Bir Blog Bir Tarif

02 Ocak 2015Haberler, Hayatın İçindenYorum Yok »

hindistan cevizli pasta
Bir blog bir tarif köşemizin konuğu www.yesilsalata.com sitesiyle Ümmühan Yaşbay. Ümmühan Hanım’ın tarifi Hindistan Cevizli Rulo Pasta. Siz de sayfamızda bloğunuzla ve tarifinizle yer almak isterseniz tugbaakbeyinan@gmail.com dan bana ulaşabilirsiniz.

 

HİNDİSTAN CEVİZLİ RULO PASTA

Malzemeler ;

2 paket petibör biskuvi (400 gr)

3 yemek kaşığı kakao

1 yemek kaşığı tereyağı

2 yemek kaşığı pudra şekeri

3 yemek kaşığı  fındık

1,5 çay bardağı süt (yavaşça dökün kıvamı  ayarlayın)

Hindistan cevizli iç harç için ;

1,5 su bardağı  hindistan cevizi

2 yemek kaşığı pudra şekeri

1 yemek kaşığı  tereyağı (eritilmiş )

1 çay bardağı süt

Petibör bisküvi ve fındık , robotta  un kıvamında çekilir. Eritilmiş tereyağı, kakao, pudra şekeri ve süt  ilave edilir, iyice karıştırılır. Streç film arasına konan harç, merdane  ile açılır.  Hindistan cevizi ve diğer tüm iç malzemeler karıştırılır. Hindistan cevizli iç malzeme, hamurun üzerine pay edilir, streç film yardimi ile rulo yapilir. Derin Dondurucu da en az bir saat  dinlendirilir.

Çikolata Ganaj İçin ;

1 paket bitter çikolata

Yarım paket sıvı krema (Krema ufak bir cezvede kaynama derecesi ısıtılır ateşten alınır, üzerine bitter çikolata parçalanarak eklenir, iyice karıştırılır. Ilınınca pastanızda kullanabilirsiniz )

Servis yaparken üzerine çikolata ganaj gezdirilir.

 

Okunma Sayısı : 5.512

Yorum yapın

Dünden Bugüne

Hadis-i Şerif Düşmanlığı

Bizim halkımız Kur’an-ı Kerimi pek bilmez. Bu elbette büyük bir eksikliktir fakat yine de dinimizi Peygamber Efendimizin hayatı ile öğrendiğimiz için halkın inancı sağlamdır. Batılılar yüzyıllar boyunca İslam ülkelerine hoca kılığında ...
Devamını Oku

Güzel Söz

" Allah erkeğin eşi ile muhabbet etmesinden memnun olur, bundan dolayı ikisine de sevap yazar.Ve rızıklarını arttırır. (Hadis-i Şerif) "

Kitap

Yuvamızda Huzur Bulalım Diye

Huzur, modern dünyada, moda dışı bir kelime gibi duruyor artık. Oysa, Huzur; ne tatlı bir kelimedir. Huzur; ruhun, zihnin ve bedenin sükûnet bulma hâlidir. Huzur; gönlün yatışması, nefsin tatmin olmasıdır. Huzur; baş dinçliği, gönül ...
Devamını Oku