin ne, o zaman nasıl davranacaksın?

2-Karın aldattığını öğrendiğinde ne yapacak, hiç düşündün mü? Gel birlikte düşünelim.

a) Karın çok ağlayıp üzülecek, hiç vicdanın sızlamayacak mı?

b)Boşanmak isteyebilir. Buna hazır mısın? Kimseyi suçlamadan sonucuna katlanacak mısın?

c) Karın ayrılmak istemese bile sana olan güvenini kaybedecek, artık hep senden şüphelenecek, aranızda yeniden muhabbet oluşturmak zor olacak. Bu seni rahatsız etmeyecek mi?

d) Karın her tartışmada bu olayı başına kalkacak, alakalı alakasız her konuyu bu konuya bağlayacak. Belki kırk sene sonra bile, buna hazır mısın?

e)Karın onu aldattığını önemsemeyecek, bir kaç gün konuşup unutacak. O zaman bir şey yapmana gerek yok fakat bu ihtimal pek yok, boş yere umutlanma. Yakalanırsam karım bir kaç günde unutur diyen bir erkek kadınları hiç tanımamış demektir.

Bir de diğer kadın konusu var. O tarafta durum bir kaç aşamada gelişir. O gelişmelere ve sonunda çıkacak hesaba hazır mısın?

Bekar bir kadınla görüşüyorsun diyelim...

1) Genç kız çoktan evlenme hayalleri kurmaya başlamış, internetten salon takımlarına bakmaya başlamıştır. Ne de olsa karşısında karısı ile mutlu olamayan bir erkek var ve o kendisi onu mutlu edeceğine inanır. Onun evlilik hayalleri içinde olmak istiyor musun? İstemiyorsan ikinci adıma hazır ol.

2)Senin artık aranızdaki ilişkiyi karına anlatmanı beklemekten sıkılır ve karının olayı duymasına yardımcı olmaya başlar. Karını şüphelendirecek şeyler yapar. Bunun için karını bir şey olmadığına inandırmak için bolca yalan söylemen gerekir. Fakat ne söylersen söyle yakalanmaktan kaçamazsın. Daha sonra bu yalanların hesabını tek tek vereceksin (iki tarafta) buna hazır mısın?

3)Diğer kadın ona gönderdiğin mesajları, karınla ilgili tatsız sözlerini, cinsel yazışmalarını hepsini karına gönderecek. Karın ondan esirgediğin tatlı sözleri başka bir kadına söylediğini okuyunca nasıl tepki verecek? Karın ikiniz arasındaki özel şeyleri başka bir kadınla paylaşmana ne diyecek? Karın bunları okuduktan sonra işin içinden nasıl çıkacaksın? Başka bir kadına yazdığın her cümleyi karının da bir gün okuyacağını unutma. Günümüzde moda bu. Diğer kadın yazışmaları kopyalayıp adamın karısına gönderiyor. Ve kadınları bu çok yaralıyor.

4-Her şey ortaya çıktığında ne yapacaksın, boşanıp diğer kadınla evlenilecek misin? Erkekler genellikle iş bu aşamaya geldiğinde diğer kadını bırakıp eşlerine dönmeyi tercih ediyorlar. Niyetin evliliğini devam ettirmek, karınla yaşamaksa bütün bunlar niye? Ortada gözü yaşlı iki kadın ve mutsuz çocuklar olacak. O kadar kişiyi mutsuz etmeye değer mi? Sen biraz eğleneceksin diye.

5-Diğer kadına da ev açar, dini nikah kıyarım diyorsan yine işin çok zor. Özetle kıskançlıklara, mutsuzluk ve gözyaşlarına hazır ol. Kadınlar seviyorlarsa kıskanırlar, sevmiyorlarsa zaten onlarla mutlu olamazsın.Kıskançlıktan kaçış yok yani.

Diğer kadın evliyse neler olabilir? Bir de ona bakalım.

1-Evli bir kadınla görüştüğün için aranızda yazışmak dışında bir ilişki olmasa bile mahrem şeyler yazıştığın için karının, çocuklarının ve etrafın gözünde en büyük şerefsizliği yapmışsındır. Başkasının karısına göz diktiğin için karının ve çocuklarının yüzüne nasıl bakacaksın?

2-Kadının kocası tarafından yakalanma ihtimaliniz var. Ya da senin karının durumu öğrenip kadının kocası ile irtibata geçip yazışmaları gönderme ihtimali var. Bu da ayrı bir derttir. Bu durumda her türlü problem ortaya çıkabilir. Bu durumda ne yapacaksın?

