Cinsel Hayatın Düşmanları

Sevgi-Nedir-Aşk-Sevgi-midir-1Cinsel bilgi eksikliği: Cinsel bilgi eksikliği olan karı koca boş yere birbirini incitir. Cinsellik kadında da erkekte de tamamen beyinle alakalıdır. Esas cinsel organ “BEYİN”dir Cinsellikle ilgili bilgisizlik, korku çekingenlik, bilinçaltındaki yanlış düşünceler cinselliği olumsuz etkiler.

Kişinin kendi bedenini tanımadığı için eşini doğru yönlendirmemesi, eşinin bedeni ile ilgili bilgi sahibi olmaması, eşinin de cinsellikte kendi gibi olduğunu zannetmesi ilişkiden keyif alınmasına engel olur.

Cinsellik erkek için erkekliği ispatlama, kadın için kadınlığını ispatlama gibi kaygılara düşülerek devam ettirilmeye çalışılırsa olumsuz etkilenir. Gerginlik ve kaygılar cinsel organlara yeterince kan gitmesine engel olur, o zaman gergin olan erkek de güç kaybı olur. Kadın rahat değilse isteksizlik görülür. Bunlar geçici şeylerdir. Zihin rahatladığında karı koca birbirlerini zorlamadan sevgi dolu ilişkiye girdiklerinde her şey yoluna girer.

Boşalmaya Odaklanmak: Cinsel ilişkide iki taraf için de aslolan boşalmak değil orgazm olmak yani bedenin rahatlaması, tatmin olmaktır. Boşalmak saniyelerle biten basit bir zevktir. Orgazm ise bedenin ve nefsin rahatlaması tatmin duygusunu yaşamasıdır. Bunun için karı koca boşalmaya değil, birbirini sevmeye odaklanmalıdır. Birbirlerine ne kadar çok dokunurlarsa o da kadar iyi bir orgazm yaşarlar.

Kendinden memnun olmama, bedenini beğenmeme, sevmeme: Cinsel ilişkide tarafların ne kadar güzel bir vücudu olduğu değil, cinsel ilişkiyi ne kadar istediği ve ilişkiye katacağı enerji önemlidir. Son derece güzel bir kadın çok soğuk ve isteksiz olabilir fakat pek de güzel olmayan bir kadın son derece istekli olup güzel bir cinsellik yaşayabilir. Zayıf ya da kilolu olmak da pek önemli değildir. Kişinin cinsel isteği önemlidir. Cinsel organların boyu ebatı da önemli değildir. İlişkiye verilen emek sonucu etkiler.

Cinsel ilişkiyi keserek cezalandırmak: Bazı karı kocalar birbirlerine kızdıkları zaman cinsel ilişkiyi keserek eşini cezalandırmaya çalışır. Cinsel hayat hem hak hem sorumluluktur. Cinsel ilişkiyi kesmek, eş ile birlikte kendini de cezalandırmak olur. Zira karı koca birbirine dokunmadıkça araları iyice soğur birbirlerinden uzaklaşırlar.

Erken boşalma: Heyecan, güvensizlik ya da ergenlikte çok mastürbasyon yapılması neticesi erkeklerde erken boşalma problemi görülebilir. Erken boşalma probleminden kurtulmak isteyen erkek öncelikle bu problemden utanmamalıdır. Egzersizlerle geçecek basit bir psikolojik problemdir, erkeklikle alakası yoktur. Erkeklik kişinin enerjisi ile ilgilidir. Bu enerji de kendini ne kadar erkek hissettiği ve cinsiyetinden memnun olması ve kendine güven duyması ile alakalıdır.

Erken boşalma problemi için erkek iki ay gibi bir süre gün içerisinde sabah akşam erkekler için de olan KEĞEL EGZERSİZLERİ yaparak kaslarını kontrol etmeyi öğrenebilir.

Ayrıca ilişki sırasında boşalmaya yaklaştığını hissettiğinde derin bir nefes alıp kendini durdurmalı karısı ile ilgilenmeye devam etmelidir. Bu şekilde yavaş yavaş ilişki süresi uzar.

Acelecilik sabırsızlık: İyi bir cinsel ilişki için en az yirmi dakika ön hazırlık yapılmalı ve karı koca birbirinin bedenlerini sevmeli. Zira cinsel ilişki sırasında salgılanan hormonlar ancak yirmi dakika sonra üretilmeye başlar. Bu süre uzatılabilir. Yirmi dakika sonra ilişkiye geçilebilir. İlişkide de rutin ezberlenmiş hareketler değil, farklı ritmler yakalanırsa ve eşin neden hoşlandığına dikkat edilirse ilişki güzelleşir.

Karı koca arasında iletişim çatışmaları: Karı-koca arasında anlaşmazlıklar cinsel hayatı olumsuz etkiler. Erkek kendine güvenmediğinde, karısından korkup çekindiğinde testosteron hormonu düşer. Erkek ailenin reisi olup sorumlulukları üstlendiğinde karısından saygı gördüğünde testosteron hormonu yükselir.

Kadın da kocasından sevgi ve ilgi gördüğünde eşi ile birlikte olmayı ister. Cinsel ilişkide karı-koca birbirlerini düşündükleri kadar birbirlerine zevk verebilirler. Aralarında iletişim çatışmaları olduğu zaman eş düşünülmeden yaşanan ilişki cinsel problemler ortaya çıkarır. Cinsel problemler de iletişimi iyice bozar. Karı-koca birbirine dokunmayı bıraktıkça birbirlerinden soğurlar.

ÇocukAile Cinsel Eğitim Dosyası / www.cocukaile.net


Bunlar da ilginizi Çekebilir

1 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz