Cinsiyet Eşitliği Dinimizde Lanetlenmiştir

IMG-20170723-WA0001 “Erkeklere benzeyen kadınlara ve kadınlara benzeyen erkeklere Allah lanet etsin!”

Hz. Muhammed (s.a.v)

YENİ İDEAL ERKEK ve İDEAL KADIN

Toplumda cinsiyet eşitliğini sağlama kapsamında projeye hizmet edecek ideal erkek ve ideal kadını oluşturdular.

Yeni model ideal erkek: Daha çok kadına mahsus özellikleri bünyesine sığdırabilen erkek olarak çiziliyor. Bebek yüzlü, bakımlı, tüysüz, epilasyon yaptıran, rengarenk pantolonlar, çiçekli gömlekler giyen, moda ve stile önem veren, yemek yapan, kadının omuzuna başını dayayıp ağlayan erkek.

Yeni model ideal kadın: Daha çok erkeğe mahsus özellikleri sırtına yüklenen, sert, güçlü kadın. Bu yeni kadın tipi; başarı odaklı, çalışan, para kazanan, pantolon ve ceket giyen, kısa saçlı, sert yüz hatlarına sahip, sert ve acımasız olabilen, küfreden, argo konuşan, utanması az, evin dışında daha çok zaman geçiren, tek başına eğlenmeye gidebilen özgür kadınlar.

Adım Adım Güçlü Kadın Projesi

Çizilen yeni ideal erkek ve kadın tiplerin toplum tarafından kabulü ve yaygınlaşması için tabii en iyi araç medyadır.

Dizi ve filmlerde artık erkeksi kadınlar ve kadınsı erkekler revaçta. Eşcinseller yıllarca televizyon dizilerinde sevimli karakterler olarak gösteriliyor. Bunun neticesi olarak eşcinsellik normal karşılanmaya başlandı ve sosyal ağlarda medyatik eşcinseller, milyonlarca genç tarafından takip ediliyor.

Şarkıların kliplerinde, giyim markalarının kataloglarında, billboard reklamlarında kullanılan kadın ve erkek modellerin arasında fiziksel anlamda pek bir fark kalmadı.

Kadın ve erkek kuaför salonları, kadın ve erkeğin ortak kullandığı güzellik merkezlerine dönüşüyor.

Sinemalarda romantik filmlerin izleyicisinin artması, erkeklerin kız arkadaşları ya da eşleri ile romantik film izlemeye gitmesi yine değişimin göstergeleri.

Dikbaşlı, inat, ukala, hep kazanmaya odaklı, dediğim dedik, saldırgan, sert erkeksi kadınlar ve alıngan, kırılgan, korkak, küskün, sorumluluk almaktan korkan, kadınsı erkekler her geçen gün hızla artıyor.

Kısacası bazı oyun kurucular tanrıcılık oynuyorlar. Toplumları kendi menfaatleri uğruna yeniden inşa etmeye çalışıyorlar. Yaratılışın tersine insan tasarımları yaparak büyük oyunlar oynuyorlar.

“Dünyayı kadınlar kurtaracak” sloganları atılıyor. Dünyayı kadınlar kimden kurtaracak acaba bir de açık açık onu söyleseler!

Sema Maraşlı/ Güçlü Kadınlar Neden Mutlu Değil-Kitabından


Bunlar da ilginizi Çekebilir

5 Yorum Yorum Yaz

Yorum Yaz