Kadın senin yüzünden kocasından ayrıldı, şimdi ne yapacaksın? Çıkabilecek sorunlara bakalım.

1-Onunla evlendin diyelim mutlu olacak mısın? Bir yuva kurmak için boş yere iki yuvayı birden yıkmış olursan acısı içinden hiç çıkmayabilir.

2- Geride bıraktığın karın ve çocukların seni affedecek mi?

3- Yeni karının beklentilerine yetişebilecek misin? Ne de olsa senin yüzünden yuvasını ve çocuklarını bırakıp geldi. Yazışırken ona gösterdiğin romantik ve anlayışlı adam profilini gerçek hayatta yaşatabilecek misin? Yaşatamazsan yandın demektir.

4-Yeni karın çocuklarını alıp geldiyse onlara babalık yapabilecek misin? Ve büyük ihtimal o çocuklar sizin yüzünüzden babalarından ayrıldıkları için sizi hiç affetmeyecek ve mutlu olmanıza izin vermeyeceklerdir.

5-Bu arada bir de senin çocuklar meselesi çıkabilir. Mahkemede velayeti alan anneleri siz evlendikten sonra rahatsız olun diye çocukları size gönderebilir. Yeni eşiniz için sizin "eski çocuklarınızdır" onlar ve onları istemeyecektir. O zaman ne yapacaksınız? Çocukları kapıya mı koyacaksınız?

6-Yeni karınız çocuklarını bırakıp geldiyse, ilk evlilik günlerinin heyecanı geçtikten sonra ki çabuk geçecektir, çocuklarını özlemeye başlayacak bunun acısını da sizden çıkaracaktır. Bu durumda nasıl davranacaksınız? Yeni karınızı nasıl avutacaksınız?

Off yazarken bile içim daraldı. Kadınların gözyaşları, çocukların şahit oldukları huzursuzluklar, diğer kadının kocasının ve çocuklarının, hatta ailesinin durumu. Evli, çocuklu kızlarının kocasını bırakıp başka bir erkek bulması bizim toplumumuzda pek kolay hazmedilecek bir şey değildir. Büyük ihtimal kadına kendi ailesi de sırtını dönecektir. İki kişinin yaptığı pek çok kişiyi mutsuz edecek. Bir de bunların diğer tarafta ağır hesabı olacak.

Peki bu kadar sıkıntı ne için? Bu kadar insanın üzülmesine değecek ne var, ortada? Hiçç. Belki biraz heyecan, eğlence başka bir şey değil. Bir sürelik heyecan için hayatlar harcanmaya değer mi?

Aldatmalar bazen aldatma niyeti ile değil arkadaş olalım, dertlerimizi paylaşalım diye başlar fakat sonuç genellikle duygusal bağlanmayla birlikte cinselliği beraberinde getirir. Bu yüzden kimsenin karısına, kızına ağabeylik etmeye çalışmayın, kendinize güvenmeyin. Hele sonuçlarını düşünmeden aldatma yoluna hiç girmeyin. Hesabını veremeyeceğiniz işlere teşebbüs bile etmeyin. Bunun sonucu sizin için de diğer kadınlar içinde mutluluk değil. Eşler arasında güven ve sevgi çok değerlidir. Harcamadan önce iyi düşünün.

Aldatmayı kafanızdan çıkarın ve evliliğiniz gerçekten çok kötüyse toparlanamayacak gibiyse boşanın ve yeniden evlenin. Yok o kadar kötü değilse başka bir kadına ayıracağınız zamanı eşinize ayırın. Diğer kadına söylediğiniz tatlı sözleri, iltifatları eşinize söyleyin. Bakın o da size karşılık verecektir. Cinsel sorunlarınız varsa eşinizle birlikte cinsel terapistlere gidin, tedavi olun, utanacak bir durum yok.

Kızgınlıklarınıza yenilip eşinizden sevginizi esirgemezseniz karşılığını alırsınız. Diğer kadını tavlamak için göstereceğinizi emeği sizinle hayatını paylaşan, çocuklarınızı doğuran kadına göstermeniz daha doğru bir davranış değil midir? Varsa problemleriniz bir çocuk gibi kaçmak yerine evin reisi olarak çözüm bulmak için gayret göstermekten sorumlusunuz.

www.cocukaile.net


Bunlar da ilginizi Çekebilir

204 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz