Bir Twitter Hesabımız Olsun

7_bDeğerli ÇocukAile Okurları!

Sosyal ağların fazla kullanımından yana olmadığımı sizler bilirsiniz. “Fazla” dan kastım özel hayatı paylaşmak ya da uzun zaman takılıp zaman kaybetmek.

Benim Facebook, twitter ve instangram hesaplarım var. İnstangram hesabını fotoğraf paylaşımı olduğu için baştan beri hiç sevmedim ve aktif kullanmadım. Facebook ise sadece yazılarımı paylaşmak için kullanıyorum. Twitter ise diğerlerinden daha çok kullanıyorum.

Sebebi ise twitter üzerinden hem çok insana ulaşabiliyorsunuz hem de hükümet yetkililerine. Bizim söyleyecek sözümüz var ve şu anda twitter bunların içinde en etkili olanı. Twitter hesabı olmayan çocukaile okurları da twitter hesabı açarsa daha çok sesimizi duyurabiliriz.

Çok kişi bir konuyu trend topic kısaca tt yaparsa konu Türkiye gündemine giriyor ve binlerce insan haberdar oluyor daha çok olursa dünya gündemine girilebiliyor.

Feministler twitter i çok etkin kullanıyorlar. Toplantı ve mitinglerini oradan duyuruyorlar. İstedikleri konuları tt yaparak hükümet üzerinde baskı kuruyorlar. Hükümet yetkilileri tt olan kaç konuda geri adım attı.

Cinsiyet konusu ve kadın-erkek konusu twitter da en çok tt olan konulardan biri. Genellikle bu konuları feministler gündeme taşıyor ve karşı bir ses de pek olmuyor.

Mesela geçen haftalarda not aldığım birkaç konu:

Erkeklere Güvenmem

Kadınlar Erkekleri…

Erkekler Gerçekten Odun mu?

Erkekler Bir Çiçektir

Bunlarla erkek cinsiyeti üzerine algı operasyonları yapılıyor. Pek çok kişide farkında olmadan takip ediyor ve etkileniyorlar.

O halde biz de hakikatleri duyurmak için kullanalım twitter i inşallah.

Bazen çok gereksiz şeyler; diziler filmler oyuncular da tt oluyor fakat onlara takılmadan kendi değerlerimizle ilgili bir şey olduğunda biz buradayız diyebilmeliyiz.

Twitter ı açmak kolay da yeni açacak olanlar nasıl kullanılacağını bilemeyebilirler. Sizlerden biri twitter kullanımı ile ilgili kısa bir yazı yazarsa sevinirim.

Twitter ı kendi adınıza açmak zorunda değilsiniz istediğiniz isimle açabilirsiniz.

Lütfen gereğinden fazla kullanmayın, ben sebep olmuş olacağım için bu uyarıyı yapayım, vebal kabul etmiyorum. Ben çok takılırım kendime güvenemiyorum diyorsanız açmayın.

Hesabı açtıktan sonra uzun bir süre kullanmayacaksınız kapatın. Ben bir ara birkaç ay bakmamıştım sonra paylaşım yapmaya başladım. Takip ettiğim kişilerin sayısı fazla gibi geldi bir baktım yüz kişiye yakın hiç tanımadığım tuhaf tuhaf tipler eklemişler. Hemen sildim onları fakat ne kadar süre orada kaldı ve ben takip ediyorum görüldü onu bilmiyorum.

Bütün sosyal hesaplarda “takipçi satın alma” diye bir şey var, ele güne “bakın beni ne çok kişi takip ediyor” diye hava atmak için yalana başvuran tipler var, onlara takipçi satanlar hesap açıp uzun süre kullanmayanları, onların hesabına ekleyip takip ediyor gösteriyorlar.

Çok şükür hiçbir hesabımızda sahte takipçilerimiz yok. Teklif geldi fakat kabul etmedik.

Facebook'ta da yapıyorlar. Hiç tanımadığın insanları takip ediyor ya da onların beğeniyorsun diye gösteriyorlar. Sosyal hesabı olanlar bir gözünüz hesabınızın üzerinde olsun.

İnstangramın en zararlı sosyal ağ olduğunun açıklanması üzerine kendi hesabımı ve çocukaile nin instangram hesabını zararını açıklayan yazı ile donduruyoruz inşallah.

Sizlerden de instangram kullananlar varsa hesabınızı dondurmanızı teklif ediyorum. Bir süre zararlı yazısını ekleyerek öyle bırakın ve başkalarının da görüp hesabını kapatmaya vesile olması için tamamen kapatmadan önce bu yazı ile bir süre açık bırakmanız faydalı olabilir.

Twitter hesabı açanlar bu iki hesabı ekler ve eklenen yazıları retwetlerseniz iyi olur. Rabbim hayra vesile kılsın.

https://twitter.com/CocukAile

https://twitter.com/Semamarasli

 

 

 


Bunlar da ilginizi Çekebilir

20 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz