Bu Nasıl Adalet? (İstanbul Sözleşmesi)

27 Nisan 2020Duyun Sesimi1 Yorum »

Mektup Cezaevinden…

Yıllar önce 2011 tarihinde haksız suçlamayla bir iftira sonucu yargılandım. Yaptıklarının yanlış olduğunu anlayan aile vicdan olarak şikayetinden vazgeçti. Ben de yapılan iftiradan dolayı karşı taraftan şikayetçi olmadım. 

Aylar sonra mahkeme herhangi bir soyut ve somut delil olmadan ve şikayet olmadan kendi kanaatlerince tarafıma “Çocuğun Basit Cinsel İstismarı’’ Suçlamasıyla 8 yıl hukukla bağdaşmayan bir ceza verdi. Ben bu cezayı temiz ettiğim halde yıllar sonra onandı ve şuan bu cezanın 6 (altı) ayını doldurmuş olarak cezaevindeyim. 

Sonra öğrendim ki: ‘’İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’’ denen benim görüşümle Avrupa’nın AİLEYİ VE TOPLUMU bitirmek için resmen bir oyunu. Bunu fırsat bilen kadınların çıkar amacı sağlamak için, kaç kişiyi mağdur ettiğini bizzat gözlemliyorum. Neymiş ‘’ KADININ VE ÇOCUĞUN BEYANI ESASTIR’’ Günah değil mi bu insanlara?

Düşünün bir insan 45 yıl boyunca çalışıyor, belli bir birikim yapıyor. Hırsızın biri bu birikimi çalıyor. Aile perperişan oluyor. Bu durum birçoğu insanı intihara sürüklüyor, yuva yıkıyor, hayat bitiyor. Bunu yapan hırsız infaz kapsamında yasadan faydalanıyor ve dışarıda. Sizce bumu kamu vicdanı? Suçsuz insanlar içerde yıllara bağlanıyor. Suçlu ise tekrar dışarıda özgürce gezebiliyor.

3 çocuklu bir baba çocuklarını okutuyor. Kadrolu bir işte 4.000 (dörtbin) tl maaş alıyor. Vicdansızın biri gelip onu kasten yaralıyor ve adam aldığı yaradan sakatlanıyor iş göremez hale geliyor. Aileyi ve o durumu 3 çocuğu perişan etmiş oluyor. Bunu yapan ve bu haksızlığa sebebiyet veren kişi, infaz kanunu kapsamından faydalanıyor ve dışarıda. Tekrar soruyorum bumu kamu vicdanı?

Allah rızası için sesimi duyun. Sayın Yetkililerim! Ben suçsuz olduğum halde suçlular dışarıda ise adaleti kimden isteyim? Benim hayatım mahvoluyor. Yazık değil mi bana ve benim gibi olan bütün magdur suçsuz insanlara?

Sözlü beyanı lütfen iptal edin. Hak ve adalet istiyorum. 

Okunma Sayısı : 13.126

Yorum yapın

“Bu Nasıl Adalet? (İstanbul Sözleşmesi)” için 1 Yorum

  1. yılmaz dedi ki:

    mahkemelere cıkmısmıydınız abi mektup adresinizi yazsanız belki usulsuzlük vardır zaten kızın yaşı 15 üstüyse şikayete bağlı oldugundan düşmek zorunda ama bilmiyorum

Dünden Bugüne

Hadis-i Şerif Düşmanlığı

Bizim halkımız Kur’an-ı Kerimi pek bilmez. Bu elbette büyük bir eksikliktir fakat yine de dinimizi Peygamber Efendimizin hayatı ile öğrendiğimiz için halkın inancı sağlamdır. Batılılar yüzyıllar boyunca İslam ülkelerine hoca kılığında ...
Devamını Oku

Güzel Söz

" Bir evin güzelliği uyumdur. Bir evin tadı bağlılıktır. Bir evin sevinci sevgidir. Bir evin zenginliği çocuklarıdır. Bir evin yasası hizmettir. Bir evin refahı memnun olan gönüllerdir. " (Henry Taylor)

Kitap

Yuvamızda Huzur Bulalım Diye

Huzur, modern dünyada, moda dışı bir kelime gibi duruyor artık. Oysa, Huzur; ne tatlı bir kelimedir. Huzur; ruhun, zihnin ve bedenin sükûnet bulma hâlidir. Huzur; gönlün yatışması, nefsin tatmin olmasıdır. Huzur; baş dinçliği, gönül ...
Devamını Oku